WatchOS 7.4 beta 4 z funkcją odblokowania maski iPhone’a dla Apple Watch jest już dostępny


Czwarta wersja beta nadchodzącej aktualizacji oprogramowania watchOS 7.4 dla Apple Watch jest już dostępna. Użytkownicy iPhone’ów szczególnie docenią tę aktualizację, ponieważ pozwala ona zegarkowi Apple Watch zastąpić Face ID i kod dostępu podczas noszenia osłony twarzy.

Oto, jak Apple opisuje tę funkcję w ustawieniach Face ID i kodu dostępu na iPhonie:

iPhone może używać zegarka Apple Watch do odblokowywania, gdy funkcja Face ID wykryje fakt za pomocą maski. Twój zegarek Apple Watch musi znajdować się w pobliżu, na nadgarstku, odblokowany i chroniony hasłem.

W praktyce ta funkcja jest niezwykle wygodna, gdy często sprawdzasz iPhone’a w miejscu publicznym, w którym maski są wymagane podczas pandemii COVID-19.

Na przykład, możesz sprawdzić swoją listę zakupów na telefonie w sklepie spożywczym bez konieczności wpisywania hasła kilkanaście razy, jeśli nosisz Apple Watch z hasłem. Jeśli odblokujesz zegarek Apple Watch za pomocą iPhone’a za pomocą Face ID przed założeniem maski, możesz w rzeczywistości pominąć krok wprowadzania hasła na dowolnym urządzeniu.

Chociaż funkcja ta jest z pewnością traktowana priorytetowo, gdy świat wspólnie pracuje nad zapobieganiem rozprzestrzenianiu się COVID-19, ma praktyczne zastosowanie w innych sytuacjach, w których Twoja twarz jest częściowo zasłonięta, np. W przypadku noszenia kasku lub zakrycia twarzy do celów zawodowych lub kulturowych.

System watchOS 7.4 dla Apple Watch jest obecnie w wersji beta. Do korzystania z funkcji odblokowania wymagany jest system iOS 14.5 na iPhone’a. Apple Fitness + również współpracuje z AirPlay bez wskaźników na żywo, takich jak tętno i dane o aktywności w nadchodzących wersjach watchOS i iOS. Obie aktualizacje oprogramowania będą prawdopodobnie dostępne pod koniec tego miesiąca lub na początku przyszłego miesiąca.

Reklama

Jeszcze

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wydarzenie Pokémon Go Tour w Sinnoh, czasy siedlisk i przewodnik po badaniach specjalnych

Wycieczka Pokémon Go: Sinnoh globalne wydarzenie świętuje zarówno pierwotny region Sinnoh, jak i region Hisui. Rozpoczyna się wielkie wydarzenie Od...

Wygląda na to, że kamera Ring Car Cam została wycofana

Potwierdzono, że dzwoni Krawędź że zaprzestał sprzedaży Kamera samochodowa z pierścieniem, hybrydowa kamera samochodowa i kamera bezpieczeństwa, która rejestruje drogę i kierowcę w...

TikTok rozszerza integrację z Apple Music na kolejne regiony

W zeszłym roku TikTok wprowadził nową „Dodaj do aplikacji Muzyka”, która, jak sama nazwa wskazuje, pozwala użytkownikom szybko zapisać piosenkę, którą usłyszeli w...
Advertisment