watchOS 10.1 dla Apple Watch jest teraz dostępny z podwójnym dotknięciem i funkcją NameDrop


watchOS 10.1 jest teraz dostępny jako bezpłatna aktualizacja oprogramowania dla zgodnych zegarków Apple. Najnowsza wersja systemu watchOS zapewnia flagową funkcję nowego Apple Watch seria 9 I Ultra2. Aktualizacja zawiera także więcej funkcji i poprawki błędów dla systemu watchOS 10.

Gest podwójnego dotknięcia

Począwszy od systemu watchOS 10.1, nowy gest podwójnego dotknięcia jest dostępny na Apple Watch Series 9 i Ultra 2. Oto, jak Apple opisuje nowa, dostępna wyłącznie sprzętowo funkcja:

Dzięki nowemu gestowi podwójnego dotknięcia użytkownicy mogą z łatwością sterować Apple Watch jedną ręką, bez dotykania wyświetlacza. Użytkownicy mogą dwukrotnie zetknąć palec wskazujący i kciuk ręki zegarka, aby szybko i wygodnie wykonać wiele najczęstszych czynności na Apple Watch. Dwukrotne dotknięcie spowoduje także otwarcie inteligentnego stosu z poziomu tarczy zegarka, a kolejne dwukrotne dotknięcie spowoduje przewinięcie widżetów na stosie.

Dwukrotne dotknięcie steruje głównym przyciskiem w aplikacji, dzięki czemu można go używać do zatrzymywania minutnika, odtwarzania i wstrzymywania muzyki lub odkładania alarmu. Za pomocą tego gestu możesz odebrać i zakończyć rozmowę telefoniczną, zrobić zdjęcie za pomocą pilota aparatu na Apple Watch, a nawet przełączyć się na nowy widok wysokości w aplikacji Compass, aby zobaczyć względną wysokość zapisanych punktów nawigacyjnych.

Wcześni recenzenci z dostępem przed wydaniem opisane gest przychylny. Istnieje również mniej dostrojona wersja, jak funkcja dostępności w innych modelach Apple Watch. Jeśli więc widzisz ludzi robiących na wolności kukiełki, prawdopodobnie jest to właśnie ta funkcja.

NazwaDrop

watchOS 10.1 wprowadza także funkcję NameDrop do Apple Watch, a ta funkcja nie jest ograniczona do Series 9 i Ultra 2. NameDrop umożliwia selektywne udostępnianie określonych informacji kontaktowych pomiędzy innymi zegarkami Apple i iPhone’ami. Podobnie jak w przypadku AirDrop, możesz zainicjować udostępnianie NameDrop z aplikacji Kontakty w systemie watchOS 10.1, gdy w pobliżu znajduje się inny zaktualizowany zegarek lub telefon.

Kompatybilny z systemem watchOS 10.1

Te modele Apple Watch są zgodne z systemem watchOS 10.1:

Reklama
  • Seria zegarków Apple 4
  • Seria zegarków Apple 5
  • Apple Watch seria 6
  • Apple Watch SE (1. i 2. generacji)
  • Seria zegarków Apple 7
  • Seria zegarków Apple 8
  • Apple Watch seria 9
  • Apple Watch Ultra
  • Apple Watch Ultra2

watchOS 10.1 wymaga jednak sparowanego iPhone’a z systemem iOS 17 lub nowszym, więc iPhone 8 i iPhone X nie są kompatybilne.

PS

Myślę, że ta aktualizacja rozwiązuje problem bardzo irytujący błąd pogodowy. Daj nam znać, co widzisz po swojej stronie.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

V-COLOR osiąga podkręcanie DDR5-8000 RDIMM na TRX50 AERO D

Firma V-COLOR Technology Inc ogłosiła, że ​​osiągnęła nowy rekord podkręcania wynoszący 8000 MHz dla pamięci DDR5 R-DIMM o pojemności 64 GB (4x 16...

Dell współpracuje z Imbue w zakresie nowego klastra obliczeniowego AI wykorzystującego prawie 10 000 procesorów graficznych NVIDIA H100

Dell Technologies i Imbue, niezależna firma badawcza zajmująca się badaniami nad sztuczną inteligencją, zawarły umowę o wartości 150 milionów dolarów na budowę nowego,...

Renesas przedstawia pierwszą generację własnego 32-bitowego rdzenia procesora RISC-V przed konkurencją

Renesas Electronics Corporation, wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań półprzewodnikowych, ogłosiła dzisiaj, że zaprojektowała i przetestowała 32-bitowy rdzeń procesora oparty na otwartym standardzie architektury zestawu...
Advertisment