Waszyngton używa AirTagów do zwalczania kradzieży samochodów


Waszyngton jest dołączenie do Nowego Jorku w nadziei, że AirTags mogą zostać wykorzystane do ograniczenia kradzieży samochodów. Jak donosi WAMUWaszyngton rozdaje bezpłatne znaczniki AirTag mieszkańcom wybranych dzielnic, aby pomóc im wyśledzić samochód w przypadku kradzieży.

W raporcie wyjaśniono:

Burmistrz DC Muriel Bowser ogłosiła w środę nowy program, który zapewni mieszkańcom niektórych dzielnic bezpłatne znaczniki śledzące, które będą mogli umieścić na samochodach, co ułatwi ich zlokalizowanie w przypadku kradzieży.

Tagi śledzące – czyli dosłownie Apple AirTags – zostaną rozesłane mieszkańcom dzielnic o dużej liczbie kradzieży pojazdów. W nadchodzących miesiącach będą one oferowane podczas trzech różnych wydarzeń. Aby otrzymać plakietkę, wymagany będzie dokument potwierdzający miejsce zamieszkania i adres odpowiadający kwalifikującemu się obszarowi działania policji.

Podczas wydarzeń związanych z dystrybucją policja w Waszyngtonie pomoże mieszkańcom „zainstalować” AirTagi w ich samochodach.

„Wiemy, że osoby zaangażowane w tego rodzaju działalność przestępczą często popełniają wiele przestępstw, a pojedyncze aresztowanie może pomóc w zamknięciu wielu spraw” – wyjaśniła pełniąca obowiązki szefowej policji Pamela Smith. Miasto ma nadzieję, że identyfikatory powietrzne pomogą w łapaniu recydywistów.

Ta inicjatywa w Waszyngtonie jest kontynuacją podobnego programu w Nowym Jorku. Burmistrz Eryk Adam opisane za pomocą AirTags jako inicjatywa policyjna „21 wieku”, mająca na celu śledzenie skradzionych samochodów. Od tego czasu miasto nie informowało jednak o powodzeniu inicjatywy.

Reklama

Podążaj za Chancem: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...

Mauga z Overwatch 2 zmieniła sposób, w jaki Blizzard dodaje nowych bohaterów

Overwatch 2nowy bohater, samoański czołg uzbrojony w dwa miniguny Mauga, oficjalnie zaprezentowany na początku tego tygodnia wraz z ósmym sezonem gry....
Advertisment