Waszyngton używa AirTagów do zwalczania kradzieży samochodów


Waszyngton jest dołączenie do Nowego Jorku w nadziei, że AirTags mogą zostać wykorzystane do ograniczenia kradzieży samochodów. Jak donosi WAMUWaszyngton rozdaje bezpłatne znaczniki AirTag mieszkańcom wybranych dzielnic, aby pomóc im wyśledzić samochód w przypadku kradzieży.

W raporcie wyjaśniono:

Burmistrz DC Muriel Bowser ogłosiła w środę nowy program, który zapewni mieszkańcom niektórych dzielnic bezpłatne znaczniki śledzące, które będą mogli umieścić na samochodach, co ułatwi ich zlokalizowanie w przypadku kradzieży.

Tagi śledzące – czyli dosłownie Apple AirTags – zostaną rozesłane mieszkańcom dzielnic o dużej liczbie kradzieży pojazdów. W nadchodzących miesiącach będą one oferowane podczas trzech różnych wydarzeń. Aby otrzymać plakietkę, wymagany będzie dokument potwierdzający miejsce zamieszkania i adres odpowiadający kwalifikującemu się obszarowi działania policji.

Podczas wydarzeń związanych z dystrybucją policja w Waszyngtonie pomoże mieszkańcom „zainstalować” AirTagi w ich samochodach.

„Wiemy, że osoby zaangażowane w tego rodzaju działalność przestępczą często popełniają wiele przestępstw, a pojedyncze aresztowanie może pomóc w zamknięciu wielu spraw” – wyjaśniła pełniąca obowiązki szefowej policji Pamela Smith. Miasto ma nadzieję, że identyfikatory powietrzne pomogą w łapaniu recydywistów.

Ta inicjatywa w Waszyngtonie jest kontynuacją podobnego programu w Nowym Jorku. Burmistrz Eryk Adam opisane za pomocą AirTags jako inicjatywa policyjna „21 wieku”, mająca na celu śledzenie skradzionych samochodów. Od tego czasu miasto nie informowało jednak o powodzeniu inicjatywy.

Reklama

Podążaj za Chancem: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

SearchGPT, długo oczekiwana wyszukiwarka OpenAI, uruchamia się z listą oczekujących

OpenAI oficjalnie wkracza do branży wyszukiwania. SearchGPT, nowa wyszukiwarka z inteligencją ChatGPT, jest startuje dziś jako „prototyp” w dostępie prywatnym. SearchGPT to wersja wyszukiwarki...

Generator wideo AI Runway’a został przeszkolony na podstawie tysięcy zeskrobanych filmów z YouTube’a

Według Runway, firma szkoliła swój generator tekstu na wideo za pomocą sztucznej inteligencji na tysiącach filmów z YouTube i pirackich filmów raport z...

Mistrzowie College League of Legends i Valorant muszą zapłacić za swoje trofea

Przez ostatni rok studenci college'ów i gracze esportowi z Texas A&M University i St. Louis University żonglowali pracą szkolną i grami...
Advertisment