Wartość akcji Reddita o 86% wyższa od ceny IPO; może być dobre dla technologii


Redditorzy którzy skorzystali z uprzywilejowanego dostępu do akcji przed pierwszą ofertą publiczną, do wczorajszego zamknięcia wartość akcji Reddita wzrosła z 34 dolarów do 59,80 dolarów, co oznacza wzrost o 86%.

Aktualizacja: Późniejsza sprzedaż akcji przez dyrektora generalnego i dyrektora operacyjnego firmy – w połączeniu z raportem opisującym akcje jako „rażąco zawyżone” – spowodowała spadek ceny do 49,32 dolarów, poniżej ceny zamknięcia w dniu pierwszej oferty publicznej…

CNBC raporty na temat najnowszych osiągnięć:

Akcje Reddita rozpoczęły spiralę spadkową w środę, kiedy na zamknięciu spadły o około 11% do 57,75 dolarów. Tego dnia Hedgeye Risk Management w raporcie cytowanym przez Bloomberg News określił akcje Reddita jako „rażąco zawyżone”, dodając, że spółka znajduje się na „krótkiej ławce rezerwowych” firmy.

Na początku tygodnia Reddit ujawnił w dokumencie korporacyjnym, że dyrektor generalny Steve Huffman sprzedał 500 000 akcji. Ben Silverman, wiceprezes ds. badań w Verity, powiedział CNBC, że było to oczekiwane i stanowi jedynie „część jego udziałów”.

Tymczasem dyrektor operacyjna Reddita, Jennifer Wong, ujawniła, że ​​sprzedała 514 000 akcji i obecnie posiada 1,4 miliona akcji spółki.

Chociaż pierwsza oferta publiczna rzeczywiście zapewnia obecnym akcjonariuszom możliwość zamiany części ich papierowego majątku na gotówkę i nie jest zjawiskiem całkowicie nieoczekiwanym, skala sprzedaży sprawia, że ​​niektórzy kwestionują wiarę dyrektorów w spółkę.

Oryginalna historia jest następująca:

Reklama

Pierwsi inwestorzy prywatni odnotowali jeszcze większe zyski, a dyrektor generalny OpenAI Sam Altman zauważył, że jego udziały w firmie wzrosły z 200 mln dolarów do ponad 600 mln dolarów, a niektórzy analitycy uważają, że zaufanie rynku do akcji może być dobrą wiadomością dla całego sektora technologicznego …

Prolific Redditorzy otrzymali wcześniejszy dostęp

Byli płodni Redditorzy preferencyjny dostęp do akcji, możliwość zakupu akcji przed pierwszą ofertą publiczną w ramach programu akcji ukierunkowanych. Ten rodzaj dostępu jest zwykle zarezerwowany dla dużych inwestorów.

Nie na wszystkich zrobiło to wrażenie ofertę, a niektórzy uważają, że inwestowanie w spółkę, która od chwili jej powstania co roku przynosi straty, jest ryzykowne.

Szczególną obawą było to, jak mogą zareagować członkowie subreddita r/WallStreetBets. Członkowie wywołali chaos, gdy zaczynali intensywnie inwestuje w GameStop, aby podnieść cenę akcji. Dokonano tego, aby zyskać na profesjonalnych inwestorach, którzy zwarli spółkę, a następnie zostali zmuszeni do zakupu akcji po zawyżonej cenie, aby umocnić swoją pozycję. Tym razem obawiano się, że mogą postąpić odwrotnie: sprzedać akcje, aby obniżyć cenę.

Wartość akcji Reddita wzrosła o 86%

Po rozpoczęciu notowań na poziomie 34 dolarów duży popyt spowodował wzrost akcji o 48% już pierwszego dnia notowań. Wczoraj nadal rósł, osiągając na koniec handlu 59,80 dolarów.

Reutera raportuje, że większość inwestorów uważa, że ​​tendencja ta będzie się utrzymywać, przy dużym popycie na bycze opcje, czyli zakłady, że cena akcji będzie dalej rosła.

„Akcja koncentruje się po stronie ofert i skupia się wokół korzyści” – powiedział Ophir Gottlieb, dyrektor naczelny Capital Market Laboratories z siedzibą w Los Angeles. „Przy rosnących notowaniach akcji pierwszego dnia można odnieść wrażenie, że jest to spekulacja na wyższe ruchy”.

Może to oznaczać dobrą wiadomość dla innych startupów technologicznych

CNBC twierdzi, że niektórzy analitycy postrzegają to jako dobrą wiadomość dla perspektyw innych startupów technologicznych, które chcą wejść na giełdę, w tym Lo Toney, partnera zarządzającego Plexo Capital.

Toney powiedział CNBC że debiut Reddita był „pozytywnym znakiem nie tylko dla Reddita, ale myślę, że także dla branży technologicznej i co może to oznaczać dla przyszłych IPO”.

„Jedno wiemy na pewno, że tam jest [was] podczas roadshow dotyczącego Reddita wzbudził duży apetyt inwestorów i widzimy, że apetyt ten nadal się utrzymuje” – powiedział Toney. „Rynek wyraźnie sygnalizuje, że istnieje apetyt na pojawienie się większej liczby firm na rynkach publicznych”.

Ostrzegł, że dla pewności będziemy musieli zobaczyć wyniki kolejnych IPO i że niektóre dobrze finansowane start-upy mogą zadowolić się na razie zachowaniem prywatności.

Zdjęcie: 9to5Mac

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Przewodnik po prezentach z okazji Dnia Matki 2024 wydawnictwa The Verge: czytniki e-booków, słuchawki douszne, kubki i nie tylko

Uno nie okazuj im litościJeśli mamy być szczerzy, możesz nie być już ulubieńcem swojej mamy, gdy oboje pozwolicie sobie na rundę Uno Show...

Ujawnienie Fallouta w NCR jest gorzkim przypomnieniem, jaki to świat

Duchy narodów nawiedzają Pustkowie Amazonki Opad. Tłem serialu są ruiny niegdyś potężnych amerykańskich miast, ale widzimy też wraki sowieckich satelitów,...

Jak emulator gry Delta przejął App Store

Oczywiście istniał ogromny stłumiony popyt na Deltę. Ale czy to pojedyncze zjawisko, czy początek nowej, bardziej otwartej przyszłości dla iPhone'a? Co...
Advertisment