Warner Bros. usunie ze Steam gry opublikowane przez Adult Swim


Warner Bros. Discovery informuje twórców, że planuje rozpocząć „wycofywanie” gier wydawanych przez wytwórnię Adult Swim Games – mówią Polygon twórcy gier, którzy współpracowali z wydawcą. Co najmniej trzem grom grozi usunięcie ze Steam i innych sklepów cyfrowych, a los pozostałych gier opublikowanych przez Adult Swim jest niejasny.

Planowane przez konglomerat medialny usunięcie tych gier odzwierciedla cięcia w jego działalności filmowej i telewizyjnej; Warner Bros. Discovery notorycznie porzuciło plany wypuszczenia prawie całych filmów Dziewczyna nietoperz I Kojot kontra Acmei usunął wiele seriali ze swoich usług przesyłania strumieniowego. Jeśli Warner Bros. zrealizuje plany usunięcia z listy Gry Adult Swim ze Steam i sklepach z konsolami cyfrowymi, może to mieć wpływ na 18 lub więcej gier.

Wiadomość o planie Warner Bros. dotyczącym potencjalnego wycofania gier Adult Swim ze Steam i PlayStation Store została po raz pierwszy ogłoszona przez programistę Owena Reedy’ego, który wydał przygodową grę logiczną Małe radia, duże telewizory za pośrednictwem wytwórni w 2016 r. Reedy powiedział w X We wtorek właściciel gry Adult Swim Games „wycofał ją”. W odpowiedzi na decyzję firmy wypuścił wersję na komputery PC z systemem Windows Małe radia, duże telewizory dostępne do pobrania za darmo ze strony internetowej jego studia.

Firma Polygon skontaktowała się z innymi programistami, którzy współpracowali z Adult Swim Games jako wydawcą. Dwa studia odpowiedziały, że otrzymały podobne ostrzeżenie od Warner Bros. Discovery, ale nadal nie mają pojęcia, co to oznacza dla ich gier.

Deweloper Michael Molinari, który wydał Soundodger+ za pośrednictwem Adult Swim Games w 2013 r. powiedział firmie Polygon, że na początku tego tygodnia otrzymał ostrzeżenie od przedstawiciela Warner Bros. Discovery, że jego gra zostanie „usunięta ze Steam” w ciągu najbliższych 60 dni.

„Nie wiem, czy usuwają go, czy usuwają” – Molinari powiedział firmie Polygon w e-mailu. „Błagałem przedstawiciela, aby przekazał własność mojej firmie, ponieważ nadal zachowuję wszystkie prawa własności intelektualnej i gier. Wysłałem mu link do Strona transferu Steam i jasno wyjaśniłem, że przeniesienie własności na mnie zajmuje dosłownie trzy kliknięcia. Odrzucił moją prośbę.”

Reklama

Molinari powiedział, że przedstawiciel Warner Bros. Discovery stwierdził, że decyzja o nieprzekazaniu własności deweloperom „wynika z ograniczeń logistycznych i zasobów” oraz „ograniczonych możliwości naszego zespołu”. (Jeden z programistów Polygon, z którym rozmawiał, powiedział, że obecny zespół Adult Swim Games składa się z „szkieletowej ekipy”). Molinari wyraził frustrację, że planowane usunięcie jego gry i innych gier przez WBD doprowadzi do „ponad dziesięciu lat pobrań, przewodników społeczności, recenzji i Opis zmian […] nagle znika.”

Według Molinariego Warner Bros. Discovery poinformowało go, że może ponownie opublikować Soundodger+ na Steamie, ale ta opcja stwarza własne problemy. Takie postępowanie „wymazałoby wszystkie moje listy życzeń, recenzje, przewodniki społeczności i dyskusje na forach, a także uniemożliwiłoby nowym i starym właścicielom gry porównywanie osiągnięć i kart kolekcjonerskich” – powiedział Molinari.

„Innym wymogiem prawnym dotyczącym ponownej publikacji gry samodzielnie jest usunięcie wszelkich wzmianek o grach pływackich dla dorosłych” – powiedział Molinari. „Poprosiłem o wyjaśnienia, a on chce nawet zmienić sekwencję napisów końcowych, aby usunąć nazwiska [Adult Swim Games] zespół. Jestem wielkim zwolennikiem zachowywania gier i jest to bezpośredni cios w należne uznanie osobom, które pracowały nad grą”.

Matt Lewandowski, współwłaściciel studia Team2Bit, twórcy wydawnictwa Adult Swim Games Pięściarz, powiedział firmie Polygon, że skontaktowało się z nim również Warner Bros. Discovery z podobnym ostrzeżeniem. Lewandowski powiedział, że poseł obwinia o zbliżające się usunięcie Pięściarz na temat „wewnętrznych zmian biznesowych”.

„Poprosiliśmy o przeniesienie Pięściarz z powrotem do naszego studia” – powiedział Lewandowski. „Odpowiedzieli, że «nie mogą przenieść gry», ponieważ «podjęli decyzję o nieprzenoszeniu własności ze względu na ograniczenia logistyczne i związane z zasobami»”.

Lewandowski powiedział, że Team2Bit ma nadzieję, że WB Discovery da Pięściarz z powrotem do studia.

„Gra istnieje już od 11 lat i zbudowaliśmy wokół niej społeczność za pośrednictwem Steam” – powiedział. „Mieliśmy także niesamowite doświadczenie w pracy z Adult Swim przez lata. Oryginalny zespół, który pomógł nam zdobyć Pięściarz na Steamie pasjonowało się tworzeniem ciekawych i unikalnych gier z małych studiów.

„To powiedziawszy, jeśli nie otrzymamy aktualnej wersji Pięściarz przesłane do nas, wówczas prawdopodobnie udostępnimy je ponownie na naszym własnym koncie. Nadal jesteśmy właścicielami gry i adresu IP, więc ponowne wydanie jest z pewnością możliwe. Jako osoba, której pasją jest zachowanie historii gier, nie cierpię, gdy jakakolwiek gra ginie w obliczu korporacyjnej biurokracji”.

Firma Polygon skontaktowała się z 10 studiami i indywidualnymi deweloperami, których gry zostały opublikowane przez Adult Swim Games, aby dowiedzieć się, co usłyszeli. Niektórzy twierdzą, że WB Discovery nie skontaktowało się z nimi, ale spodziewają się, że tak się stanie. „Z tego, co słyszałem od innych, prawdopodobnie wkrótce usłyszę od nich” – programista Andrew Morrish, który opublikował Kingsway I Super łamigłówka platformowa Deluxe przez Adult Swim, powiedział Polygon. „To nie wygląda dobrze”.

Molinari powiedział, że jeśli i kiedy zagra Soundodger+ zostanie pobrany ze Steam, opublikuje go tam ponownie „z możliwie najkrótszym przestojem między obiema wersjami”. Gra jest również dostępna w sklepie Molinari’s swędząca strona.

„A tak na marginesie, jestem niezmiernie zachwycony, że zdecydowałem się na samopublikowanie Soundodger 2” dodał Molinari, „ponieważ byłbym zdruzgotany, gdyby moje dwie najlepiej sprzedające się gry na Steamie zostały usunięte w tak krótkim czasie”.

Firma Polygon skontaktowała się z przedstawicielami Warner Bros. Discovery w celu uzyskania komentarza na temat planów firmy dotyczących usunięcia katalogu gier pływackich dla dorosłych. Aktualizacja zostanie zaktualizowana, gdy firma otrzyma odpowiedź.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Które samochody obsługują kluczyk samochodowy w Apple Wallet?

Na WWDC w 2020 r. Apple ogłosiło nowa funkcja kluczyka samochodowego, która umożliwia kontrolowanie samochodu za pomocą aplikacji Portfel na iPhonie lub zegarku...

Funkcje Galaxy AI będą dostępne w telefonach Samsung ostatniej generacji – w tym w serii S21

Według nich Samsung planuje w przyszłym miesiącu udostępnić wybrane funkcje Galaxy AI kilku starszym flagowym telefonom i tabletom za pośrednictwem aktualizacji One UI...

Apple opowiada się za sprzedażą komputerów Mac wyposażonych jedynie w 8 GB pamięci RAM

Wraz z premierą MacBooka Pro M3 w zeszłym roku wielu recenzentów i klientów skrytykował firmę za w dalszym ciągu sprzedaż komputerów klasy premium...
Advertisment