Walka iPhone’a z Huawei; Mówi doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA


The iPhone’a przeciw Huaweia bitwa powraca Chiny, po premierze Mate 60 Pro (tak, to nie jest iPod, wbrew pozorom). Sprzedaż smartfonów chińskiej firmy gwałtownie spadła w zeszłym roku po tym, jak amerykańskie sankcje technologiczne zablokowały jej zakup 5G chipy radiowe.

Fakt, że Huawei rozwiązał teraz ten problem, wzbudził wiele zdziwień, w tym doradcę USA ds. bezpieczeństwa narodowego, który skomentował tę sprawę podczas niedawnej konferencji prasowej Białego Domu…

Długotrwała walka iPhone’a z Huawei

Sprzedaż smartfonów Apple i Huawei była zawrotna i stosunkowo niska aż do premiery iPhone’a 6 w 2014 roku. To był moment, w którym Apple po raz pierwszy wyprodukował iPhone’a z większym ekranem na rynku, który bardzo je faworyzował.

Sukces iPhone’a 6 i kolejnych modeli zachęcił Huawei do zwiększenia własnej gry w segmencie premium, a połączenie patriotyzmu i niższej ceny sprawiło, że Huawei szybko osiągnął dominację na chińskim rynku. Przewaga Huawei osiągnęła szczyt w 2020 r., co spowodowało spadek sprzedaży iPhone’a.

Amerykańskie sankcje technologiczne mocno uderzyły w Huawei

Wszystko zmieniło się w zeszłym roku, kiedy rząd USA nałożył sankcje na Chiny, uniemożliwiając eksport zaawansowanych amerykańskich chipów do tego kraju. Między innymi to uniemożliwiło Huawei zakup chipów radiowych 5G do swoich smartfonów od Qualcomm i Broadcom.

Reklama

Nie można spodziewać się sprzedaży wielu smartfonów premium bez funkcji 5G, dlatego sprzedaż telefonów Huawei spadła jak cegła, a Apple był zdecydowanie największym beneficjentem.

Dane kontrapunktu udostępnione przez „Financial Times”. pokazuje, jak dramatyczny był to zwrot:

Jak jednak pokazuje wykres, sytuacja znów zaczyna się zmieniać. Dzieje się tak dlatego, że Huaweiowi udało się pozyskać własne chipy 5G do swojego najnowszego smartfona, Mate 60 Pro, od firmy Semiconductor Manufacturing International Corporation (SMIC). Oznacza to, że walka iPhone-Huawei ponownie powróciła.

Nikt w branży technologicznej tego nie rozumie Jak Chiny były w stanie wyprodukować własne chipy 5G. Uważa się, że jest to wciąż zaawansowana technologia przekraczająca możliwości chińskich producentów chipów.

Nawet doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake Sullivan wyraził zdziwienie, gdy go o to zapytano niedawnej konferencji prasowej Białego Domu.

P: Huawei osiągnął przełom dzięki swojemu nowemu smartfonowi i pokazuje, że wykorzystuje najbardziej zaawansowane chipy produkowane przez chińskiego producenta chipów SMIC. Zastanawiam się, jak bardzo jesteś zaniepokojony tym rozwojem sytuacji. Czy dowodzi to, że amerykańska kontrola eksportu zawodzi lub że narusza ją?

Odpowiedź: Wstrzymam się z komentarzem na temat konkretnego chipa, o którym mowa, do czasu, aż otrzymamy więcej informacji na temat jego charakteru i składu […] Jeśli jednak chodzi o charakterystykę omawianego chipa, musimy uzyskać więcej informacji na ten temat.

Jeśli dochodzenia Do ujawnić wszelkie zniesienia sankcji, które mogłoby zakończyć bitwę na tym etapie.

Pojawia się rząd chiński być robi wszystko, aby pomóc Huawei tak jak tego pragnie wysłać wiadomość do rządu USA.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MINISFORUM wprowadza na rynek płytę BD770i ITX z procesorem AMD Ryzen 7 7745HX

MINISFORUM wprowadza dziś na rynek płytę główną BD770i ITX „Mobile on Desktop”, która jest wyposażona w 8-rdzeniowy procesor AMD „Zen 4” Ryzen 7...

W przyszłym roku LG wyrzuci ze swoich telewizorów technologię ATSC 3.0

ATSC 3.0 to kolejna główna wersja formatu nadawanej telewizji. (Wersja 2.0 była pomyślana jako aktualizacja kompatybilna wstecz, która ostatecznie została anulowana na...

Microsoft kończy aktywację systemu Windows przy użyciu kluczy Windows 7 i 8

Przez ponad dziesięć lat od premiery systemu Windows 8 system Windows skrywał niezbyt dobrze strzeżoną tajemnicę; możesz aktywować instalację za pomocą klucza...
Advertisment