Walijski szef FA powiązany z rekrutacją kontrowersyjnego byłego dyrektora pocztowego do ustąpienia


Prezes Football Association Wales (FAW) ustępuje po utracie wniosku o wotum nieufności wywołanego kontrowersyjnym mianowaniem dyrektora zaangażowanego w skandal informatyczny w Poczcie.

Jonathan Ford opuści organizację w tym miesiącu po 11 latach pełnienia funkcji, ale FAW nadal będzie musiała zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi nominacji Angeli van den Bogerd, która była centralną postacią na poczcie, gdy haniebnie traktowała podopiecznych.

Plik brak wotum zaufania, którą przekonująco przegrał w zeszłym miesiącu, podobno zostało wywołane kontrowersyjnym mianowaniem byłej dyrektora pocztowego Angeli van den Bogerd na szefa kadr FAW, którą obecnie zajmuje.

Van den Bogerd był dyrektorem wyższego szczebla w Urzędzie Pocztowym w okresie, gdy podopieczni prowadzący oddziały byli odpowiedzialni za braki księgowe spowodowane błędami w systemie komputerowym Horizon. Wielu zostało postawionych w stan oskarżenia, a niektórzy trafili do więzienia.

Zwrócono uwagę na nominację Van den Bogerda w FAW w grudniu 2020 r., kiedy Jack Sargeant, walijski poseł Alyn i Deeside, wyraził swoje obawy.

Po wiadomości, że Ford ustąpił, sierżant napisał na Twitterze, że rezygnacja prezesa nie zmienia jego stanowiska. „Moje obawy dotyczące powołania byłego dyrektora poczty na stanowisko szefa kadr pozostają. Po dzisiejszym ogłoszeniu @FAWales piszę do przewodniczącego w tej sprawie. ”

Reklama

To, co stało się znane jako skandal w Poczcie Horizon, jest często określane jako największe pomyłki sądowe w historii Wielkiej Brytanii, a około 900 podopiecznych zostało oskarżonych za pomocą dowodów komputerowych, które okazały się zawierać błędy.

ZA Ujawniono dochodzenie Computer Weekly w 2009 roku że podopieczni byli obwiniani za niewyjaśnione straty finansowe, które, jak twierdzili, były spowodowane błędami popełnionymi przez system Horizon. Poczta zaprzeczyła temu, a wielu podopiecznych zostało następnie postawionych w stan oskarżenia za kradzież i fałszywą księgowość, z karami więzienia, pracami społecznymi, rejestrami karnymi i wysokimi grzywnami wśród niesprawiedliwości, których ponieśli (patrz oś czasu poniżej).

Podczas wielomilionowego procesu High Court, w którym podopieczni pozwała Urząd pocztowy, sędzia Peter Fraser powiedział, że kiedy Van den Bogerd złożyła zeznania na poczcie, próbowała go wprowadzić w błąd.

Kiedy wydał swój wyrok, wielkie zwycięstwo dla podopiecznych, był wobec niej bardzo krytyczny. „Były dwie konkretne sprawy [Van den Bogerd] nie dał mi szczerych dowodów i starał się zaciemnić sprawę i wprowadzić mnie w błąd – powiedział.

Van den Bogerd po cichu opuściła stanowisko dyrektora poczty w maju ubiegłego roku, mimo wieloletniej służby.

Szereg poszkodowanych podopiecznych miało siedzibę w Walii, w tym Alan Bates, który poprowadził podopiecznych do zwycięstwa w Sądzie Najwyższym, oraz Noel Thomas, który spędził 60. urodziny w więzieniu, odsiadując 12-tygodniowy wyrok po skazaniu za fałszywa rachunkowość.

„To było piekło na Ziemi i zajęło mi dużo czasu, zanim się z tym uporałem” – powiedział Thomas w wywiadzie dla Computer Weekly w 2009 roku. Jest jednym z 47 podopiecznych, którzy będą mieli swoje apele o uchylenie wyroków w Sądzie Apelacyjnym. miesiąc.

Według Wales Online pojawiło się wiele kwestii niepokojących członków zarządu FAW, ale kontrowersje wokół powołania Van den Bogerda wywołały wniosek o wotum nieufności wobec Forda.

FAW w oświadczeniu: „[We] chciałby umieścić na płycie [our] wdzięczność dla pana Forda za jego wysiłki w ciągu ostatnich 11 lat i życzę mu wszystkiego najlepszego w przyszłych przedsięwzięciach ”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Francesca ma najbardziej romantyczną fabułę w Bridgerton

Podczas gdy jej rodzeństwo staje się ogromne, rozległe historie miłosneWłaściwie Francesca Bridgerton (Hannah Dodd) po cichu wygrywa grę w związku. Szósta...

Tylko dzisiaj samonagrzewający się kubek Ember Mug 2 jest przeceniony o prawie połowę

Bez kawy wielu z nas prawdopodobnie przestałoby istnieć. Jest to prawdopodobnie jedno z naszych najważniejszych narzędzi zwiększających produktywność, dlatego osobiście uważam, że...

Oto najlepsze etui M4 na iPada Pro zapewniające ochronę, styl i nie tylko

Nowy iPad Pro M4 firmy Apple to najdroższy iPad jaki kiedykolwiek stworzono, choć jego ultracienka i lekka konstrukcja jest tak piękna, istnieje duża...
Advertisment