W tym roku Spotify ponownie podniesie ceny dla abonentów


Spotify po raz drugi w ciągu roku zwiększa głośność, no cóż, cenę subskrypcji. Niezależnie od tego, czy chodzi o pokrycie zwiększonych kosztów licencjonowania muzyki, czy o finansowanie przyszłych skarg przeciwko Apple, Spotify zacznie pobierać od abonentów opłaty od 1 do 2 dolarów więcej miesięcznie, w zależności od ich planu.

Lucas Shaw i Ashley Carman w Bloomberga mieć historię. Z raportu wynika, że ​​Spotify planuje podnieść ceny, częściowo po to, aby pokryć koszty dodawania audiobooków do usługi strumieniowego przesyłania muzyki. Osobno Spotify planuje nowy poziom, który nie obejmuje audiobooków.

Krótko mówiąc, Spotify dodało bezpłatnie 15 godzin strumieniowego przesyłania audiobooków do usługi subskrypcji muzyki, teraz planuje podnieść cenę tego planu, aby pokryć koszty, i ponownie będzie sprzedawać plan bez audiobooków.

Bloomberg twierdzi, że pięć rynków, w tym Wielka Brytania, Australia i Pakistan, jako pierwsze odnotują korekty cen rozpoczynające się w tym miesiącu. Jeszcze w tym roku abonenci Spotify w Stanach Zjednoczonych odczują takie same podwyżki cen.

W raporcie podkreślono, że będzie to oznaczać Spotify druga podwyżka cen w ciągu roku. Dzieje się tak po tym, jak od 2011 r. do 2023 r. nie podnosino cen. Najwyraźniej firmie spodobał się wzrost liczby abonentów w obliczu wyższych kosztów abonamentu.

Reklama

Od zeszłego lata zarówno Apple Music, jak i Spotify pobierają opłatę w wysokości 10,99 USD za indywidualny abonament miesięczny. Apple Music nie zawiera jednak powiązania z audiobookiem. Nadal nie wiadomo, kiedy Spotify wypuści swój plan hi-fi… Pełny raport można przeczytać pod adresem Bloomberga.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kalifornijska policja aresztuje cztery osoby w związku z kradzieżą popiersia z klocków Lego o wartości 300 000 dolarów

Mieszkańcy Los Angeles mogą spać spokojnie, wiedząc, że szajka przestępcza nie prześladuje już sklepów detalicznych w mieście, by zasilić czarny rynek klocków Lego....

Taylor Swift wykorzystuje teksty Apple Music do dzielenia się zagadkami na nowym albumie

Taylor Swift 19 kwietnia wyda swój najnowszy album zatytułowany „The Tortured Poets Department”. W zeszłym tygodniu piosenkarka nawiązała już współpracę z Apple Music...

Oto porównanie bezpłatnego miejsca i uaktualnień w iCloud na tle konkurencji

Firma Apple po raz pierwszy wprowadziła usługę iCloud na konferencji WWDC 2011, a Steve Jobs zachwalał ją jako najlepszy sposób przechowywania dokumentów, poczty,...
Advertisment