W Stanach Zjednoczonych rośnie liczba szczepionek przeciwko COVID-19


Rząd USA optymistycznie odnosi się do szczepionek. Do końca maja powinno wystarczyć na zaszczepienie każdego dorosłego w kraju, Prezydent Joe Biden powiedział we wtorek.

Nie tylko to, Amerykanie też czują się całkiem nieźle ze szczepionką. Około 69 procent Amerykanów albo już otrzymało szczepionkę, albo było gotowych ją otrzymać, kiedy tylko mogli, zgodnie z nowa ankieta z Pew Research Center.

To ogromna ulga dla ekspertów w dziedzinie zdrowia publicznego. W zeszłym roku obserwowali wyniki sondaży dotyczących szczepionek dramatycznie spadać w ciągu zaledwie czterech miesięcy. We wrześniu 2020 r. tylko połowa ankietowanych powiedział, że byliby skłonni przyjąć hipotetyczną szczepionkę. Nie jest to do końca zaskakujące, biorąc pod uwagę, że w tamtym czasie administracja Trumpa była obiecuje mieć szczepionki w październiku, a ludzie martwili się, że na proces zatwierdzania miałaby wpływ polityka. Teraz, gdy szczepionki są tutaj – prawdziwe i skuteczne – więcej ludzi chce się zaszczepić.

Następnym dużym wyzwaniem będzie faktyczne dostarczenie wystarczającej ilości szczepionek do tych chętnych broni. I tylko dlatego, że rząd przewiduje, że do 31 maja będzie miał wystarczająco dużo zapasów, nie oznacza to, że każdy dorosły w Ameryce zostanie zaszczepiony w ciągu następnych 86 dni.

„Obecnie wyścig szczepionek nie jest wyścigiem poza laboratorium. To wyścig do pacjenta ”- powiedział Robin Townley, szef logistyki projektów specjalnych w AP Moller-Maersk, w wywiad z Wiadomości naukowe od grudnia. „To największa premiera produktu w historii ludzkości”.

Najbardziej zaangażowaną częścią całego procesu będzie symboliczna „ostatnia mila”, która oddziela pacjenta od zastrzyku. Wysyłka większych ilości szczepionek z fabryki do centrum dystrybucji jest stosunkowo prosta, nawet jeśli niektóre szczepionki muszą pozostać bardzo zimne.

Reklama

Ale potem muszą dostać się z dużych ośrodków do aptek, domów opieki, miejsc masowych szczepień i wszędzie indziej, gdzie otrzymują szczepionki. Oznacza to posiadanie wystarczającej liczby samochodów dostawczych na drogach i wyczyszczenia wystarczającej ilości miejsca na zamrażarkę i lodówkę. Oznacza to generatory zapasowe i szczegółowe plany komunikacji na nieunikniony moment, kiedy coś pójdzie nie tak. Oznacza to znalezienie lepszych sposobów na zarabianie terminy szczepień aby ludzie mieli dostęp do zapasów szczepionek. Przede wszystkim będzie potrzebować wyszkolonej, szybkiej siły roboczej, która będzie w stanie przetransportować szczepionkę, przechowywać ją i bezpiecznie podawać.

Złe planowanie i opóźnienia przyczyniły się do powstania zwolnił Wdrożenie w USA na początku tego roku, kiedy przeważali lokalni urzędnicy pozostawiono do samodzielnego ustalenia dystrybucji. W miarę otwierania się miejsc masowych szczepień i wzrostu podaży niektóre z tych opóźnień zaczynają zanikać. W grudniu w USA zaszczepił tylko 2,8 miliona ludziznacznie poniżej celu 20 milionów ludzi. Obecnie zaszczepiono ponad 82 miliony ludzi, a każdego dnia podaje się około 2 milionów zastrzyków, według NPR.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy należy zwrócić uwagę nie tylko na liczbę dostępnych szczepionek, ale także liczbę podanych szczepionek. To wciąż będzie ogromne wyzwanie, ale koniec jest już na horyzoncie. Nadal może być trudno robić plany podróży a lato mogło być w powietrzu – ale gdyby szczepienia idą dobrze i gdyby możemy ograniczyć rozprzestrzenianie się wysoce przenoszalnych wariantów (duże jeśli), ta jesień może wyglądać bardziej normalnie.

Oto, co jeszcze wydarzyło się w tym tygodniu.

Badania

Długo pacjenci z COVID twierdzą, że po zaszczepieniu czują się lepiej

Niektórzy pacjenci, którzy od miesięcy cierpią na objawy COVID, zaczynają zgłaszać lekarzom, że po zaszczepieniu czują się lepiej. Naukowcy chcą zebrać więcej danych, aby zrozumieć, dlaczego. (Nicole Wetsman / The Verge)

Dlaczego warianty wirusów mają takie dziwne nazwy

Nazwy wariantów koronawirusa to prawie niemożliwe do wymówienia ciągi cyfr i liter. Dlatego. (Apoorva Mandivalli i Benjamin Mueller / The New York Times)

Rozwój

Jak szczepionka Johnson & Johnson COVID-19 może zmniejszyć luki kapitałowe

Szczepionka firmy Johnson & Johnson może być przechowywana w lodówce i wymaga tylko jednej dawki. To sprawia, że ​​jest to atrakcyjna opcja dla osób, które chcą zwiększyć udział szczepionek w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Te szczepionki też się sprawdzają popularne w miejscach szczepień w całym kraju. (Nicole Wetsman / The Verge)

Biden mówi, że Merck pomoże wyprodukować szczepionkę Johnson & Johnson’s Covid

Na początku tego tygodnia firma farmaceutyczna Merck zgodziła się rozpocząć produkcję szczepionki swojego rywala, aby zwiększyć dostawy jeszcze w tym roku. (Berkeley Lovelace Jr / CNBC)

Perspektywy

„Myślisz, że Rip Van Winkle miał trudności… Budzę się i jest pandemia. W oczach ludzi jest strach ”.

– Lawrence Garbuz, pierwszy pacjent w stanie Nowy Jork, który poważnie zachorował na COVID-19 po przebudzeniu ze śpiączki, jak podano w Dziennik Wall Street.

„Zacząłem robić zdjęcia, bo musiałem. Fotografowałem doświadczenie rodzicielstwa podczas pandemii, a potem zacząłem robić te portrety. Nie myślałem o tym, dokąd pójdą, ale naprawdę musiałem coś powiedzieć o tym, co się dzieje. „

– Fotograf Alice Proujansky o swoim projekcie „Born in a Pandemic”. Zobacz jej pracę The Verge.

Więcej niż liczby

Dla ponad 115 913 859 osób na całym świecie, które uzyskały pozytywny wynik testu, niech Twoja droga do wyzdrowienia przebiegnie gładko.

Rodzinom i przyjaciołom 2576079 osób, które zmarły na całym świecie – 522221 osób w USA – nie zapomina się o swoich bliskich.

Bądźcie bezpieczni, wszyscy.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sonos usłyszał muzykę: ulepszenia VoiceOver, odtwarzanie lokalne i nie tylko, powrót do nowej aplikacji

Sonos wprowadził na rynek zupełnie nowość wersję swojej aplikacji ten miesiąc. Otrzymał także wiele krytycznych opinii od użytkowników na temat brakujących funkcji,...

Możesz zaoszczędzić do 20 USD na najnowszych power bankach Qi2 firmy Anker

Cieszę się, że byłem zmuszony poczekać z przyjęciem nowego standardu ładowania magnetycznego, ponieważ oznacza to, że mogę teraz skorzystać z rabatów takich jak...

Steve’owi Kramerowi, konsultantowi politycznemu stojącemu za fałszywymi automatycznymi połączeniami Bidena, grozi kara w wysokości 6 milionów dolarów

Federalna Komisja Łączności zaproponowała nałożenie wielomilionowych kar na konsultanta politycznego odpowiedzialnego za kampanię automatycznego dzwonienia, w której wykorzystano wygenerowaną przez sztuczną inteligencję fałszywą...
Advertisment