W przeszłości odbijałeś się od solowych gier planszowych? Weźmy pod uwagę Siódmą Cytadelę


Biorąc pod uwagę charakter pracy, którą wykonuję jako edytor stołowy Polygon, gram sam w strasznie dużo gier planszowych. Nie gry planszowe, które ty powinien baw się sam, pamiętaj. Zamiast rozkoszować się kartonowym odpowiednikiem niedzielnej krzyżówki z „Timesa”, wyglądam bardziej jak Królik Bugs grający w baseball. Dlatego nie mogę się doczekać, kiedy dostanę go w swoje ręce Siódma Cytadela, wśród najlepszych współczesnych gier planszowych dla solowców. Jest to również świetne rozwiązanie jako doświadczenie kooperacyjne.

Opublikowany przez Poważny Poulp, Siódma Cytadela jest potomkiem Siódmy Kontynentgra planszowa inspirowana Cthulhu, która zyskała popularność w 2015 roku kampanię o wartości 1,2 miliona euro. Grałem w tę grę całkiem sporo i podziwiam jej głębię i złożoność. Gracze wcielają się w odkrywców, którzy muszą wykorzystać swoje umiejętności przetrwania, aby pokonać przeciwności losu. Ale sama gra to tylko wielkie pudełko ponumerowanych kart. System inspirowany Wybierz własną przygodę książki, używa tych ponumerowanych kart – prawie 850 w grze podstawowej – aby opowiedzieć skomplikowaną historię. Następnie, pod koniec przygody, trafisz na stół pokryty uroczą mapą izometryczną wykonaną z wylosowanych kart.

Gra nie tylko sprawdza się wyjątkowo dobrze w trybie solo, ale grałem w nią również z innymi członkami mojej rodziny. Chociaż jestem na tyle skupiony, że dotrwam do końca, często w kilku miejscach po drodze dołączają do mnie inni odkrywcy. To przyjemność.

Tymczasem Serious Poulp nadal publikował. Wywaliło drzwi kolejnej kampanii w 2018 r, który obejmował przedruk i duże rozszerzenie. W sumie zarobiło ponad 7 milionów dolarów. Kontynuacją tych wysiłków było później, w 2020 r., m.in Siódma Cytadela, mroczna opowieść inspirowana średniowieczem, z niemal identyczną mechaniką. Ten zarobił ponad 3,2 miliona euro.

Teraz zespół projektowy Ludovic Roudy i Bruno Sautter powraca z kolejnym przedrukiem. Ten zawiera nowa, bogata wersja Siódma Cytadela i, podobnie jak kampania przedrukowa dla Siódmy Kontynent od 2018 r., obejmuje również znaczne rozszerzenie, a także obietnicę coraz większej liczby ambitnych celów w miarę postępu kampanii.

Oto fragment informacji prasowej na temat tego, czym różni się on od swoich poprzedników:

Siódma Cytadela różni się od swojego poprzednika wnosząc wiele nowych elementów. Przede wszystkim ma swój własny, oryginalny wszechświat do odkrycia: Siódma CytadelaAkcja rozgrywa się w postapokaliptycznym średniowiecznym świecie zwanym „Zapadającymi się Krainami”. Gracze wkroczą do mrocznego świata pełnego tajemniczych Necrodruidów, potwornych roślin i jeszcze bardziej niebezpiecznych Burrowerów, w walce o przetrwanie obejmującej wiele przygód zwanych Zagrożeniami. Jeśli chodzi o mechanikę, Siódma Cytadela oferuje ekscytujące nowe dodatki, takie jak ewoluująca mapa świata, konfigurowalne talie akcji, możliwość rozwijania własnej Cytadeli pomiędzy scenariuszami i wiele więcej.

Reklama

Chociaż sam nie będę brał udziału w tej kampanii, z pewnością pojawi się ona na moim radarze, gdy trafi do sprzedaży detalicznej. Jeśli jednak chcesz otrzymać swój egzemplarz wcześniej, działaj szybko. Kampania ukazuje się tylko od dzisiaj do 19 czerwca. Ceny egzemplarzy zaczynają się od około 54 dolarów, a dostawa przewidywana jest na listopad 2025 roku.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Urocza ładowarka Sharge, inspirowana komputerami Macintosh, o mocy 67 W, jest teraz przeceniona o prawie połowę

Na początku tego tygodnia opublikowaliśmy przewodnik podsumowujący asortyment Prezenty last minute na Dzień Ojca dla tych, którzy świętują. Jeśli jednak potrzebujesz Zdrowaś...

Najlepsze filmy science fiction do obejrzenia w serwisie Netflix w czerwcu 2024 r

Lato w pełni, a wraz z nim ekscytujące wydarzenia nowa lista nadchodzących wydań nie mogę się doczekać! Z Furiosa: Saga...

To może być pierwsza reklama Nintendo w USA

Nintendo jest dziś potentatem w branży gier, ale w 1980 r. w Stanach Zjednoczonych tak naprawdę nie było to przedmiotem zainteresowania nikogo. I...
Advertisment