W premierowym sezonie 3 Teda Lasso, jak długo był w Londynie?


To powinno być łatwe. Podczas gdy niektóre sezony telewizyjne mają miejsce w ciągu mglistego roku, w którym czas jest naznaczony świętami (np większość sitcomów), a inni bardzo celowo poruszają się w ciągu zaledwie kilku tygodni (Breaking Bad sezon 1), Teda Lasso ma wyraźnie zaznaczone ramy czasowe dla swoich pór roku. Program Apple TV Plus, skupiony wokół nieprawdopodobnego, ale sympatycznego Amerykanina zwerbowanego do trenowania londyńskiej drużyny piłkarskiej (hm, piłka nożna), jest w trakcie już trzeci sezonco oznacza, że ​​powinniśmy wiedzieć od pierwszych dwóch sezonów, ile grano w piłkę nożną (hm, piłka nożna).

I jeszcze!

Jest wystarczająco dużo niejasności wprowadzonych w sezonie 3, że uzasadnia to dochodzenie.

[Ed. note: This post contains a light spoiler for the end of season 3 episode 1 of Ted Lasso. It involves Roy and Keeley, if that matters.]

Reklama

Obraz: Apple TV Plus

W premierze Teda Lasso sezon 3, Ted (Jason Sudeikis) zastanawia się, co jeszcze robi jako trener w Londynie AFC Richmondpodczas gdy Rebecca (Hannah Waddingham) naciska na niego, by spełnił swoją obietnicę „wygrania wszystkiego”.

Po drugiej stronie miasta Roy Kent (Brett Goldstein) i Keeley (Juno Temple) zerwali, a wiadomość ogranicza się do jednej sceny, w której mówią o tym jego siostrzenicy Phoebe. Jest trochę oszołomiona, ale w końcu dochodzi do siebie: „To ma sens. To znaczy, byliście razem tylko rok.

To myląca krzywa na osi czasu dla programu telewizyjnego, który buduje swój bieg wokół trzech oddzielnych sezonów piłki nożnej, aby po prostu wrzucić. W końcu Ted rozpocznie swój trzeci sezon na początku sezonu 3, więc jak Roy mógł i Keely — która zaczęła spotykać się pod koniec sezonu 1 — spotykają się dopiero od roku? Rozbijmy fakty:

  • Rebecca zwolniła trenera w pierwszej scenie pilota. Sugeruje się, choć nigdy tak naprawdę nie potwierdzono w pilocie, że jest to zastępstwo w połowie sezonu, aby sprowadzić Teda Lasso, co wyjaśniałoby, dlaczego sezon 1 nie ma To wiele meczów.
  • Biorąc pod uwagę pogodę, kiedy przybywają do Londynu, wydaje się, że jest wiosna. Więc… marzec? Najwcześniej?
  • Sezon 2 nabiera tempa częściowo do Teda techniczny drugi sezon z Richmond i jego pierwszy pełny. W tym momencie Roy i Keeley spotykają się od kilku miesięcy, w zależności od tego, kiedy umieścimy początek sezonu i ich pierwszą randkę w odcinku 8.
  • Jest odcinek świąteczny, który daje nam pewne wyobrażenie o osi czasu, ale szczerze mówiąc, im mniej powiedziane, tym lepiej. Wystarczy powiedzieć, że wydaje się, że sezon 2 rozpoczyna się jesienią i widzimy, jak przechodzą przez całą wiosnę z kilkoma przeskokami.
  • Wszystkie chyrony w programach informacyjnych zostały pozbawione kontekstu wiadomości lub daty; gazety nie mają daty publikacji na pierwszej stronie; nawet zaufany iPhone Teda wyświetla jedynie godzinę, a nie dzień roku.
  • Sezon 3 rozpoczyna się jesienią drugiego pełnego sezonu Teda w Richmond.
  • Fakt, że syn Teda, Henry, ubolewa nad powrotem do Stanów Zjednoczonych, ponieważ oznaczało to powrót do „politycznego krajobrazu mojego kraju”, również nas nie zakotwicza, ponieważ Teda Lasso istnieje w świat bez COVID-19a także sprawy polityczne były przez długi czas pod kilkoma względami pożarem śmietnika.
  • Henry odwiedzał Teda przez sześć tygodni, co oznacza, że ​​prawdopodobnie był tam na letnie wakacje, co oznacza, że ​​sezon 3 zaczyna się mniej więcej na początku Premier League (mniej więcej w sierpniu).
  • Zakładając, że Keely i Roy mieli trochę prywatnego okresu żałoby, zanim powiedzieli siostrzenicy, harmonogram ich związku może wynosić około roku i może się zmienić.

Więc czego się nauczyliśmy? To Teda Lasso jest trochę słaby na czas i może trochę naciąga zasady. Ale w przypadku programu sportowego, który skupia się na sporcie i miejscu pracy oraz osobistej dynamice zespołu, który go gra, jest to oczekiwane. Podobnie jak 10-latka podsumowująca związek swojego wujka.

Ted jest w Londynie od mniej więcej półtora roku, ale Teda Lasso będzie dostępny tylko przez jeden sezon — przynajmniej tak długo, jak gwiazda i współtwórca Jason Sudeikis postawi stopę na Teda Lasso jako trzysezonowy program. Przy tak dużej części premiery sezonu 3 poświęconej ustaleniu tego wniosku, trudno jeszcze wiedzieć, co program Apple zrobi z czasem, który mu pozostał. Ale jedno jest pewne: Phoebe ma rację, że zerwanie jest „głupie”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Bang & Olufsen przedstawia nową generację kultowych głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2

Bang & Olufsen ogłosił nową generację głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2. Te dwa głośniki są nie tylko dostępne w nowych...

Gra strategiczna Terra Nil jest już dostępna, powstała we współpracy Devolver Digital i Netflix

Terra Nil jest już dostępna! Terra Nil to gra o przekształcaniu jałowych, pozbawionych życia krajobrazów w kwitnące, tętniące życiem ekosystemy. Zamień martwą glebę...

Zaoszczędź do 35 procent na zestawie słuchawkowym do gier G PRO X firmy Logitech i nie tylko

Najnowsze oferty Amazon to doskonałe wieści dla każdego gracza zainteresowanego ulepszeniem swoich wrażeń dzięki nowemu zestawowi słuchawkowemu do gier. Istnieje wiele opcji,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!