W pozwie Departament Sprawiedliwości błędnie rozumie CarPlay, twierdząc, że jest on antykonkurencyjny


Pozew Departamentu Sprawiedliwości ma 88 stron i szczerze przyznaję, że jeszcze go nie skończyłem czytając toale wydaje się, że jeden z autorów zajmujących się technologią już to zrobił – stwierdzając, że CarPlay jest antykonkurencyjny.

Jak zauważono w artykule, wydaje się jasne, że Departament Sprawiedliwości tak naprawdę nie rozumie, czym jest CarPlay ani jak działa, ponieważ twierdzenie to po prostu nie ma sensu…

The Verge Andrew Hawkins zauważył to nawiązanie.

Departament Sprawiedliwości twierdzi, że podobnie jak smartfony, systemy informacyjno-rozrywkowe w pojazdach stały się nowym sposobem, w jaki Apple wykazuje zachowania antykonkurencyjne, wyrządzając szkodę konsumentom i konkurencji.

Plany Apple dotyczące wprowadzenia bardziej wciągającej wersji CarPlay, w której system wyświetla kluczowe aspekty funkcji pojazdu, takie jak prędkość i HVAC, są kolejnym dowodem na nielegalny monopol firmy na smartfony – twierdzą prokuratorzy.

„Stosując ten sam zestaw ograniczeń do CarPlay, Apple jeszcze bardziej blokuje możliwości iPhone’a, uniemożliwiając rozwój innych technologii pośredniczących, które współpracują z telefonem, ale znajdują się poza nim” – czytamy w pozwie.

Pierwsza część nieporozumienia polega na tym, że istnieje blokada. Nie ma żadnego. Każdy, kto wsiądzie do samochodu obsługującego CarPlay i Android Auto, ma trzy możliwości:

  • Podłącz iPhone’a i uruchom CarPlay na wyświetlaczu samochodu
  • Podłącz smartfon z systemem Android i korzystaj z Android Auto na wyświetlaczu
  • Nie rób żadnej z tych rzeczy i korzystaj z systemu informacyjno-rozrywkowego samochodu

Dokonanie któregokolwiek z tych wyborów nie powstrzymuje Cię od zmiany zdania w przyszłości. Posiadacz iPhone’a może przełączyć się na telefon z systemem Android i od razu przejść z CarPlay do Android Auto.

Reklama

Podobnie z nowa funkcja zestawu wskaźników w iOS 17.4. Producenci samochodów mogą zdecydować, czy będą go wspierać (i jak dotąd bardzo niewielu to robi), a właściciele samochodów mogą zdecydować, czy włączyć tę funkcję.

Podobnie jak w przypadku standardowego CarPlay, nie ma przymusu ani blokady.

Departament Sprawiedliwości jest potencjalnie bezpieczniejszy, jeśli chodzi o związaną z nim skargę, którą Apple ogranicza funkcję kluczyka samochodowego – w którym iPhone lub Apple Watch może pomieścić cyfrową kopię kluczyka samochodowego – do własnej aplikacji Portfel. Producenci samochodów nie mają możliwości włączenia tej funkcji we własnej aplikacji, ale nie w Portfelu.

Prokuratorzy podają przykład firmy Apple wymagającej od programistów dodawania kluczy cyfrowych opracowanych dla ich własnych aplikacji do Apple Wallet, aby móc działać.

„Domyślny status Apple Wallet kieruje użytkowników do Apple Wallet, zamiast pozwalać stronom trzecim na prezentowanie cyfrowych kluczyków do samochodu wyłącznie w ich własnej aplikacji wieloplatformowej, co zwiększa zależność od Apple i iPhone’a za każdym razem, gdy korzystają z samochodu” – czytamy w skardze.

Jednak nawet w tym przypadku niewątpliwie szkodzi to producentom samochodów, ale nadużyciem jest twierdzenie, że szkodzi to konsumentom.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Senat ponownie zatwierdza program szpiegowski FISA, ale nie przed jego wygaśnięciem o północy

Senat przyjął ustawę ponownie zatwierdzającą art. 720 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), kontrowersyjny program umożliwiający szpiegowanie zagranicznych „celów” bez nakazu ale długa,...

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Bellsprout

PokemonGo organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Bellsprout 20 kwietnia od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku...

Co oznacza restrukturyzacja Google dla Pixela i Androida?

Kluczowe dania na wynos Wewnętrzne zmiany Google pod rządami Ricka Osterloha mają na celu usprawnienie działania Pixela i Androida oraz usprawnienie...
Advertisment