Apple-1 było pierwszym komputerem zbudowanym przez Steve’a Jobsa i Steve’a Woźniaka, który oznaczał początek Apple. Nic dziwnego, że znalezienie dziś Apple-1 jest dość rzadkie, zwłaszcza takie, które nadal działa. Ale ktoś kupił komputer Apple-1 za 375 000 USD na aukcji.
Rzadki komputer Apple-1 przywrócony do warunków operacyjnych
Aukcja RR potwierdziła w piątek udaną sprzedaż rzadkiego i historycznego komputera Apple-1, który jest nadal w pełni funkcjonalny. Przedmiot ten został „skrupulatnie przywrócony” do stanu operacyjnego przez Coreya Cohen, eksperta w stylu vintage Apple Products. Ta konkretna maszyna jest wymieniona jako #91 w rekordach Apple-1.
Apple-1 sprzedawane na aukcji zostało ocenione „wyjątkowym” 8,0 na 10 ze względu na „wybitne zachowanie kosmetyczne” i „wyraźnie jasne oznakowanie na jego zintegrowanych obwodach”. Komputer ma również oryginalną instrukcję obsługi odręcznych notatek odnoszących się do Steve’a Jobsa, Steve’a Woźniaka i Daniela Kottke, które dodały większej wartości produktowi.
„Posiadanie Apple-1 to więcej niż posiadanie komputera; jest to kawałek historii-bezpośrednie połączenie z przełomową wizją pracy, Woźniak i pionierski zespół, który przekształcił świat technologii”-powiedział Bobby Livingston, wiceprezes wykonawczy Aukcji RR.
Oprócz komputera Apple-1, „Steve Jobs and the Apple Revolution Auction” również na aukcji następujące elementy:
- Steve Jobs podpisał kontrolę Apple Computer Co. Czek nr 5, który przyniósł 112 054 USD.
- Rzadki, zapieczętowany 4 GB Apple iPhone pierwszej generacji sprzedawany za 87 514 USD.
- Kolejny Steve Jobs podpisał czek z 1976 roku Apple Computer Company, który zdobył 62 500 USD.
- Komputer Apple Lisa z napędami „Twiggy”, który zrealizował 56 818 USD.
Istnieją jeszcze inne przedmioty na aukcję, takie jak prototypy pierwszych wizytówek Macintosha i Steve’a Jobsa. Więcej szczegółów można znaleźć na Witryna aukcyjna RR.
Przeczytaj także
Gadżety, które polecam:
FTC: Używamy dochodów z automatycznych linków partnerskich. Więcej.