W nowym artykule Apple szczegółowo omawia kwestię prywatności w Vision Pro


Po tym miesiącu wydanie Apple Vision ProApple ma wspólny szczegółowy przegląd tego, jak Vision Pro i VisionOS chronią Twoje dane. Nowy „Przegląd prywatności w Apple Vision Pro” obejmuje takie rzeczy, jak identyfikator optyczny, kamery i otoczenie, Persona, EyeSight i nie tylko.

Apple Vision Pro i prywatność

Apple wyjaśnia, że ​​Vision Pro i VisionOS od początku opracowywano z naciskiem na prywatność.

Zintegrowaliśmy sprzęt i oprogramowanie w Apple Vision Pro, aby chronić Twoje dane w świetle wyjątkowych wyzwań związanych z prywatnością, jakie stwarza przetwarzanie przestrzenne. Funkcje Apple Vision Pro, od używania ich oczami i rękami po wyświetlanie treści cyfrowych w przestrzeni fizycznej, również mają wbudowaną prywatność. Istnieją cztery zasady prywatności, które wpływają na wszystko, co robimy w Apple, w tym wszystkie nowe funkcje Apple Vision Pro . Te cztery zasady to: minimalizacja danych, przetwarzanie na urządzeniu, przejrzystość i kontrola oraz bezpieczeństwo.

Jednym z głównych tematów artykułu Apple na temat Vision Pro jest nacisk na przetwarzanie na urządzeniu. W artykule wyjaśniono, że system VisionOS, jeśli to możliwe, przetwarza dane w systemie Vision Pro samodzielnie, zamiast udostępniać je firmie Apple lub innym programistom:

VisionOS przetwarza dane na urządzeniu, jeśli to możliwe, zamiast udostępniać je firmie Apple lub innym programistom. Aby chronić miejsce, w którym patrzysz, efekty najechania kursorem wyświetlane podczas przeglądania treści są renderowane na urządzeniu przez system VisionOS i nie są udostępniane używanej aplikacji. VisionOS mapuje także Twoje otoczenie na urządzeniu, aby realistycznie renderować wirtualne obiekty w Twojej przestrzeni fizycznej. Ponadto Twoja Persona jest generowana w całości na urządzeniu ze zdjęciami, które robisz sobie za pomocą Apple Vision Pro.

A co z tymi wszystkimi kamerami Vision Pro? Apple w przemyślany sposób dba o ochronę wszystkich danych.

Miejsca, w których korzystasz z Apple Vision Pro, np. w domu, często zawierają szczegółowe informacje o Twoim życiu osobistym. Od przedmiotów na biurku po to, kto jest z Tobą w pokoju, dane o Twoim otoczeniu są chronione przez system VisionOS. VisionOS łączy aplikacje z otoczeniem całkowicie na urządzeniu, więc używane aplikacje nie muszą uzyskiwać dostępu do informacji o otoczeniu.

VisionOS tworzy trójwymiarowy model do mapowania otoczenia na urządzeniu. Apple Vision Pro wykorzystuje kombinację danych z kamery i LiDAR do mapowania obszaru wokół Ciebie i zapisywania modelu na urządzeniu. Model umożliwia systemowi VisionOS ostrzeganie Cię o rzeczywistych przeszkodach, a także odpowiednie odzwierciedlanie oświetlenia i cieni w Twojej przestrzeni fizycznej. VisionOS wykorzystuje śledzenie promieni audio do analizy właściwości akustycznych pomieszczenia na urządzeniu w celu dostosowania i dopasowania dźwięku do przestrzeni. Podstawowa siatka scen jest przechowywana na urządzeniu i szyfrowana za pomocą Twojego hasła, jeśli zostało ustawione.

Domyślnie aplikacje nie mają dostępu do żadnych informacji o Twoim otoczeniu. Aplikacje mogą również otwierać pełną przestrzeń, aby zapewnić bardziej wciągające wrażenia, gdy zawartość innych aplikacji znika, a aplikacja może tworzyć okna, woluminy i nieograniczoną zawartość. Za Twoją zgodą aplikacje działające w trybie Full Space mogą uzyskiwać dostęp do danych otoczenia, aby zapewnić bardziej wciągające doświadczenia.

Zapoznaj się z pełnym Omówieniem prywatności Apple Vision Pro na stronie witryna Apple lub osadzony poniżej.

Reklama

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nasze ulubione gry, ubrania i akcesoria dla fanów Elden Ring

Pierścień Eldena jest przez wielu uważana za najlepsze doświadczenie FromSoftware, z mroczną, średniowieczną scenerią i głęboką historią napisaną częściowo przez...

CrossOver 24 jest teraz dostępny dla komputerów Mac z obsługą większej liczby gier

CrossOver to platforma, która umożliwia użytkownikom uruchamianie oprogramowania Windows w systemie macOS tak, jakby było to oprogramowanie natywne, i jest powszechnie używana do...

Zobacz, jak Odyseusz próbował pierwszego lądowania na Księżycu w USA od 1972 roku o 18:24 czasu wschodniego

Misja, oficjalnie znana jako IM-1, niesie ładunek naukowy, który ma pomóc NASA dowiedzieć się więcej o powierzchni Księżyca, zanim program Artemis NASA przyniesie...
Advertisment