W najnowszej krytyce Vision Pro Zuck upiera się, że Quest 3 to także komputer, a nie tylko do gier


Krótko po wydaniu Vision Pro w zeszłym miesiącu dyrektor generalny Meta Mark Zuckerberg zabrałem się do oferty Threads jego „recenzja” produktu. W tym czasie Zuckerberg doszedł do wniosku, że Meta Quest 3 jest nie tylko lepszą wartością niż Vision Pro, ale także lepszym produktem.

W nowej serii postów w Threads Zuckerberg przedstawił dodatkową krytykę Apple Vision Pro.

Ta runda komentarzy Zuckerberga była odpowiedzią na: post Benedicta Evansa na Wątkach. Evans stwierdził, że Vision Pro to „w zasadzie urządzenie, które Meta chce osiągnąć w ciągu 3–5 lat”, podczas gdy Quest „sprzedaje się po cenie, jaką Apple chce osiągnąć za 3–5 lat”.

„Istnieje wiele ograniczeń Vision Pro, ale naprawdę jestem zdumiony faktem, że inżynierowie Meta VR twierdzą, że to „w zasadzie to samo”, co Quest” – napisał Evans.

Zuckerberg jednak nie zgodził się dzięki tej analizie i jeszcze bardziej utwierdził się w swoim przekonaniu, że Quest jest po prostu lepszy od Vision Pro. W rzeczywistości Zuckerberg powiedział, że jeśli Quest będzie podobny do Vision Pro za 3–5 lat, „oznacza to znaczny regres”.

„Nie sądzę, żebyśmy twierdzili, że urządzenia są takie same. Mówimy, że Quest jest lepszy. Jeśli za 3–5 lat nasze urządzenia będą ważyć tyle samo, co ich urządzenia, będą miały rozmycie ruchu, jakie ma ich urządzenie, brak precyzyjnych danych wejściowych itp., oznacza to znaczny regres. Tak, ich rozdzielczość jest wyższa, ale zapłacili za to wieloma innymi kompromisami w zakresie produktów, które pod wieloma względami pogarszają ich urządzenie. Nie do tego dążymy.”

Reklama

Poza tym Zuckerberg nie zgodził się z narracją, że zestawy słuchawkowe Quest „służą tylko do gier”.

„Właściwie 3 z 7 najpopularniejszych aplikacji Quest to już aplikacje społecznościowe — Horizon, VR Chat i Rec Room. Przeglądarka i odtwarzacz wideo to także najlepsze aplikacje. Fitness nie jest tam tak wysoko położony, ale ma też społeczność pełną pasji. Myślę więc, że narracja, że ​​te zestawy słuchawkowe służą tylko do gier, jest nieaktualna. I tak, większa rozdzielczość jest lepsza, ale kompromis w zakresie ergonomii i rozmycia ruchu nie jest wyraźnym zwycięstwem, gdy rozdzielczość Questa jest również całkiem dobra.

Nie wiadomo, czy stanowisko Zuckerberga w sprawie Vision Pro vs Meta Quest przetrwa próbę czasu. W międzyczasie jasne jest, że jest na tyle pewny swoich przekonań, że nadal się podwaja.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Które samochody obsługują kluczyk samochodowy w Apple Wallet?

Na WWDC w 2020 r. Apple ogłosiło nowa funkcja kluczyka samochodowego, która umożliwia kontrolowanie samochodu za pomocą aplikacji Portfel na iPhonie lub zegarku...

Funkcje Galaxy AI będą dostępne w telefonach Samsung ostatniej generacji – w tym w serii S21

Według nich Samsung planuje w przyszłym miesiącu udostępnić wybrane funkcje Galaxy AI kilku starszym flagowym telefonom i tabletom za pośrednictwem aktualizacji One UI...

Apple opowiada się za sprzedażą komputerów Mac wyposażonych jedynie w 8 GB pamięci RAM

Wraz z premierą MacBooka Pro M3 w zeszłym roku wielu recenzentów i klientów skrytykował firmę za w dalszym ciągu sprzedaż komputerów klasy premium...
Advertisment