VMware/Broadcom: Czy warto rozważyć hypervisor Nutanix?


W swoim raporcie za drugi kwartał 2024 r. Nutanix odnotował przychody w wysokości 525 mln USD, przy rocznej wartości kontraktu rosnącej o 23% do 330 mln USD, podczas gdy przychody powtarzalne wzrosły o 26% do 1,74 mld USD.

Prezes i dyrektor generalny firmy Rajiv Ramaswami omówił niedawno ogromne możliwości, jakie Nutanix widzi w przyszłości: „Dzięki firmie VMware przejętej przez Broadcom w ciągu ostatnich trzech do czterech miesięcy wydarzyło się wiele działań. Przed nami długoterminowa, wieloletnia szansa na zdobycie nowych klientów i zwiększenie udziału w rynku.”

Ramaswami zauważył, że strategia cenowa Broadcom może zachęcić niektórych obecnych klientów VMware do wymiany ESXi, hiperwizora VMware. Powiedział: „Broadcom podniósł ceny i zmienił program kanału. Zmniejszyli liczbę jednostek SKU [stock taking units] i są dostępne wyłącznie w ramach subskrypcji.”

Twierdził, że zdecydowana większość z 200 000 klientów VMware korzysta wyłącznie z ESXi. Broadcom nie tylko porzucił tradycyjne licencje na rzecz subskrypcji opartych na rdzeniu, powiedział: „Teraz muszą przejść aż do VMware Cloud Foundation, więc jest to całkiem duży skok. Wielu klientów jest zadowolonych z korzystania z vSphere, ale VMware Cloud Found jest do tego zmuszane [on them].”

Aby zachęcić takich klientów, Nutanix zaprezentował promocję skierowaną do nowych klientów Nutanix, którzy chcą migrować z VMware. Promocja zapewni bezpłatny rok licencji Nutanix oraz usługi wdrożeniowe i migracyjne w zakresie migracji obciążeń działających na VMware vSAN lub ESXi. Decydenci IT decydujący się na promocję Nutanix muszą zobowiązać się do trzyletniej subskrypcji o minimalnej wartości 100 000 USD rocznie i zgodzić się na bycie referencją klienta Nutanix.

w odróżnieniu Pakiet subskrypcji Broadcom dla VMwareRamaswami powiedział: „Mamy trzy poziomy: standardowy, profesjonalny i ostateczny. Klienci mogą dołączyć lub nie dołączyć naszej oferty zarządzania chmurą, ale nie staramy się ich do tego zmuszać”.

Reklama

Wyzwania architektoniczne IT

Jednakże, chociaż Nutanix oferuje alternatywny hypervisor o nazwie Acropolis Hypervisor (AHV), osoba podejmująca decyzje IT rozważająca użycie go jako zamiennika ESXi napotka kilka barier. Systemy zwirtualizowane za pomocą ESXi ewoluowały przez wiele lat od tradycyjnych architektur trójwarstwowych, które oddzielają infrastrukturę serwerów i pamięci masowych.

Nutanix jest znany jako firma specjalizująca się w infrastrukturze hiperkonwergentnej, która łączy warstwy serwerów i pamięci masowej. „Obecnie hiperwizor nie współpracuje z pamięcią masową trójpoziomową” – powiedział Ramaswami. „To w zasadzie część platformy. Musisz przeprowadzić migrację HCI, a następnie otrzymasz w ramach tego hypervisor Nutanix.”

Ramaswami powiedział, że oznacza to, że nie jest to możliwe po prostu zastąp VMware hiperwizorem Nutanix a następnie podłącz do istniejących macierzy pamięci masowej. Nutanix nie jest, jak to ujął Ramaswami, firmą zajmującą się hiperwizorami „czystą zabawą”: „Nasza strategia polegała na całkowitym przekształceniu klientów w nowoczesną infrastrukturę wykorzystującą HCI. W ramach tego mogą zdecydować, czy chcą migrować z ESXi do naszego własnego AHV.”

Stwierdził, że spośród 25 000 klientów Nutanix 70% ich zadań wykorzystuje Hiperwizor Akropolu: „Prawie wszystkie z nich w pewnym momencie działały na VMware ESXi, więc nasza strategia się sprawdziła”.

Dodał jednak: „Do niedawna tworzenie rozwiązania opartego wyłącznie na hypervisorze nie miało sensu, ponieważ ludzie nie chcieli wymieniać hypervisora ​​VMware. W przeszłości nie miało to dla nas sensu. Teraz oczywiście, biorąc pod uwagę otwarcie drzwi dzięki VMware/Broadcom, być może ma to sens i właśnie temu się przyglądamy”.

Jednakże Ramaswami uważa, że ​​gdyby Nutanix oferował tylko samodzielny hypervisor, byłoby to „prawie jak cofnięcie się o krok”, twierdząc, że firma musiałaby współpracować z dostawcami macierzy pamięci masowej dla przedsiębiorstw, aby zapewnić działanie hypervisora ​​Nutanix: „Ludzie zajmujący się magazynowaniem prawdopodobnie nie byliby zbyt zainteresowani współpracą z nami, ponieważ oferujemy alternatywę z HCI.”

Niemniej jednak Ramaswami nie lekceważy pomysłu opracowania samodzielnego hiperwizora Nutanix, dodając: „Jest to coś, o czym ciągle myślimy i będziemy musieli przyjrzeć się możliwościom rynkowym”.

Organizacje IT muszą zarządzać długiem technicznym i chociaż HCI może zaoferować bardziej nowoczesne podejście do tworzenia sprzętu potrzebnego do uruchamiania aplikacji, decydenci IT muszą rozważyć ryzyko i koszty migracji. Tam, gdzie pamięć masowa dla przedsiębiorstw dobiega końca, Nutanix może zaoferować atrakcyjną alternatywę, ale jej obecna technologia wymaga innego podejścia niż VMware.

Ramaswami powiedział, że firma będzie w dalszym ciągu monitorować trendy rynkowe i możliwości, jakie stwarza wymiana VMware ESXi. Ale nie ma gwarancji, że kiedykolwiek taki powstanie. Do tego czasu promocja VMware firmy, obejmująca wsparcie migracji, jest być może jedyną realistyczną opcją dostępną dla decydentów IT planujących przejście z ESXi na rzecz Nutanix.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Aplikacja kalkulatora języka naturalnego Soulver 3 jest dostępna na iPhone’a

Jak napisałem w przeszłości, Soulver jest jednym z moich niezbędne aplikacje na komputerze Mac i iPadzie. Zasadniczo jest to inteligentny kalkulator w...

Twórca Star Trek: Lower Decks zamienia Golden Axe firmy Sega w widowisko

Zręcznościowa bijatyka typu hack-and-slash firmy Sega Złota siekiera jest adaptowany dla telewizji. W dość nieoczekiwany sposób ten serial telewizyjny będzie...

Dziewięciu pracowników Google aresztowanych po protestach okupacyjnych dotyczących Projektu Nimbus

Dziewięciu pracowników Google, którzy zajmowali biura firmy w Nowym Jorku i Kalifornii, zostało aresztowanych we wtorek wieczorem po ośmiogodzinnym napadzie.Pracownicy protestowali przeciwko zaangażowaniu...
Advertisment