Vision Pro wkrótce będzie mógł wyświetlać na żywo napisy do wszystkiego, co się wokół Ciebie mówi


Dziś, przed Światowym Dniem Świadomości Dostępności, Firma Apple przedstawiła szereg nowych, ekscytujących aktualizacji ułatwień dostępu pojawi się na platformach jeszcze w tym roku. Od wprowadzenia technologii śledzenia wzroku Vision Pro na iPada i iPhone’a, po dotykową muzykę i nie tylko.

Jedną z nowych funkcji ułatwień dostępu dostępnych dla użytkowników Vision Pro są napisy na żywo. Napisy na żywo, stworzone specjalnie z myślą o osobach niesłyszących i niedosłyszących, — jak sama nazwa wskazuje — przechwytują wszystko, co mówi się wokół Ciebie, i przedstawiają je w formie pisemnej, a wszystko to w czasie rzeczywistym.

Wypowiadane słowa automatycznie zamieniają się w tekst

Jedną z najbardziej rewolucyjnych cech rzeczywistości rozszerzonej jest sposób, w jaki może ona ulepszyć prawdziwy świat, zamiast Cię z niego wyprowadzać. Dla niektórych może to oznaczać wyświetlanie przydatnych widżetów wokół przestrzeni fizycznej lub na zwirtualizowanym ekranie komputera Mac.

Chociaż te funkcje doskonale zwiększają produktywność, napisy na żywo z pewnością zmienią reguły gry w zakresie podstawowych interakcji międzyludzkich, szczególnie w przypadku osób niesłyszących lub niedosłyszących.

Apple pisze:

VisionOS będzie zawierał ogólnosystemowe napisy na żywo, aby pomóc wszystkim – w tym użytkownikom niesłyszącym i niedosłyszącym – śledzić dialogi mówione w rozmowach na żywo oraz w dźwięku z aplikacji. Dzięki napisom na żywo dla FaceTime w systemie VisionOS większa liczba użytkowników może z łatwością cieszyć się wyjątkowym doświadczeniem łączenia się i współpracy przy użyciu swojej Persony. Apple Vision Pro doda możliwość przenoszenia napisów za pomocą paska okna podczas Apple Immersive Video, a także obsługę dodatkowych aparatów słuchowych Made for iPhone i ślimakowych procesorów słuchowych.

Reklama

Napisy na żywo to tylko jedna z nowych funkcji ułatwień dostępu dostępnych w systemie VisionOS. Firma Apple ogłosiła także nowe ulepszenia związane z widzeniem, takie jak następujące:

  • Zmniejsz przejrzystość
  • Inteligentne odwracanie
  • Przyćmione migające światła

Użytkownicy słabowidzący lub z nadwrażliwością na jasność będą mogli w Vision Pro modyfikować to, co widzą, tak aby lepiej pasowało do ich wzroku. Jakie to futurystyczne?

Wersja 9to5Mac

Napisy na żywo to rodzaj transformacji, który bardzo mnie ekscytuje potencjałem Vision Pro. Jasne, noszenie zestawu słuchawkowego za każdym razem, gdy z kimś rozmawiasz, może nie być idealnym scenariuszem. Jednak zwłaszcza z biegiem czasu, gdy przyszłe urządzenia Vision staną się mniejsze i wygodniejsze, możliwość natychmiastowej transkrypcji wszystkich dialogów werbalnych dla osób niesłyszących i niedosłyszących jest niesamowita. Mogę sobie tylko wyobrazić przyszłe konsekwencje wyeliminowania innych luk komunikacyjnych, takich jak przyszła funkcja tłumaczenia na żywo.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Knowledge24: „Nie możesz iść w życiu sam” – mówi aktorka Viola Davis

Podczas konferencji użytkowników ServiceNow Knowledge24 w Vegas aktorka, autorka i producentka Viola Davis powiedziała: „Nie zaczynałam od skoku, ale raczej od serii zataczania...

Kobiety w danych: CDO BAE Systems wyjaśnia, dlaczego różnorodność danych ma znaczenie

Praca z dzikimi gorylami i gibonami ratowniczymi nie jest tradycyjną drogą do kariery w branży danych i technologii. Ale dla Johanny Hutchinson...

Jak oglądać serial komediowy Próbowanie na Apple TV+

Dzisiaj, AppleTV+ Premiera czwartego sezonu brytyjskiego oryginalnego serialu komediowego Próbować, z udziałem Rafe’a Spalla i Esther Smith. Pierwsze dwa odcinki nowego sezonu...
Advertisment