Vision Pro: Ile komputerów ma komputer przestrzenny Apple?


Pierwsze recenzje Apple Vision Pro przybył w zeszłym tygodniu, 30 stycznia, przed wprowadzeniem produktu na rynek 2 lutego. Tydzień później dziennikarze techniczni mieli jeszcze więcej czasu do spędzenia z Apple Vision Pro. Moja nowa ulubiona recenzja pochodzi od Raymonda Wonga z adresu: Odwrotność. Nie szczędzi słów, oceniając Apple Vision Pro, także w aspekcie przestrzennym komputer.

Co to jest komputer (przestrzenny)?

Może dzieje się tak dlatego, że nasze role pokrywają się pod względem sposobu korzystania z komputerów. Bez względu na powód, opis Apple Vision Pro przez Raya jako komputera, na którym można grać w gry (a nie konsoli do gier, na której można wykonywać obliczenia), do mnie przemawia. Konsole do gier dają dużo frajdy, ale komputery potrafią więcej. Lubię od czasu do czasu pograć w gry wideo, ale uwielbiam korzystać z komputera Mac niemal codziennie. Jego własnymi słowami:

Dzięki chipowi M2 Vision Pro jest pierwszym komputerem ogólnego przeznaczenia klasy desktop Dzisiaj tak się składa, że ​​jest to również wydajna konsola do grania w gry mobilne i usługi gier strumieniowych AAA (a wkrótce za pośrednictwem odpowiednich aplikacji). Quest 3 to pierwsza konsola do gier w rzeczywistości wirtualnej, z różnymi funkcjami komputera połączonymi w nadziei, że stworzy jakąś spójną platformę Niektóre dzień. Nie twierdzę, że Quest 3 nagle stanie się śmieciem, bo tak nie jest. To produkt o podobnym kształcie, ale filozofia podstawowych doświadczeń, które dostarcza, jest inna – i to jest w porządku.

To właśnie sprawia, że ​​Vision Pro jest dla mnie atrakcyjny. Możesz w pełni wykorzystać możliwości systemu macOS i zwiększyć produktywność na komputerze Mac.

iPad rzeczywiście współpracuje z komputerem Mac, ale jest ograniczony ze względu na formę. Możesz sterować iPadem z komputera Mac za pomocą funkcji Universal Control i rozszerzyć pulpit komputera Mac na prawdopodobnie mniejszy ekran iPada za pomocą Sidecar.

Dzięki Apple Vision Pro korzystanie z komputera Mac zostaje wchłonięte przez system VisionOS i znacznie ulepszone. Jak gigantyczny wyświetlacz 4K w Twoim miejscu pracy. Obszar wokół ekranu filmowego wirtualnego wyświetlacza Mac jest w pełni dostępny dla pozostałej części systemu VisionOS.

Reklama

Apple Vision Pro nie wymaga oczywiście komputera Mac i myślę, że jego możliwości obliczeniowe przewyższają iPada. W szczególności wielozadaniowość na iPadzie nigdy nie osiągnęła poziomu płynności i ekspansywności na komputerze Mac. Tymczasem Apple Vision Pro oferuje praktycznie nieograniczoną przestrzeń do pracy z dowolną liczbą aplikacji jednocześnie. A to wszystko bez kłótni okien o to, co i kiedy ma być z przodu.

Apple produkuje komputery

Wracając do dzisiejszej recenzji Raya i porównania słuchawek:

Apple produkuje komputery od prawie 50 lat, a codziennie sprzedaje się i używa miliardy urządzeń; Vision Pro opiera się na wcześniejszych platformach i oprogramowaniu Apple oraz bezproblemowo współpracuje z istniejącym sprzętem i usługami Apple. Meta nie odniosła żadnego sukcesu w komputerach ogólnego przeznaczenia i usługach roboczych, z których każdy naprawdę chciałby korzystać. Quest ma silną pozycję w grach VR i Meta powinna się na nim oprzeć, zamiast próbować konkurować z żwawymi aplikacjami do pracy w rzeczywistości wirtualnej, takimi jak Horizon Workrooms, z których nawet jej pracownicy nie chcą korzystać.

Wątek. To jednak absolutna prawda. Jestem zdecydowanie w obozie, który wolałby używać systemu operacyjnego Apple na kiepskim sprzęcie, niż mieć sprzęt Apple i jakikolwiek inny system operacyjny.

Podoba mi się Xbox I PlayStationi oba doskonale nadają się do oglądania filmów i programów telewizyjnych, ale nie próbuję dopasowywać mojego komputera do przeglądarki żadnej konsoli. Apple nie produkuje najlepszych konsol do gier, ale tworzy najlepsze platformy komputerowe.

Zauważam również, że Apple Vision Pro po kilku dniach wywołuje u użytkowników objawienie lub po prostu znudzenie. „Czy to naprawdę to?” kontra „Nie mogę uwierzyć, co to wszystko potrafi!”

Osobiście nie zebrałem jeszcze pieniędzy, aby dostać w swoje ręce własne Apple Vision Pro. Jednak brakuje mi już modeli interakcji po spędzeniu kilku godzin z Vision Pro znajomego. Nie mogę się doczekać, aż będę mieć taki, z którym będę mógł korzystać z własnego konta iCloud i pracować przez część dnia.

I tak dalej…

Tak czy inaczej, uderzaj Odwrotność i dać Obszerna i wnikliwa recenzja Raymonda Wonga bliska lektura. Zawiera wiele mądrych słów na temat tego, jak Apple Vision Pro powinien (a nie powinien) wpasować się w codzienne życie, dokumentując jednocześnie wzloty i upadki, jakie towarzyszą temu sprzętowi pierwszej generacji.

Gdy tylko będę miał okazję spędzić tydzień lub dwa z własnym Apple Vision Pro, na pewno podzielę się własną recenzją na 9 do 5Mac.

Rozpoczynam także nową serię podcastów, Wizjonerzy: rozwój dla wizji, gdzie przeprowadzę wywiady z programistami tworzącymi pierwsze aplikacje na system VisionOS. Jeśli jesteś zainteresowany, rozważ przekazanie kilku dolarów na kampanię!

Na koniec kilka innych najnowszych recenzji i fragmentów z Internetu: Jeff Richardson z iPhone’a JDBrian Heater w TechCrunchi Darrell Etherington z nowo wprowadzonego produktu Porządek obrad biuletyn Informacyjny. The New York Times ma teraz także recenzję Apple Vision Pro, ale nie jestem przekonany, czy recenzent technologii może lubić technologię. Jeśli Ty też nie lubisz technologii, na pewno Ci się spodoba (a i tak cieszymy się, że Cię mamy).

W każdym razie czekajcie na urzędnika Jeffa Benjamina 9 do 5Mac Recenzja wideo Apple Vision Pro, premiera wkrótce. Tymczasem, jeśli masz własną recenzję Apple Vision Pro, podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

Więcej

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

ASUS IoT ogłasza zupełnie nowe przemysłowe płyty główne i komputery Edge AI oparte na rdzeniu 14. generacji

ASUS IoT, globalny dostawca rozwiązań AIoT, ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek nowej linii przemysłowych płyt głównych i komputerów brzegowych AI wyposażonych w najnowsze...

Podcast Apple @ Work: Webex pojawia się w Apple TV i Vision Pro

Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej...

ASRock przedstawia karty graficzne z serii Radeon RX 7900 GRE

ASRock, wiodący światowy producent płyt głównych, kart graficznych i mini komputerów PC, wprowadził dziś na rynek nowe karty graficzne z serii Steel Legend...
Advertisment