Virscient przedstawia referencyjną implementację akcesoriów Apple Find My Network dla urządzeń audio opartych na technologii Qualcomm


Virscient wprowadził SoundTrack, referencyjną implementację akcesorium sieciowego Apple Find My dla urządzeń audio opartych na Qualcomm. Nowe rozwiązanie programowe opracowane przez specjalistów ds. łączności bezprzewodowej i audio z Nowej Zelandii umożliwia producentom wysokiej jakości urządzeń audio dodanie jednej z najbardziej cenionych przez konsumentów funkcji, oferując przyjazne dla użytkownika śledzenie lokalizacji zagubionego urządzenia za pośrednictwem sieci Apple Find My i Apple Find Moja aplikacja.

Virscient wprowadził SoundTrack, referencyjną implementację akcesorium sieciowego Apple Find My dla urządzeń audio opartych na Qualcomm. Nowe rozwiązanie programowe opracowane przez specjalistów ds. łączności bezprzewodowej i audio z Nowej Zelandii umożliwia producentom wysokiej jakości urządzeń audio dodanie jednej z najbardziej cenionych przez konsumentów funkcji, oferując przyjazne dla użytkownika śledzenie lokalizacji zagubionego urządzenia za pośrednictwem sieci Apple Find My i Apple Find Moja aplikacja.

Utrata cennych słuchawek, wkładek dousznych i innych osobistych przedmiotów elektronicznych jest irytująca i kosztowna dla konsumentów. Ogromna globalna sieć urządzeń Apple jest kluczem do ich ponownego odnalezienia. Program akcesoriów sieciowych Find My umożliwia firmom zewnętrznym budowanie funkcji wyszukiwania w swoich produktach, umożliwiając użytkownikom dostęp do aplikacji Apple Find My w celu lokalizowania i śledzenia cennych przedmiotów, takich jak słuchawki douszne i słuchawki, nawet gdy nie znajdują się one w pobliżu.

Ta zatwierdzona referencyjna implementacja obsługi sieci Apple Find My jest przeznaczona do użytku w zestawach słuchawkowych, słuchawkach dousznych i innych przenośnych urządzeniach audio. Licencjonowany komponent oprogramowania upraszcza producentom OEM i ODM produkty możliwość dodania obsługi sieci Apple Find My do istniejących lub nowych produktów, w tym pełnej obsługi wykrywania i śledzenia zagubionych urządzeń, bezproblemowego parowania użytkowników, bezprzewodowych aktualizacji oprogramowania sprzętowego i niepożądanych zapobieganie śledzeniu.

Mimo że Google emulował już funkcje implementacji Find My firmy Apple dla urządzeń z systemem Android, fragmentaryczny charakter ekosystemu systemu operacyjnego i niespójne zasady aktualizacji u każdego producenta oznaczają, że minie trochę czasu, zanim konsumenci będą mogli korzystać z podobnych funkcji obsługiwanych przez znaczną liczbę urządzeń. Właśnie dlatego Apple stworzył program akcesoriów sieciowych Find My innej firmy.

Sieć Apple Find My — składająca się z ponad miliarda urządzeń Apple — zapewnia łatwy i bezpieczny sposób lokalizowania zgodnych rzeczy osobistych za pomocą aplikacji Find My na iPhonie, iPadzie, komputerze Mac lub aplikacji Znajdź przedmioty na Apple Watch. Aplikacja Find My wymaga systemu iOS 14.5, iPad OS 14.5, Mac OS Big Sur 11.1 i watchOS 8.0 lub nowszego.

Reklama

Program akcesoriów sieciowych Find My umożliwia firmom zewnętrznym wbudowanie funkcji wyszukiwania w ich własne produkty, umożliwiając użytkownikom dostęp do aplikacji Find My firmy Apple w celu lokalizowania i śledzenia ważnych elementów, nawet jeśli nie są one w pobliżu. Sieć Find My jest anonimowa i wykorzystuje zaawansowane szyfrowanie, co oznacza, że ​​nikt inny – nawet Apple, Virscient czy partnerzy producenci akcesoriów audio – nie może sprawdzić lokalizacji tych elementów.

 

Firma Virscient nawiązała współpracę ze specjalistą w dziedzinie półprzewodników komunikacyjnych firmą Qualcomm, aby zapewnić obsługę SoundTrack w wiodących na rynku układach SoC audio Bluetooth QCC51xx i QCC30xx firmy Qualcomm, w tym QCC5171, QCC5181, QCC3081, QCC3083, QCC3084, QCC3091, QCC3095 i nadchodzących produktach.

SoundTrack szybko integruje się z nowymi lub istniejącymi produktami jako dodatek do oprogramowania, płynnie łącząc się z referencyjnymi aplikacjami Audio Development Kit (ADK) firmy Qualcomm.


„Sieć Find My firmy Apple to fantastyczna technologia, która zapewnia użytkownikom niezwykle praktyczną i wartościową usługę – możliwość szybkiego i łatwego lokalizowania zagubionych akcesoriów. Dzięki SoundTrack Virscient umożliwia producentom OEM i ODM wprowadzenie tej ekscytującej funkcji do swoich produktów audio przy minimalnej złożoności i najszybszym czasie wprowadzenia produktu na rynek. Widzimy duże zapotrzebowanie użytkowników końcowych na tę funkcję i jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Qualcomm, aby już dziś udostępnić ją swoim klientom” – mówi Dean Armstrong, dyrektor ds. technologii w firmie Virscient.

SoundTrack jest dostępny do oceny i licencjonowania bezpośrednio od Virscient, z opcjonalnymi usługami kompleksowymi dostępnymi w celu wsparcia integracji, rozwoju sprzętu i oprogramowania produktu oraz projektowania i wdrażania innych funkcji o wartości dodanej.


Aby uzyskać więcej informacji na temat SoundTrack lub innych podłączonych produktów i usług audio firmy Virscient, skontaktuj się z nami Jonny’ego McClintocka – Dyrektor Centrum Doskonałości Connected Audio w firmie Virscient.


Dzięki pięciu lokalizacjom na całym świecie, Vircient współpracuje z wiodącymi na świecie firmami zajmującymi się półprzewodnikami i produktami, którzy wybierają je ze względu na ich głęboką wiedzę specjalistyczną w zakresie technologii bezprzewodowych, wbudowanych i połączonych. W każdym strategicznym projekcie inżynieryjnym Virscient opracowuje bezpieczne oprogramowanie wbudowane dla podłączonych systemów, projektując sprzęt, od krzemu po PCB/poziom produktu, i wspierając wszystkie inne aspekty podróży w zakresie łączności, od wyboru technologii po RF produktu i certyfikację interoperacyjności.

www.virscient.comSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dlaczego zarząd OpenAI zwolnił Sama Altmana

Jesteśmy rozczarowani, że pani Toner w dalszym ciągu powraca do tych kwestii. Niezależna komisja zarządu współpracowała z kancelarią prawniczą Wilmer Hale, aby...

Dzięki uprzejmości FCC wyciekły szczegóły dotyczące nowych Galaxy Z Flip 6 i Galaxy Ring

Według zapisów testów FCC wygląda na to, że niezapowiedziany jeszcze Galaxy Z Flip 6 otrzyma nieznacznie większą pojemność baterii w porównaniu do Z...

Vivek Ramaswamy nie potrafi nawet dobrze wsadzić Buzzfeeda

Dobra, Vivek Ramaswamy, chciałeś mojej uwagi i teraz ją masz. Do tej pory znałem Cię przede wszystkim jako gościa, który tak histerycznie...
Advertisment