Video Game Hall of Fame 2023 dodaje The Last of Us, Wii Sports i Barbie


Dołączyło czterech induktorów Światowa Galeria Sław Gier Wideo w Narodowym Muzeum Zabawy Strong, – ogłosili w czwartek organizatorzy: lalka Barbie Projektant mody, Przestrzeń komputerowa, Ostatni z nasI Wii Sports. Kwartet klasycznych gier został doceniony przez Hall of Fame za wpływ na kulturę popularną lub przemysł gier i będzie prezentowany na rozszerzone Narodowe Muzeum Zabawy Strong tego lata.

Osoby wprowadzone do World Video Game Hall of Fame 2023 pokonały mocną listę nominowanych do tegorocznego włączenia, grupę finalistów, w której znaleźli się również Era imperium, Wściekłe Ptaki, Call of Duty 4 Modern Warfare, Międzynarodowa piłka nożna FIFAZłote Oko 007, NBA 2K, Drżeć, I Czary.

W komunikacie prasowym Strong szczegółowo opisał wpływ każdej gry, poczynając od gry Digital Domain i Barbie CD-ROM firmy Mattel Media. Projektant mody Barbiejak zauważyli organizatorzy, pomogło udowodnić rynek gier skierowanych do dziewcząt.

Projektant mody Barbie stała się punktem wyjścia dla ruchu gier dla dziewcząt i wstrząsnęła sceną oprogramowania i gier” — powiedziała kierownik ds. kolekcji, Kristy Hisert. „Wywołało to również ważne pytania i debatę. Co to znaczy być grą dla dziewczyn? Czy w ogóle powinny istnieć gry „dla dziewczyn”? Jakie są konsekwencje tych gier? Jakie są konsekwencje gier płciowych?”

Oryginał Naughty Dog Ostatni z nas został doceniony przez The Strong za „głęboką narrację, intymną eksplorację ludzkości, ekscytujące przeskoki i przerywniki filmowe oraz zapadające w pamięć postacie”.

Ostatni z nas pozostaje popularna ze względu na jakość rozgrywki i siłę fabuły” – powiedziała w oświadczeniu Lindsey Kurano, kurator gier wideo.

Reklama

Nintendo Wii Sporty był przełomowym momentem dla gier; tak jak Projektant mody Barbie, Wii Sports odwołał się do niewykorzystanego rynku. Zauważył to Aryol Prater, specjalista ds. badań nad zabawą i kulturą Czarnych Wii Sports „zrobiła graczy z milionów ludzi na całym świecie, którzy nigdy wcześniej nie myśleli o graniu w nią. Stało się to fenomenem gier, gdy w wiadomościach pojawiło się wiele wiadomości o grze, która wciągnęła różne grupy ludzi — w tym w wielu ośrodkach dla seniorów — z kanap i przełamała pot dzięki wirtualnej kręgielni, tenisowi i nie tylko”.

Wreszcie, Przestrzeń komputerowatytuł zainspirowany poprzednim członkiem World Video Game Hall of Fame Wojna kosmiczna, położył podwaliny pod miano pierwszej komercyjnej gry wideo. przed Przestrzeń komputerowa1971, tak naprawdę nie było komercyjnego „przemysłu gier wideo”.

Przestrzeń komputerowa nie udostępniła gier wideo masom”, powiedział Jeremy Saucier, zastępca wiceprezesa ds. interpretacji i gier elektronicznych, „ale pokazując, że gry wideo mogą dotrzeć do płatnych odbiorców poza laboratoriami komputerowymi, położyła podwaliny pod branżę gier”.

Projektant mody Barbie, Przestrzeń komputerowa, Ostatni z nasI Wii Sports dołączyć ubiegłoroczni inicjatorzy, The Legend of Zelda: Ocarina Czasu, SM. Pac-Man, Sida Meiera CywilizacjaI Rewolucja taneczna, jako gry Hall of Fame. W sumie 40 gier jest obecnie rozpoznawanych przez World Video Game Hall of Fame.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

HYTE Nexus Portal NP50 integruje zarządzanie chłodzeniem, oświetleniem i akustyką w jednym urządzeniu

Nexus Portal NP50 firmy HYTE to nie tylko wentylator i kontroler oświetlenia. Jest to w pełni zintegrowane urządzenie zasilane procesorem ARM, które...

Aplikacja Zadania do wykonania otrzymuje dużą aktualizację dzięki współpracy i nie tylko

Zadania to jedna z moich ulubionych aplikacji do zrobienia, która bardzo ewoluowała odkąd po raz pierwszy o tym napisałam tutaj 9to5Mac. W...

Wind Armor location in Zelda: Tears of the Kingdom

One of the biggest problems with Breath of the Wild, some will say, was the lack of Link’s iconic green garb....
Advertisment