VESA aktualizuje standard wyświetlacza Adaptive-Sync o bardziej rygorystyczne specyfikacje


Stowarzyszenie Video Electronics Standards Association (VESA) ogłosiło dzisiaj, że opublikowało pierwszą dużą aktualizację swojej specyfikacji testu zgodności wyświetlacza Adaptive-Sync (Adaptive-Sync Display CTS), która jest pierwszym publicznie otwartym standardem dotyczącym wydajności przedniego ekranu wyświetlacze o zmiennej częstotliwości odświeżania. Zaktualizowana specyfikacja, Adaptive-Sync Display w wersji 1.1, oferuje bardziej kompleksowe i solidne testy, w tym rozszerzenie testu od szarego do szarego (G2G) z matrycy testowej 5×5 do podzbioru znacznie większej matrycy testowej 9×9, co skutkuje ponad trzykrotnym zwiększeniem liczba scenariuszy testowych G2G. Zastępuje również stałe procentowe limity przeregulowania i niedoszacowania, gdy przesterowanie jest włączone, limitami opartymi na wartościach kwantyzacji percepcyjnej (PQ), które są lepiej dostosowane do reprezentowania ludzkiej wrażliwości na światło. Zmiany te zapewniają znacznie lepszą reprezentację wydajności zmiennej częstotliwości odświeżania wyświetlacza, w tym znacznie zmniejszone limity niedoregulowań.

Firmy mogą już dziś rozpocząć certyfikację swoich wyświetlaczy zgodnie z nową specyfikacją Adaptive-Sync Display. Ponadto VESA będzie nadal zezwalać na certyfikację produktów zgodnie z poprzednią specyfikacją Adaptive-Sync Display 1.0 do końca sierpnia 2023 r., aby umożliwić opracowywanie produktów, które zostały zaprojektowane tak, aby spełniały pierwotną specyfikację opublikowaną w Maj 2022. Pełną listę produktów z certyfikatem Adaptive-Sync Display 1.0 i nowych 1.1 można znaleźć na stronie ta strona.

Według Rolanda Woostera, przewodniczącego grupy zadaniowej VESA Display Performance Metrics Task Group odpowiedzialnej za Adaptive-Sync Display CTS oraz przedstawiciela stowarzyszenia Intel Corporation ds. technologii HDR i Adaptive-Sync, „standard VESA Adaptive-Sync Display zapewnia konsumentom wyraźny i spójny zestaw metryk do łatwego porównywania wydajności wyświetlaczy obsługujących zmienną częstotliwość odświeżania obsługujących protokół VESA Adaptive-Sync.VESA zawsze szuka sposobów na udoskonalenie naszych specyfikacji w oparciu o opinie branżowe po ich wydaniu oraz nowe wymagania testowe G2G wprowadzone wraz z Adaptive- Sync Display w wersji 1.1 skutkuje ogólnie bardziej restrykcyjną specyfikacją, co doprowadzi do lepszej wydajności zmiennej częstotliwości odświeżania w wyświetlaczach dla konsumentów”.

Standard Adaptive-Sync Display zapewnia kompleksowy i rygorystyczny zestaw ponad 50 kryteriów testowych, zautomatyzowaną metodologię testowania i wymagania dotyczące wydajności dla monitorów PC i laptopów obsługujących protokoły VESA Adaptive-Sync. Ustanawia również program logo zgodności produktów obejmujący dwa poziomy wydajności: AdaptiveSync Display, który koncentruje się na grach ze znacznie wyższymi częstotliwościami odświeżania i niskimi opóźnieniami; oraz MediaSync Display, który został zaprojektowany do odtwarzania multimediów bez drgań, obsługując wszystkie międzynarodowe formaty transmisji wideo.

Wooster dodał: „Od czasu wprowadzenia rok temu program logo Adaptive-Sync Display okazał się ogromnym sukcesem, z ponad 75 certyfikowanymi wyświetlaczami. Świadczy to nie tylko o powszechnej akceptacji standardu Adaptive-Sync Display. wśród producentów OEM wyświetlaczy, ale także dzięki rozmachowi wypracowanemu przez naszą specyfikację i program tworzenia logo DisplayHDR — jak dotąd odnoszącą największe sukcesy specyfikację VESA dotyczącą wydajności przedniego ekranu. DisplayHDR, pierwszy w pełni otwarty standard jakości i wydajności HDR, utorował drogę do rozwoju oraz przyjęcie późniejszych specyfikacji wydajności przedniego ekranu, w tym wyświetlacza Adaptive-Sync, a także standardu VESA ClearMR, który dotyczy wydajności rozmycia ruchu.

VESA Adaptive-Sync Display i inne demonstracje na Display Week
VESA zaprezentuje demonstracje swoich najnowszych standardów wideo, w tym wyświetlacza z adaptacyjną synchronizacją, podczas sympozjum, seminarium i wystawy Display Week, które odbędą się w Los Angeles Convention Center w dniach 21-26 maja 2023 r. Obejmuje to LG UltraGear OLED 240 Zakrzywiony monitor do gier Hz (45GR95QE) i laptop do gier MSI Raider GE67 HX OLED 240 Hz QHD, oba certyfikowane zgodnie z poziomem wydajności AdaptiveSync Display 240.

Dodatkowe demonstracje produktów VESA obejmują wiele produktów z certyfikatem DisplayPort 2.1, w tym nową kartę graficzną AMD Radeon PRO z serii W7000 i monitor Dell Ultrasharp U3224KB 6K w konfiguracji profesjonalnej stacji roboczej i twórcy działającej z szybkością łącza DisplayPort UHBR 13,5.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

iOS 17 StandBy przypomina eksperyment dla nowego urządzenia domowego

Zapowiedziany w poniedziałek iOS 17 ma sporo nowych funkcji. Ale jedną z funkcji, która od razu zwróciła moją uwagę, był StandBy, nowy...

Apple ogłasza pierwszy oficjalny zestaw projektowy dla Figma z zasobami iOS 17 i iPadOS 17

Konferencja Apple's Worldwide Developer Conference trwa w tym tygodniu, a dziś firma ma miłą niespodziankę dla projektantów. Apple oficjalnie dołączyło do społeczności...

Apple chce zamienić iPhone’a w kamerę do śledzenia zwierząt

Apple ma nową platformę programistyczną, za pomocą której można zmienić iPhone'a w autonomiczną kamerę do śledzenia zwierząt. Zgodnie z dokumentacją na stronie Appleprogramiści...
Advertisment