Verizon zarezerwuje najlepsze 5G dla abonentów planu „premium”


Jeśli masz podstawowy plan Verizon, utkniesz w słabo działającej „ogólnokrajowej” sieci 5G firmy – nawet po pojawieniu się krytycznego widma w paśmie C. Firma ujawniła się w prezentacja dla inwestorów że częstotliwości pasma C i ich większe prędkości będą dostępne tylko dla klientów korzystających z nieograniczonych planów „premium”. Osoby korzystające z taryfowego lub podstawowego planu Start Unlimited zostaną zdegradowane do wolniejszego, niskopasmowego 5G.

W ten sposób firma już traktuje swoje ultraszybkie mmWave 5G: klienci korzystający z nieograniczonego planu na poziomie podstawowym nie mają dostępu do tej sieci, podczas gdy subskrybenci Graj więcej, Zrób więcej i Uzyskaj więcej Unlimited. Klienci korzystający z taryfowych planów również nie mają dostępu do mmWave, a także nie będą mieli pasma C, chociaż mogą dodać dostęp do obu za dodatkową opłatą.

To zła wiadomość dla klientów Verizon, którzy mają nadzieję, że pasmo C poprawi słabe wyniki, jakie widzą w ogólnokrajowym 5G firmy. Sieć wykorzystuje obecnie wąskie kanały niskopasmowe, które nie są dobrze przystosowane do 5G, i opiera się na technologii o nazwie Dynamic Spectrum Sharing, która obsługuje ruch 4G i 5G na tych samych częstotliwościach. W rezultacie prędkości Verizon 5G są bliższe 4G – a czasami nawet wolniej.

Verizon był ograniczony przez widmo, do którego ma dostęp, więc wydał duże pieniądze na niedawnej aukcji FCC częstotliwości środkowego pasma znanego jako pasmo C. Ten fragment widma jest idealny dla 5G, oferując większe prędkości niż LTE z pokryciem szerszym niż ograniczona zasięgiem mmWave. Firma zaoferowała 45,4 miliardów dolarów na licencje na pasmo C. – ponad dwukrotnie więcej niż wydała AT&T. Gdy te bloki częstotliwości zaczną być dostępne pod koniec roku, powinno to znacznie zwiększyć wydajność sieci.

A te 45 miliardów dolarów to dopiero początek. Verizon ujawnił w swojej prezentacji dla inwestorów, że planuje wydać dodatkowe 10 miliardów dolarów w ciągu najbliższych trzech lat na wdrożenie pasma C, wykraczając poza spodziewane wydatki kapitałowe. Prawdopodobnie dlatego firma jest niezwykle chętna do kierowania klientów do planów „przyspieszenia” i wykorzystuje widmo w paśmie C jako zachętę.

Verizon twierdzi również, że w przyszłości wszystkie nowe telefony, które sprzedaje, będą kompatybilne z pasmem C. Tak jest już w przypadku flagowców, takich jak seria Galaxy S21 i iPhone 12, ale nie wszystkie telefony budżetowe lub średniotonowe są kompatybilne z pasmem C. To jedna rzecz mniej, o której kupujący telefon muszą myśleć, kupując telefon w Verizon, ale ułatwia to również pracę Verizon polegającą na przekonaniu Cię do droższego planu. A jeśli jesteś na jednym z ich podstawowych planów, możesz usłyszeć tę propozycję sprzedaży wcześniej niż później.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wydarzenie Pokémon Go Tour w Sinnoh, czasy siedlisk i przewodnik po badaniach specjalnych

Wycieczka Pokémon Go: Sinnoh globalne wydarzenie świętuje zarówno pierwotny region Sinnoh, jak i region Hisui. Rozpoczyna się wielkie wydarzenie Od...

Wygląda na to, że kamera Ring Car Cam została wycofana

Potwierdzono, że dzwoni Krawędź że zaprzestał sprzedaży Kamera samochodowa z pierścieniem, hybrydowa kamera samochodowa i kamera bezpieczeństwa, która rejestruje drogę i kierowcę w...

TikTok rozszerza integrację z Apple Music na kolejne regiony

W zeszłym roku TikTok wprowadził nową „Dodaj do aplikacji Muzyka”, która, jak sama nazwa wskazuje, pozwala użytkownikom szybko zapisać piosenkę, którą usłyszeli w...
Advertisment