Vampire: The Masquerade wzbudza kontrowersje wokół „krwawienia”


Wampir: Maskarada wydawca Renegade Games udostępnił pod koniec zeszłego tygodnia pojedynczą dwustronicową rozkładówkę, która zaskoczyła część społeczności graczy RPG. Studio World of Darkness należące do Paradox Interactive odwołał się w nim do drażliwej koncepcji odgrywania ról zwanej „krwawieniem”, wywołując komentarze, a w niektórych przypadkach oburzenie. W środę World of Darkness wyjaśniło ten materiał, publikując więcej stron z treścią i po raz kolejny obiecując bardziej szczegółowe materiały dotyczące bezpieczeństwa, które zostaną opublikowane w późniejszym czasie.

Gdy Wampir uruchomiło w 2018 roku swoją piątą edycję, wiele, w tym wielokąt, krytycznie odnieśli się do decyzji dewelopera White Wolf o włączeniu do gry tradycyjnych motywów przemocy seksualnej związanej z wampirami bez obszernej dyskusji na temat bezpieczeństwa i zgody w grze. W oparciu o tę krytykę firma White Wolf na krótko przed tegorocznym Gen Con podjęła decyzję o ponownym włączeniu materiałów dotyczących bezpieczeństwa, które wcześniej zamierzała opublikować osobno jako darmowy dodatek w chwili premiery. Dodatek ten, zatytułowany „Wskazówki dotyczące rozważnej zabawy”, jest teraz dołączany do wszystkich cyfrowych i fizycznych kopii gry Podręcznik podstawowy gry Vampire: The Masquerade 5. edycja.

Natomiast Biały Wilk był skutecznie rozpuszczony przez Paradox po nieszczęściu i szerszej serii wysoki profil, niewymuszone błędy przez wiele Wampir publikacje. Opracowanie dodatkowych Wampir materiały zostały sprowadzone przez firmę Paradox w celu zapewnienia większego nadzoru, a publikacją zarządzał Renegade. Poza tym TTRPG rozwija się szybko, napędzany przez kilka sezonów dobrze oceniana, prawdziwa seria gier.

Jednak na początku tego miesiąca firma Renegade rozesłała zapowiedź swojego długo oczekiwanego dodatku Miłość splamiona krwiąksiążka źródłowa, która ma pomóc w dodaniu bogatszych historii obejmujących romans Wampir. W e-mailu wysłanym do klientów zachwalał „motywy miłości, kontroli i manipulacji”, jednocześnie odwołując się do koncepcji „krwawienia”.

Reklama

Krwawienie zostało formalnie zdefiniowane przez projektanta gry Emily, szefowa opieki w 2007 roku. Jest to proces, dzięki któremu emocjonalne aspekty odgrywania ról mogą przenieść się na prawdziwe życie gracza i odwrotnie. Krwawienie jest szczególnie wrażliwe w kontekście Wampir, który znany jest z niezwykle intymnej treści. Żywienie się krwią jest opisywane jako akt zmysłowy dla większości wampirów, a tym bardziej dla ich ludzkich ofiar. Jednak zasoby gry i handel dotyczą także czasami brudnych relacji między samymi wampirami, które mogą trwać stulecia.

Bleed był już wspomniany w piątym wydaniu, także jako pasek boczny w Przewodnik dla graczy Vampire: The Masquerade wraz ze wskazówkami dotyczącymi kontaktowania się z innymi graczami w grupie poprzez „otwartą, szczerą komunikację” i „ustalone rytuały wchodzenia w postać i wychodzenia z niej”. Strony udostępnione w e-mailu Renegade’a niestety nie zawierają żadnej wzmianki o tych narzędziach bezpieczeństwa w kontekście, co po raz kolejny sprawia wrażenie, że obecni projektanci Wampir nie brali sobie do serca dobra graczy.

Do najgłośniejszych krytyków tego szczególnego przywoływania krwawienia rozpowszechnianego bez kontekstu bezpieczeństwa należał Żaklina Brykten sam autor, który jest autorem bezpłatnego dodatku do Wampirpodstawowego podręcznika zasad w 2018 r. Bryk podzielił się swoimi przemyśleniami na stronach podglądu za pośrednictwem TikTok, nazywając decyzję Paradox o włączeniu materiału „nieodpowiedzialną”.

„Takie moralizowanie krwawienia powoduje, że przy stole powstają ciarki” – powiedział Bryk. „To nieeleganckie, nieodpowiedzialne i szczerze mówiąc, nie chcę widzieć napływu gotyckich kolesi przybywających do Wampir LARPy, w których można grać o krwawienie lub pójść w drugą stronę i podjąć decyzję Jestem zbyt fajny, żeby krwawić. […] Tak czy inaczej nabawisz się emocjonalnego zaparcia.

Częściowo ze względu na komentarze Bryka i innych członków społeczności internetowej TTRPG, Renegade opublikował w środę trzy dodatkowe strony z Miłość splamiona krwią. Strony te dokładniej omawiają pułapki związane z krwawieniem i dostarczają przydatnych wskazówek, jak zarządzać jego użyciem przy stole – procesem, który nazywa się „kalibracją”.

W tym samym czasie Paradox przechodzi swoje konto World of Darkness na Xzobowiązał się także do głębszego poruszenia tematu krwawienia w przyszłej wersji.

„Dziękujemy wszystkim członkom społeczności, którzy w zeszłym tygodniu wzięli udział w dyskusji na temat krwawienia i znaczenia tego słowa przy waszych stołach” – powiedział Paradox. „Ta dyskusja zainspirowała nas do przedstawienia większej liczby materiałów na temat narzędzi bezpieczeństwa, które można wykorzystać we wszystkich ustawieniach World of Darkness. Aby zapewnić wam więcej narzędzi do poruszania się po temacie krwawienia i jego kalibracji, przygotowujemy dodatkowe źródło informacji w oparciu o badania dotyczące odgrywania ról, dodatkowe czytanie wrażliwości i opinie społeczności. Ten plik PDF będzie można pobrać bezpłatnie z naszej strony internetowej po premierze VTM: Blood-Stained Love!”

Wampir: Maskarada – Miłość splamiona krwią trafi do sprzedaży detalicznej w styczniu 2024 r.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

NVIDIA przygotowuje kartę GeForce RTX 4090 D dla Chin w celu zapewnienia zgodności z amerykańskimi przepisami dotyczącymi kontroli eksportu

NVIDIA wprowadza ostatnie poprawki do nowej karty graficznej GeForce RTX 4090 D, karty graficznej SKU przeznaczonej specjalnie na rynek chiński, skierowanej głównie do...

V-COLOR osiąga podkręcanie DDR5-8000 RDIMM na TRX50 AERO D

Firma V-COLOR Technology Inc ogłosiła, że ​​osiągnęła nowy rekord podkręcania wynoszący 8000 MHz dla pamięci DDR5 R-DIMM o pojemności 64 GB (4x 16...

Dell współpracuje z Imbue w zakresie nowego klastra obliczeniowego AI wykorzystującego prawie 10 000 procesorów graficznych NVIDIA H100

Dell Technologies i Imbue, niezależna firma badawcza zajmująca się badaniami nad sztuczną inteligencją, zawarły umowę o wartości 150 milionów dolarów na budowę nowego,...
Advertisment