Valve właśnie zostało pozwane przez Immersion za Steam Deck i Index Rumble


Potraktuj to jako rytuał przejścia: Valve w końcu odniosło taki sukces w budowaniu sprzętu do gier, że zostaje pozwany przez Immersion Corporation.

Immersion — firma zajmująca się dotykowym sprzężeniem zwrotnym, która kupiła, opracowała lub w inny sposób zgromadziła tak wiele patentów na technologię rumble, że prawie każda duża firma technologiczna licencjonowała lub zawarła ugodę pozasądową — oskarża teraz Valve o naruszenie jej patentów za pomocą Pokład parowy podręczny, tzw Indeks zaworów Platforma VR, jej oprogramowanie SteamVR i Half-Life: Alyx wśród innych tytułów. Nie ma wzmianki o dawno minionym Valve Kontroler paryktóry również wykorzystywał wiele dotykowych informacji zwrotnych.

Immersion prosi o odszkodowanie, tantiemy i nakaz sądowy przeciwko Valve „w zakresie wdrażania, obsługi, utrzymywania, testowania i używania narzędzi Accused Handheld Instrumentalities i Accused VR Instrumentalities”.

Firma złożyła skargę w poniedziałek w sądzie federalnym, w szczególności w Western District of Washington, powołując się na patenty 7336260, 8749507, 9430042, 9116546, 10 627 907, 10 665 067I 11 175 738.

Rzeczy pewne: śmierć, podatki, proces Immersion, jeśli używasz rumble

Zarówno Sony, jak i Microsoft licencjonują portfel patentów Immersion po procesach sądowych i ugodach. Apple, Google, Motorola i Fitbit również się osiedliły. Meta jest obecnie w trakcie swój własny proces o immersję, złożony rok temu. Nintendo pozornie uciekł garniturbyć może ze względu na własny rozwój technologii Rumble Pak na Nintendo 64, ale teraz licencjonuje również technologię Immersion.

Reklama

A jeśli spojrzysz na poszczególne patenty, do których linkuję powyżej, są one znacznie bardziej dopracowane niż sprzęt. Zdziwiłbym się gdyby Valve nie rozstrzygnąć.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Spoglądanie przez przezroczysty laptop Lenovo w przyszłość science-fiction

Rok po naprężeniu mięśni badawczo-rozwojowych za pomocą a składany laptop Lenovo, które rozszerzyło swój ekran za pomocą prostego naciśnięcia przycisku, powraca do tematu...

MWC 2024: ThinkPady Lenovo stają się szybsze i łatwiejsze w użyciu

Podczas Laptop ThinkBook z przezroczystym wyświetlaczem Lenovo, które zaprezentowało na MWC 2024, to tylko weryfikacja koncepcji, firma zapowiedziała także odświeżone wersje kilku ThinkPadów...
Advertisment