Używanie iPhone’a do uruchamiania samochodu stanie się znacznie łatwiejsze


Klucze cyfrowe mogą stać się bardziej popularne i wszechobecne po tym, jak producenci samochodów i branża technologii konsumenckich wspólnie ogłoszą utworzenie nowej grupy roboczej w celu opracowania ogólnobranżowych standardów łączności ultraszerokopasmowej (UWB).

Grupa robocza jest efektem działania dwóch konsorcjów łączenie się w zespoły (nie podoba Ci się, gdy konsorcja współpracują z innymi konsorcjami?): Car Connectivity Consortium (CCC), którego członkami są Apple, Samsung, Xiaomi i większość dużych producentów samochodów; oraz FiRa Consortium, organizacja non-profit wspierająca UWB, której członkami są Apple, Google, Cisco, Samsung, Qualcomm i inne.

Rezultatem jest grupa robocza o nazwie, której naprawdę nie można zrozumieć: Joint Ultra-wideband (UWB) MAC PHY Working Group (JUMPWG). (Po prostu cieknie ci z języka, prawda?) Jednak pomimo przestępstw związanych z akronimami, grupa „zapewni długoterminową interoperacyjność i skalowalność zaawansowanej technologii UWB opracowanej dla klucza cyfrowego CCC, zachęcając do szerszego stosowania technologii UWB w celu bezpiecznego i dokładne określenie odległości umożliwiającej dostęp pojazdu” – stwierdziła w oświadczeniu prezes CCC Alysia Johnson.

Rezultatem jest grupa robocza o nazwie, której naprawdę nie da się zrozumieć

Nowej grupie roboczej będzie przewodniczył Jinjing Jiang, inżynier systemów bezprzewodowych w Apple. Celem jest zgromadzenie w tym samym pomieszczeniu wszystkich producentów telefonów i samochodów, aby porozmawiali o tym, co trzeba zrobić, aby opracować bezpieczne i niezawodne standardy, na które wszyscy będą mogli się zgodzić, ponieważ nikt nie chce być obwiniany za naruszenia cyberbezpieczeństwa lub hakerów wykorzystujących technologię do kradzieży danych osobowych. samochody. (Niektórzy producenci samochodów już to ułatwili.)

Klucz cyfrowy CCC wykorzystuje komunikację UWB i komunikację bliskiego zasięgu (NFC) wraz z energooszczędnym Bluetoothem do wysyłania i odbierania komunikacji między telefonem a samochodem. Niektórzy producenci samochodów korzystają z tej technologii, aby umożliwić ludziom otwieranie i uruchamianie samochodów bez wyjmowania telefonu z kieszeni.

Reklama

Od tego czasu minęły ponad dwa lata Najpierw dokuczał Samsung że współpracuje z producentami samochodów, takimi jak BMW, Audi i Ford, aby zapewnić wygodę UWB w cyfrowych kluczykach samochodowych. Wypuszczono BMW własny klucz cyfrowy w przypadku wielu smartfonów, chociaż ta wersja technologii działała poprzez NFC, a nie UWB, co wymagało od użytkowników trzymania telefonu obok klamki drzwi kierowcy w celu odblokowania pojazdu.

Tymczasem, Apple korzysta z UWB dla „iPhone’a”, Apple Watch i AirTag. Technologia ta umożliwia bardziej precyzyjne rozpoznawanie lokalizacji i obsługuje takie funkcje, jak precyzyjne wyszukiwanie dla AirTag.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Steam porzuci obsługę starszych wersji systemu macOS, a to zła wiadomość dla gier 32-bitowych

Przez swoje strona wsparcia w tym tygodniu Valve ogłosiło, że na początku 2024 r. przestanie obsługiwać systemy macOS High Sierra i macOS Mojave....

Furiosa, prequel Mad Max: Na drodze gniewu, już wygląda niesamowicie

Czas wrócić na Drogę Furii w poszukiwaniu Walhalli w nowym wydaniu Spinoff Mad Maxa, Furiosa. W czwartek prequel otrzymał swój...

Najlepsza podklasa Druida, atuty i przewodnik budowy BG3

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The druid to klasa rzucająca, która koncentruje...
Advertisment