Użytkownicy iPadów nie będą mogli korzystać z zewnętrznych sklepów z aplikacjami, silników przeglądarek i nie tylko


Wczoraj, Apple ogłosiło kilka poważnych zmian w App Store i szerszej platformie iPhone’a w Unii Europejskiej, w tym obsługa alternatywnych rynków aplikacji. Jest jeden niuans, który Apple teraz wyjaśnia.

Niektóre z tych zmian zostaną wprowadzone na wszystkich platformach Apple, inne zaś wkrótce tylko do iPhone’a, a nie do iPada.

Jest powód tego niuansu. Apple wyjaśnia, że ​​Unia Europejska orzekła, że ​​iOS jest platformą typu gatekeeper w ramach ustawy o rynkach cyfrowych. Dotyczy to tylko systemu iOS na iPhonie. iPadOS na iPadzie to zupełnie inna platforma w oczach Apple i Komisji Europejskiej.

Z drugiej strony ustawa o rynkach cyfrowych wyznacza całość App Store jako usługę „gatekeeper”. W oczach Komisji Europejskiej dotyczy to App Store na wszystkich platformach Apple: iPhone, iPad, Mac, Apple Watch i Apple TV.

Mając to na uwadze, Apple podzielił te zmiany w oparciu o wymagania DMA. Zmiany w App Store nadchodzą na wszystkie platformy Apple, podobnie jak zmiany w iPhonie tylko na iPhone’a, nawet jeśli iOS ma dużo tego samego kodu co iPadOS.

Reklama

Oto, co to oznacza w praktyce.

  • Opcjonalnie dostępna będzie możliwość instalowania zewnętrznych rynków aplikacji i pobierania aplikacji z zewnętrznych rynków aplikacji tylko na iPhonie.
  • Nowa monit w Safari która prosi użytkowników o wybranie domyślnego silnika przeglądarki tylko do iPhone’a.
  • Wsparcie dla osób trzecichsilniki przeglądarek firmowych nadchodzi tylko do iPhone’a.
  • Możliwość ustawienia domyślnych aplikacji NFC i portfela będzie tylko być dostępne na iPhonie.
  • Zmiany w zasadach App Store zezwalające alternatywne płatności i niższe prowizje mieć wpływ na App Store na wszystkich platformach Apple.
  • Zezwalaj na zmiany w wytycznych App Store aplikacje do strumieniowego przesyłania gier wpływ na wszystkie platformy Apple.

Wszystkie te zmiany zostaną wprowadzone w ramach iOS 17.4, czyli obecnie dostępny w testach beta dla programistów.

Podążaj za Chancem: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple @ Work: wdrożenie Meraki w T-Mobile uwypukla niewykorzystaną szansę dla Apple

Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej...

Czego można się spodziewać po MWC 2024

Nie szukając żadnych przecieków ani plotek, założę się, że prawdopodobnie mógłbyś naszkicować większość telefonów, o których mówi się, że mają premierę o godz....

MWC 2024: wszystkie telefony, urządzenia do noszenia i gadżety zaprezentowane w Barcelonie

Oferta telefonów Xiaomi ma nowego lidera. The Xiaomi 14 Ultra właśnie pojawił się w Chinach i oferuje szereg imponujących parametrów fotograficznych, w...
Advertisment