Użyj odległości ekranu iPhone’a, aby chronić swoje oczy


Jedna z nowych funkcji zdrowotnych dla iPhone’a i iPada z systemem iOS 17 może pomóc każdemu zapobiec zmęczeniu oczu, a także zmniejszyć ryzyko krótkowzroczności (krótkowzroczności) u dzieci. Oto jak korzystać z odległości ekranu iPhone’a i jak to działa.

Dostarczone przez Mosylejedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle w pełni integruje pięć różnych aplikacji na jednej platformie przeznaczonej wyłącznie dla Apple. Firmy mogą automatycznie wdrażać, zarządzać i chronić wszystkie swoje urządzenia Apple. Poproś o DARMOWE konto aby dowiedzieć się, jak uruchomić autopilota floty Apple w cenie, w którą trudno uwierzyć.

Apple podkreśla, że ​​najlepiej trzymać urządzenia w odległości co najmniej 12 cali od oczu. Ale oczywiście łatwo jest wyrobić w sobie nawyk używania ich bliżej.

Dlatego też w systemach iOS 17 i iPadOS 17 dostępna jest nowa, przydatna funkcja o nazwie Odległość ekranu, która ułatwia wyrobienie nawyku korzystania z telefonu. iPhone’a i iPada w zdrowym dystansie. W przypadku dzieci zmniejsza to ryzyko krótkowzroczności, a u wszystkich pomaga zmniejszyć zmęczenie oczu lub mu zapobiec.

Oto jak Apple opisuje, jak to działa:

Reklama

„Odległość ekranu działa poprzez pomiar odległości między ekranem a oczami. Aparat nie rejestruje zdjęć ani filmów, a zebrane dane pozostają na urządzeniu i nie są udostępniane Apple”.

Jak korzystać z odległości ekranu iPhone’a

  1. Na iPhonie lub iPadzie z funkcją Face ID i systemem iOS 17 otwórz plik Aplikacja Ustawienia.
  2. Wybierać Czas ekranowy – teraz spójrz poniżej i dotknij Odległość ekranu.
  3. Teraz dotknij KontynuowaćNastępnie Włącz odległość ekranu.

Oto jak wygląda korzystanie z odległości ekranu iPhone’a:

użyj odległości ekranu iPhone'a 1

Po kliknięciu „Włącz odległość ekranu” wszystko jest gotowe.

Poniżej, na środkowym i prawym zrzucie ekranu, wygląda sytuacja, gdy iPhone lub iPad wykryje, że trzymasz urządzenie zbyt blisko.

Po odsunięciu go od twarzy dotknij „Kontynuuj”, aby zamknąć wyskakujące okienko Odległość ekranu.

użyj odległości ekranu iPhone'a 2

Podczas korzystania z funkcji Screen Distance zdałem sobie sprawę, że wieczorem często używam iPhone’a zbyt blisko, a ta funkcja okazała się naprawdę pomocna w zmianie tego nawyku.

Apple nie podaje dokładnego czasu, który jest zbyt długi, aby trzymać iPhone’a i iPada o przekątnej mniejszej niż 12 cali, ale widziałem, jak osłona ekranu pojawiała się po około pięciu minutach, czasem krócej.

Warto zauważyć, że nie można oszukać ostrzeżenia, aby zniknęło, kierując iPhone’a z dala od twarzy.

Co sądzisz o aplikacji Odległość ekranu? Czy jest to coś, co włączysz? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

Dziękujemy za przeczytanie naszego przewodnika na temat korzystania z odległości ekranu iPhone’a!

Dostarczone przez Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które w pełni integruje pięć różnych aplikacji na jednej platformie przeznaczonej wyłącznie dla Apple, umożliwiając firmom łatwe i automatyczne wdrażanie, zarządzanie i ochronę wszystkich urządzeń Apple. Ponad 38 000 organizacji wykorzystuje rozwiązania Mosyle do codziennej automatyzacji wdrażania, zarządzania i zabezpieczania milionów urządzeń Apple. Poproś o DARMOWE konto już dziś i odkryj, jak możesz uruchomić autopilota floty Apple w cenie, w którą trudno uwierzyć.

Mosyle

Więcej samouczków 9to5Mac:

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

NVIDIA DLSS pojawia się w Manor Lords i dwóch kolejnych grach

Ponad 500 gier i aplikacji wykorzystuje technologie RTX, a zaledwie tydzień nie ma nowej, niesamowitej gry integrującej technologię NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex i...

Ghost of Tsushima: Director’s Cut otrzymuje oficjalne wymagania sprzętowe na PC

Nixxes Software opublikowało oficjalne wymagania systemowe gry Ghost of Tsushima: Director's Cut, której oficjalna premiera odbędzie się 16 maja. Ponadto gra będzie...

Linia Razer Huntsman V3 Pro z analogowymi przełącznikami optycznymi Gen-2 uwalnia precyzję

W konkurencyjnym świecie gier, gdzie liczy się każda milisekunda, narzędzia, którymi posługujesz się, mogą zadecydować o porażce lub zwycięstwie. Każde naciśnięcie klawisza...
Advertisment