Użyj Centrum sterowania w iOS 18


iOS 18 wprowadza ważną aktualizację Centrum sterowania, która rozszerza zarówno możliwości, jak i możliwości dostosowywania. Kontrola szybkiego dostępu obejmuje pojedynczą stronę lub wiele stron, po których można płynnie przechodzić, integrację z innymi firmami i nie tylko. Oto jak dostosować i używać Centrum sterowania w iOS 18.

Centrum sterowania zostało uruchomione po raz pierwszy w 2013 r. z systemem iOS 7. Chociaż w ciągu ostatniej dekady wprowadzono ulepszenia, pozostało ono w dużej mierze takie samo.

iOS 18 oznacza poważną zmianę w łatwo dostępnych elementach sterujących ze stroną Ulubione jako pierwszym ekranem, a następnie stronami Muzyka, Strona główna i Łączność.

Wszystkie nowe ekrany Centrum sterowania można dostosowywać i dodawać dodatkowe strony Centrum sterowania.

Zapewniając jeszcze większą funkcjonalność, Apple otwiera Centrum sterowania dla aplikacji innych firm i można je wywołać z poziomu iPhone’a Blokada ekranu oraz ekran główny.

Reklama

Jak dostosować i używać Centrum sterowania w iOS 18

  1. Upewnij się, że na swoim iPhonie korzystasz z wersji beta systemu iOS 18 (pełny przewodnik)
  2. Na ekranie blokady lub ekranie głównym przesuń palcem w dół od prawego górnego rogu Twojego ekranu
  3. Możesz zatrzymać się na pierwszym ekranie Centrum sterowania (Ulubione) lub zrobić to dłużej ciągłe przesuwanie w dół aby uzyskać dostęp do nowych ekranów Muzyka, Strona główna lub Centrum sterowania łącznością
  4. Kliknij ikonę + w lewym górnym rogu, aby dodać elementy sterujące i dostosować (lub długie naciśnięcie w pustym miejscu)
  5. Przeciągnij pogrubiony zaokrąglony róg kontrolki, aby ją powiększyć lub zmniejszyć
  6. W trybie edycji możesz dotknąć ikony kropkowanego koła tuż pod stroną Łączność, aby utworzyć od zera piątą lub szóstą stronę Centrum sterowania

Oto jak wygląda dostosowywanie i używanie Centrum sterowania w iOS 18:

dostosuj i używaj Centrum sterowania iOS 18 1

Istnieje wiele natywnych elementów sterujących iOS, które możesz dodać, a także możesz skorzystać z paska wyszukiwania u góry. Z czasem uruchomimy także narzędzia do kontroli aplikacji innych firm – ale nie należy się tego spodziewać przez jakiś czas.

Po dodaniu nowych przycisków i elementów sterujących możesz spróbować długo nacisnąć i przeciągnąć róg jednego z nich, aby zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar.

dostosuj i używaj Centrum sterowania iOS 18 2

Oto jak wyglądają strony Muzyka, Strona główna i Łączność – możesz dostosować i zmienić wszystkie te ustawienia domyślne.

dostosuj i używaj Centrum sterowania iOS 18 3

Aby dodać kolejną stronę, wejdź w tryb edycji, a następnie dotknij ikony koła z przerywaną linią, jak pokazano na zrzucie ekranu po prawej stronie powyżej.

W prawym górnym rogu Centrum sterowania znajduje się nawet nowy przycisk zasilania, który umożliwia szybki dostęp do wyłączania urządzenia. Podczas WWDC firma Apple zaprezentowała przycisk Centrum sterowania innej firmy firmy Ford. Będziemy musieli poczekać, aż pojawią się powszechnie, gdy zbliżamy się do publicznej premiery iOS 18.

Co sądzisz o nowym Centrum sterowania w iOS 18? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

Więcej o iOS 18:

Najlepsze zdjęcie za pośrednictwem Apple

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Meze Audio przedstawia uniwersalne słuchawki douszne ALBA z adapterem USB-C

Meze Audio rozszerzyło swoją imponującą ofertę słuchawek o ALBA, nowy model douszny klasy podstawowej. Estetycznie wyrafinowane, z pięknym białym wykończeniem, nowe słuchawki...

W najbliższym czasie korzystanie z RCS w wersji beta systemu iOS 18 może nie być możliwe

Jak ogłosił Apple na konferencji WWDC 2024, iOS 18 oficjalnie zapewnia obsługę RCS – lub Rich Communication Services – na iPhone’a. Jednakże,...

Studio gier współzałożone przez Dr Disrespecta „natychmiast” kończy współpracę ze streamerem

Midnight Society, studio gier, którego współzałożycielem jest Dr Disrespect, zakończyło współpracę ze streamerem. W poście na X, – napisało studio że w...
Advertisment