Utrata YouTube’a na starym Apple TV pokazuje, jak daleko wyprzedzają konkurenci


Aplikacja YouTube na starszych modelach Apple TV została oficjalnie wycofana z dzisiejszym dniem. Jeśli masz urządzenie trzeciej generacji (model z 2012 roku które były starsze niż współczesne dekodery oparte na tvOS), od dziś będzie można przesyłać strumieniowo treści z YouTube za pomocą urządzenia z systemem iOS przy użyciu AirPlay, jak zauważył 9to5Mac.

Podczas gdy wiadomości jest znana od jakiegoś czasu, zmiana uwydatnia kluczowy problem z ekosystemem Apple TV. Mianowicie, minęło prawie trzy i pół roku, odkąd Apple ostatnio zaktualizował swój sprzęt do transmisji strumieniowej.

Jeśli posiadasz stary model z nieistniejącą już aplikacją YouTube, jedyną opcją stworzoną przez Apple jest Apple TV 4K, wydany we wrześniu 2017 r. Jest to szczególnie problematyczne, biorąc pod uwagę, że Apple TV 4K nadal zaczyna się od 179 USD (z droższym modelem 64 GB który oferuje dwukrotnie więcej miejsca za 199 USD), mimo że został wydany lata temu.

Jest to wyraźne porównanie z konkurentami, takimi jak Amazon, Google i Roku, którzy wydali nowsze produkty do przesyłania strumieniowego, które oferują te same (jeśli nie lepsze) funkcje, jak przestarzałe pudełko Apple w znacznie niższych cenach. Flagowe urządzenie do transmisji strumieniowej Roku, Roku Ultra, kosztuje 99 USD – prawie połowę ceny podstawowego Apple TV 4K – obsługując jednocześnie 4K, HDR, Dolby Vision i własne strumieniowanie AirPlay 2 firmy Apple. 50 USD Streaming Stick Plus oferuje 4K i HDR (bez Dolby Vision) dla tych, którzy chcą zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy.

Amazon’s Fire TV Cube kosztuje 119,99 USD i oferuje podobne wysokiej klasy specyfikacje przesyłania strumieniowego, a jednocześnie podwaja się jako pełnoprawny głośnik Echo. Podobnie jak Roku, Amazon ma również tańszy 50 USD Fire TV Stick 4K, który oferuje pełną gamę obsługi przesyłania strumieniowego (Dolby Vision, Dolby Atmos, HDR10 + i HDR10) bez dodatkowego głośnika Alexa.

I oczywiście, że jest Najnowszy Chromecast Google, który kosztuje zaledwie 50 USD, oferuje doskonałą selekcję treści, obsługuje 4K, HDR, Dolby Atmos i Dolby Vision i pozostaje The VergeNajlepszy wybór na pendrive do transmisji strumieniowej w 2021 roku.

Reklama

Ponieważ coraz więcej aplikacji zaczyna kończyć obsługę starszych skrzynek strumieniowych Apple (CBS All Access ogłosiło już, że wprowadzi podobną zmianę po uruchomieniu Paramount Plus), problem przestarzałego sprzętu i cen Apple TV będzie tylko dalej się rozwijać.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Generatywna sztuczna inteligencja zwiększa zyski HPE w drugim kwartale

Hewlett Packard Enterprise (HPE) odnotował w drugim kwartale przychody w wysokości 7,0 mld USD, co oznacza wzrost o 4% w porównaniu z tym...

Cooler Master debiutuje odświeżonymi modelami myszy do gier MM712 na targach Computex

Cooler Master prezentuje nowe warianty myszy do gier MM712 na targach Computex 2023 – te dwie nowe oferty mają postać wysokiej klasy wersji...

Aplikacja Roll na iOS wykorzystuje sztuczną inteligencję do symulacji strzałów dźwigiem i wózkiem na iPhonie

Roll AI to nowa platforma do tworzenia wideo i współpracy dla systemu iOS i Internetu, która umożliwia użytkownikom dodawanie symulowanych efektów wideo do...
Advertisment