Ustawienia iOS 18: Co nowego?


Ustawienia iPhone’a z biegiem lat stawały się coraz bardziej zajęte iOS 18 wygląda na to, że uda się rozwiązać ten problem poprzez przeprojektowanie. Zachowuje główne atrybuty historycznego interfejsu użytkownika, ale nowe ustawienia w iOS 18 oferują reorganizację i uproszczoną obsługę z ulepszonym wyszukiwaniem.

Na głównym ekranie ustawień w systemie iOS 18 nadal na górze znajduje się Twoje konto, a następnie najczęściej używane funkcje, takie jak tryb samolotowy, Wi-Fi, Bluetooth i osobisty hotspot. Ale teraz w iOS 18 do górnej części dodano baterię.

Druga sekcja ustawień w iOS 17 i wcześniejszych została przeniesiona w dół wraz z drugą kolekcją w iOS 18, obejmującą Ogólne, Dostępność, Przycisk akcji, Aparat, Centrum sterowania, Wyświetlacz i jasność, Siri, Tapeta i inne.

Poniżej Powiadomienia, Dźwięki i dotyk, Fokus i Czas przed ekranem znajduje się nowa grupa zajmująca się bezpieczeństwem/prywatnością, a następnie ostatnie trio App Store, Game Center, Wallet i Apple Pay.

Jednym z najważniejszych sposobów, w jaki Apple zreorganizowało i uporządkowało ustawienia iOS 18, jest umieszczenie wszystkich ustawień aplikacji innych firm na samym dole w nowej sekcji „Aplikacje”.

Reklama

Ustawienia iOS 18: Oto jak to wygląda

Główny ekran ustawień

Na iPhonie 15 Pro pierwsza strona Ustawienia zawiera nieco ponad 2 strony treści – znacznie mniej niż w iOS 17 i wcześniejszych wersjach.

Aplikacja Ustawienia iOS 18 1

Oto nowe układy Ustawienia > Ogólne i Szukaj. Wiele ustawień, które wcześniej znajdowały się na głównej stronie Ustawienia, zostało przeniesionych do sekcji Ogólne.

Sugestie funkcji wyszukiwania znajdują się na górze, a według moich ograniczonych testów, jak dotąd, wydaje mi się, że poprawiły się pod względem dokładności i trafnych wyników.

Kolejną zmianą są duże nagłówki w różnych menu ustawień, takich jak Ogólne, Wi-Fi, Bluetooth, Sieć komórkowa, Osobisty hotspot, Dostępność, Identyfikator twarzy i hasło, Siri, Czas przed ekranem i inne.

Znajdują się w nich bardziej szczegółowe opisy czynności, które można wykonać, oraz łącza umożliwiające dowiedzenie się więcej.

Ustawienia iOS 18 3

Chociaż nie ma większych zmian w interfejsie użytkownika, stwierdziłem, że ustawienia iOS 18 są czystsze i łatwiejsze w nawigacji, a także, miejmy nadzieję, będą bardziej przyjazne dla wszystkich użytkowników.

Co myślisz? Podziel się w komentarzach!

Bądź na bieżąco ze wszystkim, co Apple ogłosił podczas przemówienia przemówienia WWDC, dzięki naszemu centrum wydarzeń i szczegółowym relacjom:

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment