Usługa Microsoft Places korzysta ze sztucznej inteligencji, aby znaleźć najlepszy czas na kolejny dzień pracy


Firma Microsoft próbuje rozwiązać problem uzgadniania ze współpracownikami, kiedy wszyscy będą w biurze. Jest to problem, który pojawił się wraz ze wzrostem liczby pracy hybrydowej i elastycznej po niedawnej pandemii Covid-19 pracownicy spędzają mniej czasu w biurze. Microsoft Places to aplikacja oparta na sztucznej inteligencji, która od dziś wchodzi do wersji zapoznawczej i powinna pomóc firmom korzystającym z Outlooka i Microsoft Teams w lepszej koordynacji czasu pracy.

„Kiedy pracownicy przychodzą do biura, nie chcą, aby witało ich morze pustych biurek — chcą spotkać się twarzą w twarz ze swoim przełożonym i współpracownikami, z którymi najczęściej współpracują” – mówi wiceprezes ds. sztucznej inteligencji w firmie Microsoft , Jared Spataro, w poście na blogu. „Dzięki Miejscom możesz łatwiej koordynować współpracę między współpracownikami i przestrzeniami w biurze”.

Pracownicy będą mogli wybrać, w jakie dni będą korzystać z przestrzeni biurowej.
Obraz: Microsoft

Microsoft Places zawiera dedykowaną sekcję planu lokalizacji, w której możesz ustawić i udostępnić dni, w których będziesz korzystać z biura, a także sprawdzić, w które dni Twoi współpracownicy proponują przyjechać. Menedżerowie mogą ustawić dni priorytetowe dla planów biurowych, więc jeśli jest ważne wydarzenie lub dzień zespołu, wszyscy o tym wiedzą. Te dane o lokalizacji zostaną następnie wprowadzone do kalendarzy programu Outlook, dzięki czemu będziesz wiedzieć, kiedy w biurze mają miejsce wydarzenia i kiedy zdecydowałeś się wejść.

Jeszcze w tym roku Microsoft planuje również zintegrować całe to doświadczenie z Microsoft Copilot. Będziesz mógł zapytać asystenta AI „w które dni powinienem pójść w tym tygodniu?” a otrzymasz listę sugestii na podstawie spotkań osobistych, planowanych przyjazdów Twoich współpracowników oraz dni i wydarzeń zespołu. „Będziesz mógł poprosić Copilot o dostosowanie harmonogramu na podstawie tych informacji — zmianę miejsca pracy na biuro w zalecane dni i przełożenie spotkań osobistych” – mówi Spataro.

Miejsca Microsoft będą także wyposażone w funkcję wyszukiwania, która ułatwi rezerwowanie sal konferencyjnych lub współdzielonych biurek, a wszystko to będzie dostępne także w programie Outlook. Będziesz nawet otrzymywać przypomnienia w swoim kalendarzu, jeśli zapomnisz zarezerwować pokój lub biurko na czas pracy. Jeszcze w tym roku ta kompleksowa funkcja rezerwacji będzie dostępna również w Copilocie, dzięki czemu asystent AI automatycznie znajdzie i zarezerwuje sale konferencyjne na Twoje spotkania.

Reklama

Dane o lokalizacji zostaną przesłane do aplikacji Teams, co pomoże Ci lepiej zrozumieć, kto jest w biurze.
Obraz: Microsoft

Dane lokalizacji Microsoft Places będą także przekazywane do innych aplikacji Microsoft 365. Jeśli pracujesz w aplikacji Teams, zobaczysz, że współpracownicy są oznaczeni jako w pobliżu, jeśli także są w biurze, i możesz wpisać @w pobliżu, aby powiadomić osoby w biurze o zaimprowizowanej rozmowie lub po prostu umówić się na lunch.

Jeszcze w tym roku Microsoft umożliwi także pracownikom zarządzającym nieruchomościami i obiektami dostęp do funkcji analizy przestrzeni w Microsoft Places, która pokaże, jak powszechnie używany jest dany budynek i które dni są najbardziej popularne wśród pracowników. Administratorzy IT będą mogli także lepiej zarządzać przestrzeniami i je dostosowywać, a także ulepszać sale konferencyjne i wspólne pokoje spotkań. Wydaje się, że pulpit nawigacyjny koncentruje się na analizie budynków i pomieszczeń, zamiast oferować menedżerom inny sposób śledzenia poszczególnych pracowników.

Microsoft Places ostatecznie stanie się częścią Microsoft Teams Premium, która jest obecnie oferowana za dodatkowe 7 USD za użytkownika miesięcznie dzięki promocyjnym cenom. (Zazwyczaj jest to dodatkowe 10 USD). Usługa Teams Premium obejmuje także funkcję inteligentnego podsumowania opartą na sztucznej inteligencji, znak wodny zapobiegający wyciekom oraz wiele innych dodatkowych funkcji. Możesz zarejestrować się w Microsoft Places podgląd programu tutaj.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kill to brutalny thriller akcji, którego zagorzali nie mogą przegapić tego lata

Miło było widzieć rosnącą popularność kina indyjskiego w Stanach. Dla wielu osób — zwłaszcza tych, które nie są zaznajomione z...

Procesory mobilne AMD Ryzen AI „Strix Point” wprowadzone na rynek w sierpniu

Przedstawiciel producenta minikomputerów AOOSTAR ujawnił, że nadchodząca rodzina procesorów mobilnych AMD Ryzen AI „Strix Point” zostanie wprowadzona na rynek w sierpniu 2024 r.,...

Horror komiksowy Ładny dom nad jeziorem powraca tego lata z nową odsłoną

Od tego czasu minęło prawie półtora roku Komiksy DC opublikował oszałamiający finał Jakub Tynion IV i Alvaro Martineza Bueno Ładny dom...
Advertisment