Usługa Every Noise at Once zagrożona zwolnieniami w Spotify


Ubiegły rok był dla wielu dość brutalny Spotify pracowników, a tysiące stanowisk pracy zostało zwolnionych w wyniku trzech oddzielnych rund zwolnień. Jednak utrata jednego konkretnego inżyniera zagraża przyszłości innowacyjnej encyklopedii muzycznej Każdy hałas na raz – a fani serwisu nie są zadowoleni…

Zwolnienia w Spotify

Spotify rozpoczął ubiegły rok od zwolnień około 600 osób, latem zlikwidował kilkaset kolejnych stanowisk pracy, a zakończył rok zwolnić około 1500 pracowników.

Dyrektor generalny Daniel Ek określił masowe zwolnienia jako „strategiczną reorientację”.

To nie jest krok wstecz; to strategiczna reorientacja. Nadal jesteśmy zaangażowani w inwestowanie i podejmowanie odważnych zakładów, ale teraz, stosując bardziej skoncentrowane podejście, zapewniamy ciągłą rentowność Spotify i zdolność do innowacji. Lean nie oznacza małych ambicji; oznacza to mądrzejsze i skuteczniejsze ścieżki ich osiągnięcia.

Zauważyliśmy wówczas, że niezależnie od tego, jak Ek to określił, podstawowe wyzwanie stojące przed firmą pozostaje niezmienione: subskrypcje muzyki strumieniowej to wyjątkowo niepewny model biznesowy o niewielkim potencjale rentowności. Apple Music konkuruje, bo nie musi zarabiać na abonamencie – to po prostu kolejna atrakcja ekosystemu.

Każdy hałas na raz

Every Noise at Once to fascynująca, innowacyjna i interaktywna wizualna encyklopedia muzyczna, bardzo lubiana przez użytkowników.

„Projekt ma na celu zrozumienie społeczności słuchaczy istniejących na świecie, ustalenie, jak się nazywają, jacy są w nich artyści i jacy są ich odbiorcy” – powiedział TechCrunch twórca Glenn McDonald. „Celem jest wykorzystanie matematyki tam, gdzie to możliwe, aby znaleźć prawdziwe rzeczy, które istnieją we wzorcach słuchania. Myślę więc o tym, jak o próbie pomocy w samoorganizacji światowej muzyki.

Reklama

Można to nazwać skrzyżowaniem matematyki i sztuk muzycznych.

Możesz wyszukać ulubionego artystę i zobaczyć, w jaki sposób Spotify kategoryzuje jego muzykę. Następnie możesz kliknąć jedną z tych kategorii, aby wyświetlić wizualną mapę pasujących artystów, z wielkością nazwy odzwierciedlającą ich popularność.

Powyższy zrzut ekranu przedstawia na przykład wyszukiwanie Anny Nalick, a następnie wybranie akustycznego popu. Do wielkich nazwisk pokazanych tutaj należą The Paper Kites, Sara Bareilles, Brandi Carlile i Ray LaMontagne. Możesz kliknąć dowolne nazwisko, aby wyświetlić krótką próbkę ich muzyki, lub kliknąć jodełki, aby wyświetlić dyskografię i wiele więcej.

Grozi zwolnieniem twórcy

Przyszłość Every Noise at Once jest obecnie zagrożona, ponieważ McDonald był jedną z osób zwolnionych przez Spotify. Oprócz wpływu osobistego, powiedział oznacza to również, że nie ma już dostępu do wewnętrznych danych Spotify potrzebnych do aktualizowania witryny.

Wraz ze zwolnieniem ze Spotify w dniu 4.12.2023 r. utraciłem dostęp do wewnętrznych danych wymagany do bieżących aktualizacji wielu części tej witryny. W rezultacie większość z nich to obecnie statyczna migawka tego, co na razie będzie ostatecznym stanem z 10-letniej historii i ewolucji witryny, hostowana na moim własnym serwerze. Niektóre elementy mogą z czasem zostać wyłączone i ponownie włączone, a inne, które miały sens tylko przy bieżących danych, mogą nigdy nie powrócić. Ale zobaczymy.

TechCrunch donosi, że fani serwisu nie są zachwyceni decyzją Spotify.

Jeśli pracujesz w dużej firmie technologicznej i zostaniesz zwolniony, prawdopodobnie nie będziesz oczekiwać, że klienci tej firmy napiszą dziewięć stron skarg na forum społecznościowe, mówiąc swojemu byłemu pracodawcy, jak bardzo schrzanił, zwalniając Cię. Nie spodziewałbyś się też wylewu Reddit wątki I tweety zastanawiając się, jak zdobyć topór. Ale tak zareagowali fani, gdy usłyszeli o losach McDonalda.

Wydaje się to dość dziwaczne, biorąc pod uwagę, że wcześniejsze prace McDonald’s faktycznie stanowią podstawę gatunków Spotify, a także innych popularnych funkcji.

Baza danych McDonald’s obsługuje funkcję „Fani też lubią”, która pojawia się na każdej stronie artysty; ponadto spersonalizowana funkcja Spotify „Daily Mix” powstała w wyniku projektu McDonalda zrealizowanego w The Echo Nest.

Miejmy nadzieję, że zwycięży rozsądek, a Spotify zrozumie swój błąd i ponownie go zatrudni.

Graficzny: Każdy hałas na raz

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

SolidRun przedstawia moduł komunikacyjny Ryzen V3000 CX7

SolidRun, wiodący deweloper i producent wysokowydajnych rozwiązań System on Module (SOM), komputerów jednopłytkowych (SBC) i rozwiązań brzegowych sieci, ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek...

Razer demonstruje przyszłość gamingowej technologii dotykowej dzięki Sensa HD Haptics i Project Esther

Gracze uwielbiają oglądać transmisje na żywo, widzieć, jak ich ulubieni gracze wykonują niesamowite zagrania i wygrywają – ale co by było, gdybyśmy mogli...

Samsung opracowuje pierwszą w branży pamięć DRAM HBM3E 12H o pojemności 36 GB

Firma Samsung Electronics, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii pamięci, ogłosiła dzisiaj, że opracowała pamięć HBM3E 12H, pierwszą w branży 12-stosową pamięć DRAM...
Advertisment