USB-C iPhone 15: Wszystko, co wiemy do tej pory


IPhone USB-C mógł kiedyś wydawać się niemożliwy, ale najnowsze plotki sugerują, że faktycznie nadejdzie szybciej, niż myślisz. Wśród ograniczeń regulacyjnych i ograniczeń złącza Lightning, iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Pro mają przejść na USB-C tej jesieni. Przejdź poniżej, aby uzyskać najnowsze informacje na temat tego, co wiemy do tej pory.

Presja regulacyjna zmusza Apple do działania

Istnieje wiele powodów, dla których Apple wydaje się zmieniać swoje podejście do wypuszczania iPhone’a USB-C. Jedną rzeczą, którą trudno przeoczyć, jest zbliżające się ustawodawstwo na całym świecie.

Po wielu latach tam iz powrotem, Unia Europejska oficjalnie osiągnięty porozumienie w sprawie standardu „wspólnego portu ładowania”. Od 2024 roku wszystkie smartfony sprzedawane w 27 krajach UE będą musiały korzystać z USB-C do ładowania. Obejmuje to iPhone’a, a nawet akcesoria peryferyjne, takie jak AirPods.

Apple sprzeciwił się przepisom, które uczyniłyby iPhone’a USB-C obowiązkowym. Firma argumentuje, że takie przepisy hamują innowacje i faktycznie prowadzą do większej ilości odpadów środowiskowych.

Po tym, jak UE uzgodniła swoje ustawodawstwo, ustawodawcy w Stanach Zjednoczonych wyrazili swoje poparcie. Wielu wzywało Stany Zjednoczone do przyjęcia czegoś podobnego. Senator Elizabeth Warren powtórzyła to wezwanie w poście na Świergotmówiąc:

Konsumenci nie powinni ciągle kupować nowych ładowarek do różnych urządzeń. Możemy uporządkować sprawy dzięki jednolitym standardom — mniejszym kosztem, mniejszymi kłopotami i mniejszą ilością odpadów.

Reklama

Na początku października prawodawstwo w UE zostało formalnie przyjęte po pełnym głosowaniu w Parlamencie Europejskim. Prawo został zdany przytłaczającą większością głosów, przy 602 głosach za, 13 przeciw i 8 wstrzymujących się. Zgodnie z prawem istnieją wyjątki dla produktów, które są zbyt małe, aby oferować port USB-C.

Wreszcie, aby zakończyć proces, obowiązywało prawo USB-C oficjalnie zarejestrowany i weszła w życie 27 grudnia 2022 r. Zgodnie z prawem firmy mają czas do 28 grudnia 2024 r. na wykonanie mandatu z nowymi inteligentnymi wdrożeniami.

To technicznie może dać Apple czas do 2025 roku na formalne dostosowanie się do przepisów USB-C, ale oczekuje się, że zrobi to wcześniej.

Czy iPhone 15 będzie korzystał z USB-C?

Analityk Ming-Chi Kuo pierwszy przewidział w 2019 roku, że Apple wypuści iPhone’a bez portów już w 2021 roku, ale to się nie powiodło. Łatwo zrozumieć, dlaczego — technologie bezprzewodowe po prostu nie są niezawodne ani wystarczająco wydajne, aby całkowicie zastąpić złącze, takie jak Lightning lub USB-C. Prędkości ładowania nie są tak szybkie, transfer danych jest powolny i zawodny, a przyjęcie przez konsumentów po prostu jeszcze nie istnieje.

iPhone bez portu jest wciąż w trakcie prac i jest czymś, co jest testowane wewnętrznie w Apple, ale nie spodziewalibyśmy się, że pojawi się publicznie w tym lub przyszłym roku.

Złącze Lightning również zaczyna pokazywać swój wiek. Kiedy po raz pierwszy został zaprezentowany w 2012 roku wraz z iPhonem 5, Phil Schiller z Apple reklamowany że będzie to „nowoczesne złącze na następną dekadę”. Minęła dekada od tego ogłoszenia i jasne jest, że Lightning pozostaje w tyle za USB-C pod względem szybkości ładowania i szybkości przesyłania danych.

Więc to prowadzi nas do miejsca, w którym jesteśmy dzisiaj. analityk Apple, Ming-Chi Kuo przewidział w maju ubiegłego roku, że iPhone 15, który pojawi się w tym roku, będzie wyposażony w port USB-C do ładowania i przesyłania danych. Raport ten został ostatecznie potwierdzony przez Bloombergaktóry powiedział również, że iPhone 15 może przejść na port USB-C w przyszłym roku.

w wywiaddyrektor ds. marketingu Apple, Greg Joswiak, posunął się nawet do stwierdzenia, że ​​Apple nie będzie miało innego wyjścia, jak tylko dostosować się do prawodawstwa UE, skutecznie potwierdzając, że iPhone z USB-C pojawi się raczej wcześniej niż później.

Wreszcie, 9to5Mac ma wyłącznie uzyskany Pliki CAD iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Pro, potwierdzając, że urządzenia mają port USB-C zamiast Lightning. Potwierdzili to również inni zdjęcia iPhone’a 15 wyciekły na Twitterze.

Ale poczekaj…

iPhone'a 15

Co ciekawe, w kilku raportach stwierdzono, że Apple szuka sposobów na zachowanie pewnej kontroli nad ekosystemem akcesoriów iPhone’a. Sugerowano jeden raport port USB-C iPhone’a 15 może mieć pewne funkcje ograniczone do kabli z certyfikatem Apple.

W marcu niezawodny analityk Apple Zgłosił Ming-Chi Kuo że przejście na USB-C umożliwi szybsze ładowanie iPhone’a 15. Te szybsze prędkości ładowania będą jednak podobno ograniczone do kabli USB-C certyfikowanych przez Apple. Obecnie iPhone 14 i iPhone 14 obsługują do 20 W maksymalnej prędkości ładowania, podczas gdy modele Pro obsługują do 27 W.

Jednak Unia Europejska już odrzuca plotki Apple dotyczące ograniczenia portu USB-C iPhone’a 15 dla kabli innych niż MFi. W odpowiedź na plotkiunijny komisarz ds. Przemysłu, Thierry Breton, napisał ostrzeżenie do Apple, mówiąc, że „niedopuszczalne byłoby ograniczanie interakcji z ładowarkami”.

Kiedy będzie dostępny iPhone 15 z USB-C?

Oczekuje się, że Apple wypuści iPhone’a 15 z USB-C jeszcze tej jesieni. W tej chwili plany wydawnicze Apple wydają się być zgodne z harmonogramem. Oczekuje się, że składy iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Pro zostaną ogłoszone i wydane we wrześniu.

iPhone 15 z USB-C: podsumowanie

IPhone USB-C z pewnością uszczęśliwi wielu konsumentów, zwłaszcza tych, którzy już posiadają iPada lub Maca, który również korzysta z USB-C. To powiedziawszy, biorąc pod uwagę samą liczbę użytkowników iPhone’a, Apple niewątpliwie spotka się z krytyką za zmianę złącza ładowania iPhone’a – nawet jeśli przejście na USB-C jest ostatecznie właściwą decyzją i jest już dawno spóźnione.

Czy przejście na USB-C wystarczy, aby przejść na iPhone’a 15? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Podążaj za szansą: Świergot, InstagramI Mastodont

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Skandal w urzędzie pocztowym: dochodzenie policji Met ma zasięg ogólnokrajowy

Metropolitan Police potwierdziła, że ​​wszczyna ogólnokrajowe dochodzenie w sprawie skandalu związanego z pocztą, chociaż może minąć co najmniej dwa lata, zanim jakiekolwiek osoby...

Podcast Apple @ Work: MSP skłaniają się ku Apple

Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej...

Vinpower ogłasza ulepszoną ładowarkę iXCharger, oferującą ładowanie 140 W i 2 TB przestrzeni dyskowej

Vinpower, Inc., dzięki strategicznemu sojuszowi z Phihong Technology, wracają do laboratorium, udoskonalając wielokrotnie nagradzaną i długo oczekiwaną wersję iXCharger 65 W, która jest...
Advertisment