USA i Wielka Brytania zgadzają się na współpracę w zakresie bezpieczeństwa sztucznej inteligencji


Rządy Wielkiej Brytanii i USA zgodziły się na współpracę bezpieczeństwo sztucznej inteligencji (AI).. Protokół ustaleń podpisany 1 kwietnia przewiduje współpracę Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych w celu dostosowania swoich podejść naukowych oraz ścisłą współpracę w celu przyspieszenia i szybkiego powtarzania solidnych zestawów ocen modeli, systemów i agentów sztucznej inteligencji.

Porozumienie opiera się na Szczyt bezpieczeństwa sztucznej inteligencji w Wielkiej Brytanii, które odbyło się w listopadzie 2023 r. w Bletchley Park. Po szczycie rząd Wielkiej Brytanii ogłosił, że zlecił sporządzenie niezależnego raportu „o stanie nauki” na temat możliwości i zagrożeń związanych z pionierską sztuczną inteligencją, któremu zaopiniuje „ekspercki panel doradczy”. Przed szczytem premier Rishi Sunak zapowiedział Brytyjski Instytut Bezpieczeństwa AI, którego zadaniem jest badanieocenianie i testowanie nowych typów sztucznej inteligencji.

Celem brytyjskich i amerykańskich instytutów bezpieczeństwa sztucznej inteligencji jest opracowanie wspólnego podejścia do testowania bezpieczeństwa sztucznej inteligencji i dzielenie się swoimi możliwościami, aby zapewnić skuteczne eliminowanie tych zagrożeń. Obydwa instytuty zobowiązały się do przeprowadzenia co najmniej jednego wspólnego testu na publicznie dostępnym modelu. Zamierzają także wykorzystać zbiorową pulę wiedzy specjalistycznej, badając wymianę personelu między instytutami.

Współpraca między USA i Wielką Brytanią ma na celu zaproponowanie wspólnego podejścia do bezpieczeństwa sztucznej inteligencji, które będzie w stanie dotrzymać kroku pojawiającym się zagrożeniom wynikającym z postępu w dziedzinie sztucznej inteligencji. W miarę wzmacniania przez oba kraje partnerstwa w zakresie bezpieczeństwa sztucznej inteligencji Stany Zjednoczone i Wielka Brytania oświadczyły, że chcą rozwijać podobne partnerstwa z innymi krajami w celu promowania bezpieczeństwa sztucznej inteligencji na całym świecie.

Brytyjska sekretarz stanu ds. nauki, innowacji i technologii Michelle Donelan powiedziała: „Ta umowa stanowi przełomowy moment, w którym Wielka Brytania i Stany Zjednoczone pogłębiają nasze trwałe, szczególne stosunki, aby sprostać decydującemu wyzwaniu technologicznemu naszego pokolenia. Zawsze wyrażaliśmy jasno, że zapewnienie bezpiecznego rozwoju sztucznej inteligencji jest wspólną kwestią globalną. Tylko współpracując możemy bezpośrednio stawić czoła zagrożeniom związanym z tą technologią i wykorzystać jej ogromny potencjał, aby pomóc nam wszystkim żyć łatwiej i zdrowiej”.

Sekretarz handlu USA Gina Raimondo dodała: „To partnerstwo przyspieszy prace obu naszych instytutów w odniesieniu do pełnego spektrum zagrożeń, czy to dla naszego bezpieczeństwa narodowego, czy dla naszego szerszego społeczeństwa. Nasze partnerstwo jasno pokazuje, że nie uciekamy od tych problemów – my uciekamy od nich. Dzięki naszej współpracy nasze instytuty zyskają lepsze zrozumienie systemów sztucznej inteligencji, przeprowadzą solidniejsze oceny i będą wydawać bardziej rygorystyczne wytyczne.

Reklama

„Dzięki wspólnej pracy wspieramy długotrwałe, szczególne stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Wielką Brytanią i kładziemy podwaliny pod zapewnienie bezpieczeństwa sztucznej inteligencji zarówno teraz, jak i w przyszłości”.

W ramach współpracy oba kraje planują dzielić się istotnymi informacjami na temat możliwości i zagrożeń związanych z modelami i systemami sztucznej inteligencji, a także podstawowymi badaniami technicznymi w zakresie bezpieczeństwa i ochrony sztucznej inteligencji. Będzie to stanowić podstawę wspólnego podejścia do testowania bezpieczeństwa sztucznej inteligencji, umożliwiając badaczom po obu stronach Atlantyku – i na całym świecie – skupienie się wokół wspólnych podstaw naukowych.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wielka Brytania rozważa potencjalne regulacje dotyczące sztucznej inteligencji

Urzędnicy brytyjskiego Departamentu Nauki, Innowacji i Technologii rozpoczęli prace nad przepisami regulującymi modele sztucznej inteligencji, Bloomberga raporty. Nie jest jasne, w jaki...

Właściciele Cybertrucków twierdzą, że dostawy zostały wstrzymane z powodu złego pedału przyspieszenia

W ciągu ostatnich kilku dni Tesla opóźniała niektóre dostawy Cybertrucka. Firma nie określiła powodu opóźnień ani nawet nie skomentowała ich publicznie, ale...

Według doniesień Keanu Reeves wcieli się w Shadowa w filmie Sonic 3

Kiedy Sega nazwała rok 2024 rokiem rok Cienia Jeża, firma naprawdę nie żartowała. Teraz wygląda na to, że ukochany aktor...
Advertisment