Uruchomienie samochodu Williams F1 zakłócone wyciekiem danych


Planowane na 5 marca uruchomienie samochodu zespołu Formuły 1 Williams Racing 2021, FW43B, zostało zakłócone przez złośliwych aktorów, którzy uzyskali dostęp do zaplecza aplikacja rzeczywistości rozszerzonej że zespół opracował, aby pochwalić się swoim nowym samochodem, i ujawnił szczegóły online.

Zespół, który intensywnie współpracuje z firmą Acronis zajmującą się bezpieczeństwem cybernetycznym, aby chronić swoje dane, pobrał aplikację zarówno z Apple App Store, jak i Google Play na krótko przed planowanym wydarzeniem online. Według GPfans, aplikacja umożliwiłaby widzom wyświetlanie pełnowymiarowego, trójwymiarowego modelu FW43B w ich domach, a także miała być gospodarzem wirtualnego spotkania z szefami zespołu i kierowcami.

„Williams Racing planowało zaprezentować swojego pretendenta z 2021 r., FW43B, za pośrednictwem aplikacji rozszerzonej rzeczywistości jeszcze dziś [5 March]- powiedział rzecznik zespołu w oświadczeniu. „Niestety, ponieważ aplikacja została zhakowana przed uruchomieniem, nie będzie to już możliwe.

„Z niecierpliwością czekaliśmy na możliwość podzielenia się tym doświadczeniem z naszymi fanami, szczególnie w tym trudnym czasie, kiedy możliwość bezpośredniego bezpośredniego przekazywania doświadczeń naszym fanom jest niestety niemożliwa. Możemy tylko przeprosić ”.

Kierowca Williamsa, George Russell, napisał na Twitterze: „Ogromny wstyd. Widziałem tę aplikację i będzie to dla was niesamowite doświadczenie. Ktokolwiek to zrobił, naprawdę nie jest fajny. ”

Dawniej rodzinny zespół, który został sprzedany w zeszłym roku do domu private equity Dorilton Capital, ma nadzieję powrócić do formy wyścigowej w 2021 roku po serii pechów w ostatnich sezonach.

Reklama

W zeszłym miesiącu zespół odnowił trwającą współpracę z firmą Acronis – która sięga 2014 roku – w celu dalszego rozszerzenia wykorzystania zasobów firmy Cyber ​​Protect pakiet do ochrony i zarządzania danymi w całej infrastrukturze IT.

Produkt, który jest używany przez wiele innych drużyn sportowych, w tym Atlético Madrid i San Diego Padres, jest przeznaczony do integracji szybkiego i niezawodnego tworzenia kopii zapasowych, rozwiązania antywirusowego i złośliwego oprogramowania ze sztuczną inteligencją (AI) oraz zarządzania punktami końcowymi od tyłu. interfejs z pojedynczą szybą.

Acronis twierdzi, że takie podejście eliminuje złożoność i ułatwia zespołom bezpieczeństwa zarządzanie i monitorowanie obciążeń, danych, aplikacji i systemów w ich sieciach.

W chwili pisania tego tekstu nie ma dowodów na powiązanie incydentu z jakąkolwiek istotną awarią bezpieczeństwa cybernetycznego poza aplikacją, której dotyczy problem, a Williams nie podał żadnych wskazówek, że w incydencie uzyskano dostęp do któregokolwiek z jego podstawowych systemów lub danych.

Computer Weekly skontaktował się z Williamsem, aby ustalić skalę incydentu i zaktualizuje ten artykuł, gdy otrzymamy więcej informacji.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowy kontrakt z WGA zmieni sposób działania Hollywood

(Ujawnienie: The Verge redakcja jest również zrzeszona w Writers Guild of America, East.)WGA opublikowała dziś wieczorem podsumowanie kontraktu i to historyczne. Najbardziej błyskotliwe...

Strajk Gildii Pisarzy Amerykańskich zakończy się o północy

Po prawie pięciomiesięcznym strajku Writers Guild of America (WGA) każe swoim członkom opuścić znaki pikiety. W swoim poście WGA podała, że ​​jej...

Nowa aplikacja pogodowa na Apple Watch: jak to wygląda i działa

Wraz z systemem watchOS 10 dostępna jest przeprojektowana aplikacja Pogoda, która wygląda świetnie, zawiera więcej wskaźników pogodowych i lepiej wykorzystuje wyświetlacz Apple Watch...
Advertisment