Uroczy, mały komputer NUC firmy Intel jest wycofywany


Komputery NUC firmy Intel są superkompaktowe, można je aktualizować, a nawet są wydajne — ale obecnie są wycofywane. Służ Domowi pierwszy zgłoszony że Intel rezygnuje z biznesu komputerów osobistych i nie będzie już produkował swoich uroczych, małych komputerów PC.

W e-mailu do KrawędźMark Walton, menedżer ds. komunikacji klienckiej i graficznej firmy Intel w regionie EMEA, potwierdził tę wiadomość i wydał następujące oświadczenie:

Zdecydowaliśmy się zaprzestać bezpośrednich inwestycji w biznes Next Unit of Compute (NUC) i zmienić naszą strategię, aby umożliwić naszym partnerom ekosystemowym dalsze innowacje i rozwój NUC. Ta decyzja nie wpłynie na pozostałą część działów Intel Client Computing Group (CCG) ani Network and Edge Computing (NEX). Ponadto współpracujemy z naszymi partnerami i klientami, aby zapewnić płynne przejście i wypełnienie wszystkich naszych obecnych zobowiązań – w tym ciągłe wsparcie dla produktów NUC znajdujących się obecnie na rynku.

Zapytaliśmy Intela, czy oznacza to, że firma nie będzie już produkować komputerów osobistych przeznaczonych dla konsumentów, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Koniec NUC następuje po tym, jak firma ogłosiła, że ​​nie będzie już sprzedawać serwerów, oddanie biznesu do tajwańskiej firmy Mitac w kwietniu.

Chociaż dla Intela pakowanie i sprzedawanie serwerów, które idą łeb w łeb z większymi rybami, takimi jak HP i Dell, nie miało sensu, smutne jest to, że firma rezygnuje również z mini-komputerów. NUC firmy Intel był w zasadzie prezentem firmy dla działów IT i entuzjastów, którzy chcieli mały, cichy i mocny komputery stacjonarne. NUC mogą być wstępnie skonfigurowane do zastosowań biznesowych i biurowych, a nawet mogą być dostarczane bez kości użytkownicy mogliby mieć moc, aby go zbudować sobie.

Intel stworzył również „ekstremalne” NUC, które można przekształcić w platformy do gier, z modelami takimi jak „Kanion Bestii” NUC 11 mieszcząc nawet pełnowymiarowe karty graficzne. Intel rozszerzył podwozie NUC Extreme od ośmiu litrów do 13,9 — wprowadzając kompaktowy komputer na bardziej elastyczne obszary stacji roboczych i obsługując gigantyczne karty Nvidii z serii RTX 40.

Intel NUC 11 Extreme może pomieścić pełnowymiarową kartę graficzną RTX 3080 Ti.
Zdjęcie: Sean Hollister / The Verge

Reklama

Problem z komputerami NUC firmy Intel nie leżał w ich konstrukcji. Problem polegał na tym, że Intel utrudniał kupowanie tych rzeczy. Często musiałbyś znaleźć sprzedawców, z których wielu prowadzi działalność typu business-to-business, i musiałbyś być gotowy do wydania w zakresie początkowym powyżej 1000 USD za prawie bez kości.

Niewielka konstrukcja obudowy NUC, świetna wydajność i możliwość dostosowania sprawiają, że wygląda jak mistrzowski komputer zarówno dla majsterkowiczów, jak i zwolenników naprawy. Intel dał NUC dobry „zielony” cel, aby później można było zaktualizować główną płytę „Element”, która jest w zasadzie płytą główną komputera, który zawiera procesor, wejścia / wyjścia i inne komponenty.

Intel reklamował, że płyta Element jest kluczem do możliwości aktualizacji NUC i można ją wymienić, aby obsługiwać procesory nowszej generacji i jakąkolwiek nową technologię komputerową. Ale po wycofaniu NUC wygląda na to, że tak się nie stanie.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...

UE osiąga wstępne porozumienie w sprawie ustawy o sztucznej inteligencji, torując drogę dla prawa

Po rundzie intensywnych negocjacji w tym tygodniu prawodawcy w Brukseli osiągnęli obecnie ok „porozumienie tymczasowe” w sprawie proponowanej przez Unię Europejską ustawy o...

Święta Bożego Narodzenia z Batmanem, nowe filmy z serwisu Netflix i wszystko inne do obejrzenia

Witamy w najbardziej pracowitym sezonie kinowym w roku, kiedy naprawdę warto wybrać się do kin na filmy, a wszystko, co trafia...
Advertisment