Universal Music Group i Deezer zgadzają się na nową umowę dotyczącą transmisji strumieniowej „skoncentrowaną na artystach”.


Ogłoszono powstanie Universal Music Group (UMG). nowa oferta na streaming dzisiaj z francuskim serwisem muzycznym Deezer, którego celem jest kierowanie większej liczby wynagrodzeń słuchaczy do profesjonalnych artystów. Zmiany będą zasadniczo oznaczać jedno przesłuchanie jako dwa przesłuchania popularnych utworów, co zapewni im większe przychody niż mniejsze. Obecnie platformy takie jak Apple Music i Spotify (i Deezer) zazwyczaj dzielą płatności na podstawie całkowitej liczby odsłuchań, niezależnie od tego, jaki jest utwór i kto go stworzył.

W ramach nowej umowy „profesjonalni artyści”, od wielkich gwiazd, takich jak BTS i Billie Eilish, po wschodzące zespoły, w rzeczywistości zobaczą wzrost wynagrodzeń o 10 procent, the „Financial Times”. raporty. Aby zakwalifikować się do zwiększonych wypłat, artyści potrzebują minimum 1000 streamów miesięcznie przez co najmniej 500 oddzielnych użytkowników. Wartości mogą ponownie się podwoić i osiągnąć odpowiednik czterech strumieni, jeśli użytkownicy będą aktywnie szukać konkretnych artystów i utworów do odtworzenia.

„Dźwięk deszczu czy pralki nie jest tak cenny jak piosenka ulubionego artysty”

Dyrektor generalny Deezer, Jeronimo Folgueira, twierdzi, że transakcja jest „najbardziej ambitną zmianą” w ekonomii strumieniowego przesyłania muzyki od czasu jej powstania. „Nie ma innej branży, w której wszystkie treści są tak samo cenione i dla każdego powinno być oczywiste, że dźwięk deszczu lub pralki nie jest tak cenny jak piosenka ulubionego artysty” – mówi Folgueira w komunikacie prasowym.

Deezer zdemonetyzuje utwory uznane za nieartystyczne dźwięki otoczenia, a firma zamierza zastąpić je nową, wewnętrzną biblioteką dźwięków. Deezer twierdzi, że nie będzie pobierać żadnych tantiem za nadchodzące utwory noise.

Popularność strumieniowego przesyłania muzyki nie przełożyła się całkowicie na większe kieszenie firm fonograficznych

Reklama

Jak wynika z komunikatu prasowego, „skoncentrowana na artystach” umowa UMG i Deezer pomaga chronić tantiemy za przesyłanie strumieniowe dla artystów, zasadniczo zniechęcając do tworzenia amatorskich utworów i nieautoryzowanego przesyłania. Deezer twierdzi, że w 2022 r. około 7 procent transmisji strumieniowych zostało wykrytych przez jego systemy jako fałszywe, które zidentyfikowały fałszywe konta i oszustwa związane z płatnościami. Deezer wprowadzi nowy model w tym roku we Francji w czwartym kwartale, a później wprowadzi go na inne rynki.

W e-mailu do KrawędźFolgueira twierdzi, że umowa może wykraczać poza zwykłe UMG:

W chwili obecnej do nowego modelu przyłącza się kilka innych wytwórni, dlatego też spodziewamy się, że do czasu rozpoczęcia będziemy mieć na pokładzie więcej dostawców treści. Naszym zamiarem jest osiągnięcie pełnego wdrożenia u wszystkich dostawców i krajów w 2024 r.

Popularność strumieniowego przesyłania muzyki nie przełożyła się całkowicie na większe kieszenie firm fonograficznych. Dane badawcze Goldman Sachs opublikowany w lipcu stwierdza, że ​​konsumpcja muzyki przesyłanej strumieniowo wzrosła 2,5 razy od 2017 r., ale przychody na transmisję spadły w tym samym okresie o 20 procent.

Deezer i UMG będą współpracować nad dostosowywaniem modeli wypłat w miarę upływu czasu, co może mieć wpływ na umowy innych dostawców transmisji strumieniowej. SoundCloud to kolejna usługa strumieniowego przesyłania muzyki bawiąc się wypłatami a także model „tantiem zasilanych przez fanów”, który ma na pokładzie Warner Music Group. W modelu tym płatności każdego abonenta są rozdzielane pomiędzy artystów, których faktycznie słucha, zamiast łączyć wszystkie przychody z subskrypcji w jedną pulę, którą będzie mógł dzielić każdy artysta.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MINISFORUM wprowadza na rynek płytę BD770i ITX z procesorem AMD Ryzen 7 7745HX

MINISFORUM wprowadza dziś na rynek płytę główną BD770i ITX „Mobile on Desktop”, która jest wyposażona w 8-rdzeniowy procesor AMD „Zen 4” Ryzen 7...

W przyszłym roku LG wyrzuci ze swoich telewizorów technologię ATSC 3.0

ATSC 3.0 to kolejna główna wersja formatu nadawanej telewizji. (Wersja 2.0 była pomyślana jako aktualizacja kompatybilna wstecz, która ostatecznie została anulowana na...

Microsoft kończy aktywację systemu Windows przy użyciu kluczy Windows 7 i 8

Przez ponad dziesięć lat od premiery systemu Windows 8 system Windows skrywał niezbyt dobrze strzeżoną tajemnicę; możesz aktywować instalację za pomocą klucza...
Advertisment