Unilever zapewnia wsparcie w zakresie przepisów niewidomym i niedowidzącym kupującym


Unilever nawiązał współpracę z twórcą aplikacji ułatwień dostępu Be My Eyes, aby stworzyć narzędzia dla kupujących niewidomych lub słabowidzących.

W początkowej fazie próbnej wykorzystuje się technologię Be My Eyes w Wielkiej Brytanii w urządzeniu Colman’s Singapore Noodles Meal Maker, z zamiarem wdrożenia jej w większej liczbie marek w 2024 r. Skanowanie dostępnego kodu QR (AQR) z przodu opakowania, opracowanego za pomocą technologii komputerowej specjaliści Zappar umożliwiają kupującym dostęp do aplikacji Be My Eyes, która łączy się z wolontariuszem w celu przeczytania i opisania instrukcji gotowania lub wirtualną sztuczną inteligencją (AI) bot chatowy obsługiwany przez ChatGPT-4 który jest w stanie odpowiedzieć na pytania dotyczące przepisów lub gotowania.

Firma Be My Eyes stwierdziła, że ​​po raz pierwszy jej technologia została zintegrowana z produktem spożywczym, oferując możliwość gotowania w domu wspomaganą sztuczną inteligencją. Unilever współpracuje z Be My Eyes w celu przeszkolenia swoich wolontariuszy i przekazał pracownikom konkretne informacje i dane dotyczące produktów Colmana. Bot AI ChatGPT-4. Obsługa klienta Unilever jest również zintegrowana z aplikacją Be My Eyes. Dzięki temu kupujący mogą automatycznie łączyć się z witryną Zespół opieki Colmana w razie potrzeby w celu uzyskania dalszego wsparcia.

Rachana Dongre, starsza dyrektor ds. zaangażowania cyfrowego i strategii ds. żywienia i lodów w Unilever, powiedziała: „Przyspieszyliśmy cyfryzację naszych opakowań, aby zaoferować nowe możliwości zaangażowania marki i lepszych doświadczeń zakupowych, a teraz skupiamy się również na tym, w jaki sposób możemy korzystaj z doświadczeń cyfrowych, aby nasze produkty były bardziej dostępne.

„Kody AQR firmy Zappar oznaczają, że możemy wspierać niewidomych i słabowidzących klientów, aby mieli równy dostęp do informacji, a zintegrowanie Be My Eyes z tymi kodami oferuje zupełnie nowy sposób na zapewnienie bardziej włączającego pełnego doświadczenia z naszymi produktami, począwszy od przejścia zakupowego aż do gotowania w domu” – dodała.

Omawiając wyzwania stojące przed osobami niewidomymi lub słabowidzącymi, dyrektor generalny Be My Eyes, Mike Buckley, powiedział: „Trudności w czytaniu składników opakowań i instrukcji gotowania od dawna pogarszają doświadczenia kulinarne tych konsumentów. Zaangażowanie Unilever w wykorzystanie nowej technologii Zappar w programie Be My Eyes zapoczątkowuje nową erę dostępności produktów i wygody dla osób niepełnosprawnych.

Reklama

Caspar Thykier, współzałożyciel i dyrektor generalny Zappar, opisał tę technologię jako „nowy rodzaj produktu jako usługi”.

W zeszłym roku Unilever zaczął dodawać kody AQR do swoich produktów, w tym produktów Colman’s i Persil w Wielkiej Brytanii. Kody AQR opracowane przez Zappar działają poprzez dodanie wzoru kropki i kreski wokół jednego rogu kodu, dzięki czemu są wykrywalne z większej odległości.

Kod Zappar AQR można zeskanować za pomocą aplikacji ułatwiających dostęp z odległości 1,1 metra (ponad siedem razy więcej niż w przypadku normalnego skanowania QR), aby pomóc niewidomym konsumentom znaleźć pożądany produkt w sklepie lub w domu.

Unilever wykorzystuje te kody AQR do dostarczania informacji o produkcie, takich jak kierunek użycia, recykling, informacje o składnikach i wartości odżywczej, wchodząc w interakcję ze standardową dostępnością smartfona za pośrednictwem aplikacji Be My Eyes w celu udostępniania informacji za pomocą audiodeskrypcji lub wyświetlania informacji większym tekstem.

Unilever planuje współpracować z Be My Eyes i Zappar w celu zebrania opinii użytkowników w celu optymalizacji technologii w celu wdrożenia dostępnej technologii w innych produktach Unilever. Oznajmiła również, że chciałaby nadal współpracować z ekspertami i aplikacjami w zakresie dostępności, aby wspierać szerszą integrację technologii AQR w różnych produktach, kategoriach i krajach, a także współpracować z innymi firmami korzystającymi z tej technologii, aby dzielić się najlepszymi praktykami.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Unijna ustawa o sztucznej inteligencji nie chroni praworządności i przestrzeni obywatelskiej

Unia Europejska (UE) Ustawa o sztucznej inteligencji (AI). Jak wynika z oceny Europejskiego Centrum Prawa Non-Profit (ECNL), „nie chroni skutecznie praworządności i przestrzeni...

57-calowy Predator Z57 firmy Acer trafia do sprzedaży detalicznej

Dla tych, którzy nie są zadowoleni z rozdzielczości większości ultraszerokokątnych wyświetlaczy dostępnych na rynku, nowy dodatek firmy Acer do linii Predator powinien zadowolić...

Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego

W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej. Przewiń do przodu o...
Advertisment