Umieszczenie technologii w centrum planu rozwoju


Budżet na marzec 2021 r. Daje kanclerzowi szansę nie tylko dalszego wspierania sektorów dotkniętych pandemią, ale także wyznaczenia planu rozwoju.

Plik sektor technologiczny odegrał kluczową rolę podczas całej pandemii, od umożliwienia pracownikom biurowym szybkiego przejścia do pracy zdalnej, po pomoc małym firmom w Wielkiej Brytanii w dotarciu do klientów, gdy sklepy są zamknięte. Sektor technologiczny będzie również miał kluczowe znaczenie dla ożywienia gospodarczego. Cyfrowe technologie i innowacje będą miały zasadnicze znaczenie dla pobudzenia niezbędnego wzrostu gospodarczego i wzrostu wydajności.

Najlepszym sposobem na zapewnienie silnego ożywienia gospodarczego jest priorytetowe potraktowanie rozwoju napędzanego technologią w całej Wielkiej Brytanii.

Rozwój oparty na technologii

Umożliwienie rozwoju opartego na technologii oznacza wspieranie wdrażania produktów i usług z brytyjskiego sektora cyfrowego we wszystkich firmach w celu zwiększenia produktywności, odporności i zdolności adaptacyjnych. Droga do przywrócenia równowagi finansów kraju – tworzenia wysokopłatnych, wysoko wykwalifikowanych miejsc pracy i napędzania innowacji sektorowych – prowadzi przez zachęcanie do wzrostu produktywności, dla którego przyjęcie technologii jest największym narzędziem w historii.

Jak widzieliśmy podczas pandemii, firmy, które potrafiły korzystać z technologii cyfrowej łatwiej przystosowane do handlu w ramach ograniczeń dystansowania społecznego, rozwijając się ośmiokrotnie bardziej niż firmy mniej elastyczne cyfrowo. Silny nacisk na rozwój oparty na technologii umożliwia wdrażanie technologii cyfrowych, usług i innowacji we wszystkich sektorach gospodarki. Będzie to kluczowe, ponieważ dążymy do zbudowania bardziej odpornej, produktywnej i sprzyjającej włączeniu społecznemu gospodarki w świecie po wybuchu Covid-19.

Ale ten rodzaj wzrostu nie nastąpi samoczynnie. W budżecie na ten tydzień kanclerz Rishi Sunak może pomóc w osiągnięciu korzyści wynikających z rozwoju opartego na technologii, koncentrując się na trzech kluczowych obszarach.

Reklama

W najnowszym przeglądzie wydatków plik kanclerz przedstawił plany dotyczące Narodowego Banku Infrastruktury, co pomogłoby w współfinansowaniu lokalnych inwestycji infrastrukturalnych. Istotne jest, aby bank musiał również inwestować w infrastrukturę cyfrową, np 5G i szerokopasmowe połączenie światłowodowelub ryzykować, że Wielka Brytania pozostanie w tyle w 5G, co może doprowadzić do sytuacji strata ponad 173 mld GBP wzrostu w ciągu następnej dekady.

Rozwój ekosystemów technologicznych poza Londynem i południowym wschodem będzie miał kluczowe znaczenie dla powodzenia programu „wyrównania poziomów”. Jednak więcej niż 70% wszystkich obecnych inwestycji technologicznych trafia do Londynu i południowo-wschodni.

W TechUK, rozmawialiśmy z ponad 260 liderami biznesowymi ze Szkocji, Walii, Irlandii Północnej i czterech regionów Anglii, aby zrozumieć, w jaki sposób technologia może pomóc w wychodzeniu z pandemii Covid-19. Zidentyfikowaliśmy osiem podstawowych potrzeb w zakresie rozwoju lokalnych ekosystemów technologicznych: umiejętności cyfrowe, adopcja cyfrowa, ekosystemy danych, infrastruktura cyfrowa, współpraca i koordynacja, finanse i inwestycje, badania i rozwój oraz wsparcie handlu. Te osiem potrzeb opisuje „lokalny kapitał cyfrowy” potrzebny do rozwoju ekosystemów technologicznych w całym kraju.

Lokalny kapitał cyfrowy

Będziemy ściśle współpracować z rządem pobudzić lokalny kapitał cyfrowy w całym kraju. Jednak dwa natychmiastowe działania, które kanclerz może podjąć, aby pomóc ekosystemom technologicznym poza Londynem rosnąć i rozkwitać, są pionierami WSPANIAŁA kampania w stylu projektów inwestycyjnych w Wielkiej Brytanii, aby zachęcić inwestorów do obejrzenia centrów technologicznych poza Londynem oraz dokonać przeglądu brytyjskiego systemu finansowania, aby zapewnić większe wsparcie regionalnym organizacjom finansującym i zwiększyć inwestycje w ekosystemy poza Londynem i na południowym wschodzie.

Brexit stwarza wiele nowych możliwości, ale odbywa się kosztem zwiększonych barier handlowych na kluczowych rynkach. Przechodząc do prowadzenia 100% naszego handlu za pośrednictwem wynegocjowanych przez Wielką Brytanię umów o wolnym handlu i globalnych zasad, regtech jest kluczowym narzędziem dla wielu małych firm, pomagającym im pokonywać bariery handlowe.

Firmy, które korzystały z platform internetowych do sprzedaży, odnotowały wzrost eksportu o ponad 25% w ciągu pięciu lat do 2018-2019. Konkurencyjny rynek regtech Dlatego platformy handlowe mogą być głównym atutem dla eksporterów z Wielkiej Brytanii.

Musimy jednak zawrzeć umowy między naszymi regulatorami a tymi na kluczowych rynkach, rozszerzyć sposób, w jaki korzystamy z piaskownic, aby pomóc w opracowywaniu nowych produktów regtech, oraz zapewnić wsparcie finansowe dla małych firm, aby zwiększyć popyt na rynku regtech.

Robiąc te rzeczy, a także podejmując inne ukierunkowane działania określone w naszym przedłożeniu Ministerstwu Skarbu w celu pobudzenia rozwoju opartego na technologii, kanclerz może osiągnąć swoje cele polegające na wspieraniu gospodarki, aby nadal przetrwała burzę pandemii, jednocześnie rozpoczynając droga do przyszłego dobrobytu.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dyrektor generalny Sonos przeprasza za nową aplikację i podaje harmonogram jej naprawy

Sonos wprowadził na rynek zupełnie nową wersję swojego aplikacja w maju to było szybko spotkało się z negatywną reakcjąFirma słuchała opinii i wprowadzanie...

W tym izolowanym kubku podróżnym ukryty jest blender

Nowy Flip marki Nutribullet zawiera blender w izolowanym kubku ze stali nierdzewnej, który nie wygląda na większy od typowego kubka podróżnego. Jeśli rano...

Blizzard twierdzi, że Overwatch 2 może powrócić do trybu 6 na 6, ale nie byłoby to łatwe

Jedną z największych zmian, jakie wprowadziła firma Blizzard, Ostrzeżenia 2 do tej pory było zmiana rozmiaru drużyny w grze z...
Advertisment