Ulga podatkowa na dane i chmurę, umiejętności cyfrowe dla MŚP, większe możliwości IT dla HMRC


Kanclerz Rishi Sunak zapowiedział szereg środków związanych z sektorem technologicznym w ramach wiosennego budżetu rządu, koncentrujących się na takich obszarach, jak umiejętności cyfrowe, nowe wizy dla wysoko wykwalifikowanych przedsiębiorców i nowe finansowanie IT w celu poprawy ściągalności podatków, a także możliwość uwzględnienia kosztów danych i chmury w zakresie ulgi podatkowej na badania i rozwój (B + R).

W swoim budżecie na 2021 r. Sunak powiedział, że inwestycja ma kluczowe znaczenie dla zwiększenia produktywności gospodarki Wielkiej Brytanii – a poprawa technologii, infrastruktury i umiejętności potrzebnych ludziom do produkcji towarów i usług jest podstawą tego planu. Wraz z budżetem rząd wydał również swój Buduj lepiej plan rozwoju, która ma na celu ożywienie gospodarcze w oparciu o filary inwestycyjne infrastruktury, umiejętności i innowacji.

Wśród środków budżetowych związanych z technologią jest zwiększenie inwestycji w HM Revenue & Customs (HMRC), które otrzymają dodatkowe 180 mln GBP w latach 2021/22. Dodatkowa inwestycja w IT ma przynieść ponad 1,6 mld funtów dodatkowych wpływów z podatków od chwili obecnej do 2026 r., Dzięki nowym systemom mającym na celu, między innymi, ułatwienie obywatelom i firmom płacenia podatków, a także rozszerzenie możliwości departamentu. do wykrywania niezgodności i cyfryzacji stawek biznesowych.

Ponadto ogłoszono plany przeglądu ulg podatkowych na badania i rozwój, a konsultacje rozpoczęto równolegle z budżetem, aby zapewnić, że Wielka Brytania pozostanie konkurencyjną lokalizacją dla badań. W ramach tego ćwiczenia oraz obok szeregu innych opcji politycznych i priorytetów w ramach szerszego przeglądu, rząd rozważy włączenie danych i kosztów przetwarzania w chmurze do zakresu pomocy.

Rząd powiedział, że słabe wyniki wydajności Wielkiej Brytanii są spowodowane takimi przyczynami, jak niski poziom rozpowszechnienia technologii, który jest jednym z problemów, którym chce się zająć. Według rządu Wielka Brytania ma „stosunkowo niski poziom wykorzystania” narzędzi cyfrowych i oprogramowania w porównaniu z innymi krajami rozwiniętymi, co jest szczególnie prawdziwe wśród małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP).

Aby rozwiązać problem niedoboru umiejętności cyfrowych wśród MŚP, Sunak ogłosił Help to Grow Digital, program, który ma zostać uruchomiony jesienią 2021 r., Aby wspierać 100 000 MŚP w zwiększaniu produktywności i rentowności poprzez wdrażanie oprogramowania zwiększającego produktywność, które poprawia ich sposób działania. Ponadto inicjatywa przewiduje 50% rabatu na koszt takich narzędzi, do kwoty 5000 funtów.

Reklama

Jeśli chodzi o startupy, rząd postrzega nowe, oparte na technologii firmy jako „kluczowy czynnik napędzający przyszły wzrost” Wielkiej Brytanii. Przyznano, że takie firmy stanowią tylko 1% wszystkich firm działających w całym kraju, ale stwierdziły, że dodają 1 bilion funta do gospodarki Wielkiej Brytanii i reprezentują większość zatrudnienia netto i wzrostu produkcji.

Środki wspierające rozwój startupów przedstawione w budżecie obejmują Future Fund: Breakthrough, fundusz o wartości 375 milionów funtów na wspieranie innowacyjnych, intensywnych badań i rozwoju przedsiębiorstw, a także brytyjski Bank Infrastructure z siedzibą w Leeds z 12 miliardami funtów kapitału własnego i dłużnego na wsparcie władz lokalnych i projekty infrastrukturalne sektora prywatnego w całym kraju, a także program wyposażenia MŚP w umiejętności cyfrowe.

Tegoroczny budżet zawiera również reformy wizowe w celu zmodernizowania brytyjskich wysoko wykwalifikowanych rozwiązań migracyjnych, koncentrując się na takich obszarach, jak technologia, nauka, badania i środowiska akademickie. „Naukowe supermocarstwo potrzebuje naukowych supergwiazd” – powiedział Sunak.

Przegląd wiz obejmuje wprowadzenie wizy punktowej w marcu 2022 r. Ze strumieniem skierowanym do szybko rozwijających się start-upów, dzięki czemu profesjonaliści z ofertą pracy od brytyjskich scaleup będą mogli kwalifikować się do szybkiej wizy. Inne inicjatywy związane z wizami obejmują zamiar przeglądu wizy innowacyjnej, aby ułatwić wykwalifikowanym przedsiębiorcom założenie firmy w Wielkiej Brytanii i uzyskanie wizy.

w Buduj lepiej plan rozwoju, środki, które zostały wcześniej ogłoszone, takie jak uruchomienie Agencja Zaawansowanych Badań i Wynalazków (ARIA) są przedstawione jako część listy, która potwierdza skupienie się rządu na programie innowacji w ramach planu naprawy gospodarczej.

Wymienione w planie inicjatywy, które dotyczą technologii, mają na celu pomóc przedsiębiorstwom w zwiększaniu skali i usuwaniu barier dla inwestycji biznesowych, a także usuwaniu przeszkód dla rozwoju nowych pomysłów i rozpowszechniania technologii. W tym celu w raporcie przedstawiono działania, takie jak zamiar zastosowania zaleceń zawartych w Kalifa Przegląd brytyjskiego sektora fintech uwolnienie innowacji w usługach finansowych, a także wsparcie dla regulacyjnych piaskownic i centrów innowacji w organach regulacyjnych.

Ponadto w raporcie przytoczono zamiary rządu Wielkiej Brytanii dotyczące wykorzystania regulacji w celu przyspieszenia rozwoju takich dziedzin, jak technologia regulacyjna (regtech), przy czym brytyjskie regulacje biznesowe zostały przekształcone w dane do odczytu maszynowego, aby stymulować rozwój regtech aplikacje. Wspomina również o środkach zwiększających konkurencję, takich jak trwające tworzenie Zakład Rynków Cyfrowych przy Urzędzie ds. Konkurencji i Rynków (CMA).

Julian David, dyrektor naczelny organizacji handlu technologicznego TechUK, z zadowoleniem przyjął środki ogłoszone w budżecie, zauważając, że plan jest odpowiedzią na „pilną potrzebę” napędzania inwestycji biznesowych w następstwie pandemii.

Organ branżowy ze szczególnym zadowoleniem przyjął inicjatywę na rzecz umiejętności cyfrowych dla MŚP, zauważając, że tak plan, do którego się nawoływał a badania przeprowadzone przez TechUK i jego członków pokazują, że tego typu wsparcie jest bardzo pożądane, podobnie jak reformy wizowe.

Odnosząc się do “super odliczenia” ogłoszonego w budżecie – które pozwoli firmom obniżyć podatek nawet o 25 pensów za każdego zainwestowanego funta, co powinno być popularne wśród firm produkcyjnych, budowlanych i użyteczności publicznej – David powiedział, że powinno to również obowiązywać do sektora technologicznego.

„Gorąco zachęcamy, aby te schematy, w tym super odliczenie, miały zastosowanie do potrzeb nowoczesnych firm, które w coraz większym stopniu polegają na niematerialnych inwestycjach cyfrowych w przetwarzanie w chmurze, dane i narzędzia sztucznej inteligencji, aby pobudzić wzrost” – dodał.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

KDE Slimbook V wprowadzony przed wprowadzeniem Plazmy 6

Slimbook Spain zaprezentował swoje „KDE Slimbook V„ modelu do publicznej wiadomości — firma współpracowała z KDE, międzynarodową społecznością wolnego oprogramowania. Środowisko graficzne Plasma...

Wiceprezes SK Hynix ujawnia, że ​​wielkość produkcji HBM na rok 2024 została wyprzedana

Wiceprezes SK Hynix, Kitae Kim, przewodniczy działowi sprzedaży i marketingu HBM (S&M) firmy – oficjalny profil na blogu przywódców ujawnia, że ​​dyrektor odegrał...

Google zawarł umowę z Redditem w sprawie danych szkoleniowych AI

Współpraca zapewni Google dostęp do interfejsu API danych Reddit, który dostarcza treści w czasie rzeczywistym z platformy Reddit. Zapewni to „Google skuteczny...
Advertisment