Ulepszony silikon Apple kradnie show


Podczas wydarzenia Apple Scary Fast zaprezentowano pierwszą aktualizację 24-calowego iMaca. Podobnie jak w przypadku innych urządzeń zaprezentowanych tej nocy przed Halloween, prawdziwą atrakcją ogłoszenia jest nowy układ M3 pławiąc się w całej okazałości. Używam nowego iMaca M3 przez cały tydzień od premiery i mam kilka szybkich, praktycznych przemyśleń.

24-calowy iMac firmy Apple od razu przykuł moją uwagę, gdy został wprowadzony na rynek w 2021 r. Dwa lata temu pospieszyłem do sklepu detalicznego Apple w dniu premiery, aby zabezpieczyć moją nową, błyszczącą maszynę i testowałem ją jako codzienny kierowca przez ponad półtora roku. Następnie przeprowadziłem się do Nowego Jorku.

Przestrzeń była ograniczona i wiedziałem, że przejście na stację roboczą skupioną na MacBooku będzie właściwym rozwiązaniem. Rozstałem się więc z mój ukochany all-in-one aby zastosować bardziej uproszczone podejście do mojej konfiguracji. Ale nie mogę powiedzieć, że nigdy nie oglądałem się za siebie…

Przejdźmy szybko do października, a Apple rzuca 24-calowemu iMacowi kość, aktualizując go po raz pierwszy za pomocą zupełnie nowego chipa M3. Być może było to jedno z bardziej oczekiwanych pól na karcie bingo, które należało sprawdzić, ale ujawnienie było i tak tym, czego potrzebowałem usłyszeć, gdy ktoś za nią tęsknił kolorowy komputer stacjonarny Mac. Zamknęłam więc zamówienie i odebrałam je we wtorek wieczorem.

iMaca M3

Używam tego urządzenia przez cały tydzień i jestem podekscytowany możliwością ponownego posiadania iMaca na moim biurku. To zabawna decyzja odwrotna do czego 9 do 5Mac‘S Chance Miller właśnie to zrobił, przechodząc z MacBooka Air i Mac Studio na jeden z nowych 14-calowych MacBooków Pro M3 firmy Apple. Teraz po drugiej stronie równania podoba mi się konfiguracja z dwoma MacBookami i iMacami.

Reklama

Jasne, może nie będzie nic zupełnie nowego w 24-calowym iMacu, ale… Wydajność M3 zostało głęboko docenione. Projekt pozostaje bezkompromisowy dla Apple i, szczerze mówiąc, niezrównany w świecie komputerów stacjonarnych. Nadal uwielbiam smukłą konstrukcję, a fakt, że mogę mieć niebieskiego Maca na biurku, jest jeszcze trudniejszy do pokonania.

Jest to również wyświetlacz Retina 4,5 tys wygląda tak dobrze jak zawszei jest tak miłą modernizacją starego LG UltraWide, którego używałem jako wyświetlacza towarzyszącego mojemu MacBookowi, że jestem zaskoczony, że udało mi się wytrzymać tak długo przy tak małej liczbie pikseli. Inne dodatki, takie jak pleciony nylonowy kabel zasilający, są kontynuacją oryginału i zapewniają tak samo wysoką jakość jak zawsze.

Wracając do wydajności, chip M3 jest znaczącym ulepszeniem w stosunku do oryginalnego silikonu M1 Apple. Czuję, że w codziennym użytkowaniu mogę osiągnąć znacznie więcej, zanim osiągnę jakikolwiek szczyt wydajności niż wcześniej. Ten komputer stacjonarny w dużej mierze służył jako moje studio podcastów, ale szybko stał się także moim ulubionym sposobem łączenia się z moim serwerem – monitorowania Plex, obsługi masowych transferów plików i innych długoterminowych zadań, w których posiadanie zawsze działającego komputera stacjonarnego jest doskonałe .

Kup tak, nie można przejść obojętnie obok faktu, że jest to dość minimalne ulepszenie, jeśli chodzi o współczynnik kształtu. Każdy, kto korzysta z oryginalnego 24-calowego iMaca M1, nie powinien potrzebować modernizacji – przynajmniej jeśli nie wykorzystujesz już możliwości swojego dwuletniego komputera. Przynajmniej benchmarki są potwierdzając moje anegdotyczne twierdzenia że chip M3 to nie żart. A ponieważ żaden większy iMac nie miał wkrótce ujrzeć światła dziennego, zakup jednej z wyższej klasy konfiguracji nowego komputera stacjonarnego wydaje się coraz bardziej przekonujący.

Moje ostatnie kilka dni użytkowania może nie było najbardziej wyczerpującym testem, ale mogę śmiało powiedzieć, że iMac M3 z radością będzie w przyszłości służyć jako podstawowy element mojej pracy. Jest to pełne ucieleśnienie jeśli coś nie jest zepsute, nie naprawiaj tego mentalność, jeśli chodzi o projekt. A wewnątrz zapewnia zauważalne korzyści w stosunku do swojego poprzednika.

Jeśli wstrzymywałeś się z zakupem jednego z 24-calowych iMaców tylko dlatego, że chip M1 w oryginale zaczynał pokazywać swój wiek, to z pewnością nadszedł czas na modernizację. Model M3 jest zdecydowanie warty pociągnięcia za spust.

Nowy 24-calowy iMac M3 firmy Apple teraz zaczyna się o 1299 dolarów i jest dostępny do kupienia. Te same cztery kolorystyki nadal istnieją w modelu podstawowym, z the 1499 dolarów i opcje w górę wprowadzając kilka dodatkowych projektów do łącznie siedmiu różnych stylów.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Steam porzuci obsługę starszych wersji systemu macOS, a to zła wiadomość dla gier 32-bitowych

Przez swoje strona wsparcia w tym tygodniu Valve ogłosiło, że na początku 2024 r. przestanie obsługiwać systemy macOS High Sierra i macOS Mojave....

Furiosa, prequel Mad Max: Na drodze gniewu, już wygląda niesamowicie

Czas wrócić na Drogę Furii w poszukiwaniu Walhalli w nowym wydaniu Spinoff Mad Maxa, Furiosa. W czwartek prequel otrzymał swój...

Najlepsza podklasa Druida, atuty i przewodnik budowy BG3

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The druid to klasa rzucająca, która koncentruje...
Advertisment