Ulepszenia wydajności, generatywna sztuczna inteligencja, specyfikacje i wszystko, co musisz wiedzieć


Szybkie linki

Na szczycie Snapdragon 2023 firma Qualcomm ogłosiła swoją najnowszą platformę mobilną klasy premium – Snapdragon 8 Gen 3. Nowy chip zapewnia inteligencję urządzenia dzięki zaawansowanej sztucznej inteligencji, wysokiej klasy wydajności i zwiększonej efektywności energetycznej. Nowy chip jest zbudowany w procesie 4 nm i oferuje większą prędkość niż jego poprzednik Snapdragon 8 generacji 2oraz różne inne funkcje związane ze sztuczną inteligencją, grami i produktywnością.Na szczycie Qualcomm ogłosił także nowość Snapdragon X Elitenowy, wydajny układ do laptopa.


Dostępność i lista producentów OEM dostosowujących Snapdragon 8 Gen 3

Qualcomm ogłosił, że tak Snapdragon 8 generacji 3 platforma mobilna premium stanie się dostępna dla producentów OEM i marek smartfonów „w nadchodzących tygodniach”. Jak zwykle spodziewamy się nowych urządzeń wyposażonych w nowy chip od listopada lub grudnia, a jeszcze większej liczby urządzeń od początku przyszłego roku.

Reklama

Oczekuje się, że wielu producentów OEM i producentów smartfonów zaprezentuje nowe urządzenia wyposażone w nowy chipset, w tym ASUS, HONOR, IQOO, Meizu, NIO, Nubia, OnePlus, OPPO, realme, Redmi, REDMAGIC, Sony, vivo, Xiaomi i ZTE.

Specyfikacja techniczna

Snapdragon 8 Gen 3 zapewnia znacznie lepszą wydajność i wydajność w porównaniu do swojego poprzednika, a także różne inne ulepszenia w takich kategoriach, jak sztuczna inteligencja, łączność, aparat, gry, wyświetlacz, kamera i obsługa dźwięku.

Układ jest zbudowany w najnowszym procesie technologicznym 4 nm, a Qualcomm twierdzi, że nowy procesor zapewnia o 30% lepszą wydajność i 20% większą efektywność energetyczną. Procesor graficzny zapewnia o 25% lepszą wydajność, pozostając jednocześnie o 25% bardziej energooszczędnym. Wydajność Ray Tracing wzrosła o 40%, a Qualcomm twierdzi, że ogólna oszczędność energii wynosi 10%, co poprawia żywotność baterii.

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3

Podstawowy projekt
4 nm

Liczba rdzeni procesora
8 rdzeni, 64-bitowy

Projekt GPU
Procesor graficzny Adreno

Funkcje łączności
5G (mmWave + Sub 6GHz), Qualcomm FastConnect 7800: Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4,

Prędkości zegara procesora
1 rdzeń Prime, do 3,3 GHz | 5 rdzeni wydajnościowych, do 3,2 GHz | 2 rdzenie o wydajności do 2,3 GHz

USB
Wersja 3.1 Gen 2; Obsługa USB typu C

Pamięć
Do 24 GB. Obsługa pamięci LP-DDR5x, do 4800 MHz

Ładowanie
Technologia Qualcomm® Quick Charge™ 5

Składowanie
UFS 4.0

Kamera
Obsługa potrójnego przechwytywania wideo z czujników obrazu HDR z płynnym przełączaniem pomiędzy dowolnym trybem HDR | Potrójny aparat do 36 MP przy 30 kl./s z zerowym opóźnieniem migawki | Podwójny aparat do 64+36 MP przy 30 kl./s z opóźnieniem ZeroShutter | Pojedynczy aparat do 108 MP przy 30 kl./s z zerowym opóźnieniem migawki | Wykonywanie zdjęć w rozdzielczości do 200 megapikseli

Audio
Kodek audio Qualcomm Aqstic™ | Inteligentny wzmacniacz głośnikowy Qualcomm Aqstic | Całkowite zniekształcenia harmoniczne + szum (THD+N) | Odtwarzanie: -108dB | Pakiet do komunikacji audio i głosowej Qualcomm® | Dźwięk przestrzenny ze śledzeniem głowy

Wyświetlacz
Obsługa wyświetlania na urządzeniu: 4K przy 60 Hz | QHD+ przy 144 Hz | Maksymalna obsługa wyświetlaczy zewnętrznych: do 8K przy 30 Hz | Do 1080 przy 240 Hz | Obsługa zmiennej częstotliwości odświeżania od 240 Hz do 1 Hz | 10-bitowa głębia kolorów, Rec. Gama kolorów 2020 | HDR10, HDR10+, żywy HDR i Dolby Vision

Łączność

Qualcomm zawsze był pionierem w dziedzinie łączności, a nowy Snapdragon 8 Gen 3 oferuje jedne z najlepszych rozwiązań w ofercie firmy. Nowy chip obsługuje 5G, oferując większe prędkości i lepszą wydajność dzięki systemowi Snapdragon X75 Model-RF, zaprojektowanemu z akceleracją sprzętową AI. Chip wykorzystuje również system łączności mobilnej Qualcomm FastConnect 7800, który obsługuje Wi-Fi 7, zapewniając większe prędkości i bardziej niezawodne połączenie.

Kamera

Podobnie jak w przypadku wszystkich nowoczesnych chipów, nowy Snapdragon 8 Gen 3 jest wyposażony w własnego kognitywnego dostawcę usług internetowych obsługiwanego przez sztuczną inteligencję. Dostawca usług internetowych może inteligentnie i indywidualnie optymalizować różne elementy ujęć w czasie rzeczywistym, korzystając z maksymalnie 12 warstw szczegółów, żywości i segmentacji semantycznej, dostępnych zarówno w przednim, jak i tylnym aparacie.

Chip oferuje również narzędzie Video Object Eraser firmy Arcsoft, które umożliwia usuwanie niechcianych osób i obiektów jednym naciśnięciem przycisku.

Generatywna sztuczna inteligencja (sztuczna inteligencja)

Snapdragon 8 Gen 3_AI QRD

Snapdragon 8 Gen 2 wykorzystuje silnik Qualcomm AI Engine, opierając się na procesorze graficznym Adreno i procesorach Kryo oraz jednostce NPU Hexagon, aby poprawić wydajność sztucznej inteligencji i zapewnić nowe funkcje kompatybilnym urządzeniom. W wyniku nowych udoskonaleń nowy chip poprawi moc i wydajność sztucznej inteligencji, umożliwiając realizację funkcji generatywnych sztucznej inteligencji na urządzeniu w ciągu kilku sekund, a nie minut.

Snapdragon 8 Gen 3 to pierwsza platforma firmy zaprojektowana z myślą o generatywnej sztucznej inteligencji. Qualcomm umożliwi użytkownikom generowanie unikalnych treści, zwiększając produktywność i inne zastosowania. Qualcomm wyjaśnia, że ​​te nowe funkcje sztucznej inteligencji można wykorzystać w „dużych modelach językowych (LLM), modelach widzenia językowego (LVM) i sieciowym automatycznym rozpoznawaniu mowy (ASR) do parametrów do 10B, wyłącznie na urządzeniu”.

Hazard

Snapdragon 8 Gen 3_Gaming QRD

Gry zawsze były głównym punktem sprzedaży tego flagowego układu, dlatego nowy Snapdragon 8 Gen 3 koncentruje się na poprawie wydajności i wydajności w grach. Nowy SoC obsługuje wyświetlacze 240 Hz i wykorzystuje silnik Adreno Frame Motion Engine 2.0 z procesorem graficznym Adreno, który zapewnia o 25% większą prędkość przy 25% wyższej wydajności.

Zmienna częstotliwość odświeżania wynosi teraz od 1 Hz do 240 Hz, a globalne oświetlenie z ray tracingiem również pozostanie. Rozgrywkę można także skalować na wyświetlaczach zewnętrznych do rozdzielczości 8K, korzystając z technologii Super rozdzielczości Snapdragon Game. Gry na poziomie konsoli pojawią się także na większej liczbie smartfonów i urządzeń przenośnych dzięki obsłudze silnika Unreal Engine 5.2.

Dźwięk

Qualcomm twierdzi, że nowy chip zapewnia „dźwięk o studyjnej jakości” dzięki nowemu dźwiękowi Snapdragon z technologią Qualcomm Expanded Personal Area Network (XPAN), która zapewnia nieprzerwany, bezstratny dźwięk, gdy jesteś z dala od urządzenia. Nowy system zużywa mniej energii i jest w stanie przeprowadzić synchronizację w ciągu milisekund, zasadniczo eliminując opóźnienia między urządzeniem głównym a podłączonymi słuchawkami dousznymi i innym sprzętem audio. SoC obsługuje bezstratną muzykę 24-bitową i 96 kHz przez Bluetooth.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment