Ukryte systemy to książka, która może nauczyć twoje dzieci, jak działa Internet


Dorastając, nauczyłem się Sposób, w jaki rzeczy działają od autora Davida Macaulayaniesamowite ilustrowane książki. W tym tygodniu byłem zaskoczony, widząc poparcie Macaulaya w mojej skrzynce odbiorczej dla nowego ilustrowanego wyjaśnienia innego autora – ale zaskoczenie nie trwało długo.

Piętnaście minut po tym, jak zacząłem przeglądać wstępną kopię Ukryte systemy, która właśnie ukazała się w tym tygodniu, od razu zamówiłem książkę dla moich dzieci. Wygląda na to, że to fantastyczny sposób, aby pomóc im zrozumieć internet, światowe zaopatrzenie w wodę i naszą sieć energetyczną — i skłonić ich do myślenia o infrastruktura świata, który kiedyś odziedziczą.

Na 262 stronach autor i rysownik Dan Nott zajmuje się każdym z tych systemów w formie komiksu, łącząc elementy składowe ich działania i podstawy ich koncepcji, a wszystko to bez ignorowania wyzwań społecznych stojących przed każdym z nich. „Zacząłem rysować o ukrytych systemach, ponieważ komiksy wydają się mieć tę supermocarską zdolność porównywania tego, jak my myśleć o czymś z tym, jak to działa konkretnie”, pisze Nott w książce.

Wiele z nich to rzeczy, których nauczenie się zajęło mi lata, zebrane w niewiarygodnie czytelną formę. Nawet dorośli prawdopodobnie znajdą rzeczy, których nie znają, takie jak kształty i lokalizacje tajnych budynków, w których firmy telekomunikacyjne ukrywają swój sprzęt sieciowy.

Chcę wam to trochę pokazać, więc poprosiłem wydawcę Random House, czy mógłbym udostępnić pierwszy rozdział o metaforach, których używamy do opisywania internetu — metaforach, które czasami są przydatne, ale z natury są błędne.

Z radością zobowiązali się, więc proszę bardzo!

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!