UE zatwierdza przejęcie firmy Microsoft za 7,5 miliarda dolarów Bethesda


Komisja Europejska zatwierdziła wartą 7,5 miliarda dolarów transakcję Microsoftu dotyczącą przejęcia ZeniMax Media, spółki dominującej Los i Opad studio Bethesda Softworks. Umowa Microsoftu została zawarta zatwierdzone przez UE bezwarunkowo, gdyż „nie budzi poważnych wątpliwości co do zgodności ze wspólnym rynkiem”. Przejęcie wymagało zgody UE, zanim Microsoft mógł sfinalizować umowę z Bethesdą i wprowadzić przyszłe gry do swojej subskrypcji Xbox Game Pass.

Po sfinalizowaniu umowy lista własnych studiów Microsoft wzrośnie do 23, po dodaniu pod-studiów Bethesdy, takich jak Zniesławiony deweloper Arkane, Wolfenstein studio MachineGames, Los maker id Software i Wewnętrzne zło studio Tango Gameworks. Wydaje się, że Microsoft planuje utrzymanie Bethesdy oddzielnie, z jej obecnym przywództwem. Wydaje się, że to podejście zadziałało Mojang, LinkedIn, i GitHub, które nadal działały osobno po ich przejęciu przez firmę Microsoft.

Microsoft pierwotnie ogłosił swoje plany nabycie Bethesdy we wrześniu, obiecując dotrzymać zobowiązań dotyczących wyłączności PS5 dla Deathloop i GhostWire: Tokio. Gry takie jak The Elder Scrolls: Online będzie również „nadal obsługiwane dokładnie tak, jak było”.

To, jak Microsoft będzie obsługiwał przyszłe tytuły Bethesdy, będzie zależało od każdego przypadku, zgodnie z komentarzami szefa gier Microsoftu Phila Spencera we wrześniu. Wciąż nie jest jasne, jak Microsoft planuje poradzić sobie z nadchodzącym kosmicznym eposem Starfield.

Być może Microsoft nie będzie musiał nawet uruchamiać przyszłych gier Bethesda wyłącznie na Xbox. Samo posiadanie ich pierwszego dnia w Xbox Game Pass może być wystarczającą atrakcją, aby gracze mogli je zasubskrybować. Phil Spencer, szef gier Xbox, również to zrobił kwestionował żywotność umów na wyłączność gier w ostatnim czasie, a plany Microsoftu dotyczące Xbox są bardzo skoncentrowane na Xbox Game Pass i streamowaniu gier xCloud, docierając do milionów więcej ludzi.

W rzeczywistości Microsoft planuje podobno zarysować swoje plany dotyczące Xboksa jeszcze w tym miesiącu. Podobno wydarzenie „przyszłość gier” odbędzie się 23 marca i może być idealną okazją dla Microsoftu do omówienia przyszłości Bethesdy, xCloud na iOS oraz planów związanych z Xbox Game Pass.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Windows 11 otrzymuje kilka przydatnych widżetów do monitorowania procesora, pamięci i GPU

Funkcja Windows Widgets wreszcie otrzymuje kilka przydatnych dodatków, które pozwalają monitorować użycie procesora, pamięci i GPU. Neowin zauważył że nowa wersja Microsoftu aplikacja...

Panasas dodaje obsługę S3 do przechowywania brzegowego i przenoszenia do chmury

Niedawne ogłoszenie firmy Panasas o dodaniu platformy brzegowej do rodziny platform skalowalny serwer NAS zbiegło się z planowanym znaczącym przejściem firmy w kierunku...

Security Think Tank: Krótka historia (bezpiecznego) kodowania

Ponieważ technologia rozwija się w coraz szybszym tempie, programiści stają przed większym niż kiedykolwiek wyzwaniem, aby nadążyć kod zabezpieczać i łagodzić stale rosnące...
Advertisment