Udostępnianie danych o napaściach seksualnych Lyft i Uber ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa usług dla kobiet


Skręt Lyft i Uber Inicjatywa udostępniania danych o napaściach seksualnych powinna uczynić obie usługi bezpieczniejszymi dla kobiet. Oznacza to, że każdy kierowca dezaktywowany na jednej platformie powinien nie być w stanie pracować dla drugiej…

Firma stworzyła wspólne ogłoszenie.

Dzisiaj Lyft i Uber ogłosili wprowadzenie programu bezpieczeństwa współdzielenia przemysłu, pierwszego w swoim rodzaju przedsięwzięcia mającego na celu udostępnienie informacji o kierowcach i dostawcach dezaktywowanych z platformy każdej firmy w przypadku najpoważniejszych incydentów związanych z bezpieczeństwem, w tym napaści na tle seksualnym i napaści fizycznych skutkujących śmiertelność.

Celem Programu jest dalsze zwiększanie bezpieczeństwa całej branży wspólnych przejazdów i wyposażenie firm w ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa, aby chronić ich klientów. Lyft i Uber będą udostępniać informacje o dezaktywacjach sterowników związanych z pięcioma najbardziej krytycznymi kwestiami bezpieczeństwa w Narodowe Centrum Zasobów ds. Przemocy Seksualnej (NSVRC) Taksonomia Przestępstw Seksualnych i Przemocy Seksualnej, a także ofiar śmiertelnych napaści fizycznych.

Udostępnianie informacji będzie administrowane przez HireRight, wiodący w branży dostawca rozwiązań dla pracowników, który będzie zbierać i zarządzać danymi z poszczególnych firm, dopasowywać i udostępniać informacje między firmami oraz zapewniać, że każda firma przestrzega najlepszych praktyk i standardów branżowych, zgodnie z informacjami ekspertów ds. zapobiegania przemocy seksualnej i taksonomii NSVRC .

Obie firmy przeprowadzają kontrole karalności kierowców przed pozwoleniem im na rozpoczęcie pracy, ale nie zapewnia to pełnego rozwiązania, ponieważ wiele incydentów nie jest zgłaszanych policji.

„Napaść na tle seksualnym jest drastycznie zaniżona, co sprawia, że ​​takie przestępstwa są mniej prawdopodobne w naszych rygorystycznych procesach sprawdzania przeszłości i kontroli” – powiedziała Jennifer Brandenburger, dyrektor ds. Rozwoju polityki w Lyft. „Dzięki programowi„ Industry Sharing Safety Program ”Lyft i Uber współpracują, aby jeszcze bardziej zwiększyć nasze możliwości w zakresie kontroli, a także zwiększyć bezpieczeństwo całej branży wspólnych przejazdów”.

Bezpieczeństwo nigdy nie powinno być prawami autorskimi. Powinieneś być bezpieczny bez względu na wybraną platformę do współdzielenia przejazdów. Cieszymy się, że możemy współpracować z Lyft w celu poprawy bezpieczeństwa w całej branży ”- powiedział Tony West, starszy wiceprezes i dyrektor ds. Prawnych w firmie Uber. „Rozwiązanie tych trudnych problemów związanych z bezpieczeństwem jest ważniejsze niż ktokolwiek z nas, a ten nowy program bezpieczeństwa w zakresie dzielenia się branżą pokazuje wartość współpracy z ekspertami, adwokatami i innymi osobami, aby dokonać znaczącej zmiany. Zachęcamy więcej firm do przyłączenia się do nas ”.

Grupy kampanii z zadowoleniem przyjęły uruchomienie programu, który będzie również otwarty dla innych firm transportowych i dostawczych działających w USA.

Ujawniono własne dane Ubera niepokojąco wysoka liczba napaści na tle seksualnym w 2018 roku.

Pierwszy w historii raport bezpieczeństwa Ubera ujawnił alarmującą liczbę poważnych i śmiertelnych incydentów w 2018 roku. Obejmują one dziewięć morderstw, 58 osób zabitych w wypadkach i 3045 osób wykorzystanych seksualnie.

Firma opisała statystyki jako „wstrząsające i trudne do strawienia” i obiecała następnie zainicjować schemat udostępniania danych. Inne środki bezpieczeństwa Uber obejmują przyciski paniki w aplikacji i nagrania audio i wideo w samochodzie.

Reklama

Przez Business Insider. zdjęcie zrobione przez Phil Desforges na Unsplash.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Asustor przedstawia NAS Drivestor 2 Lite

Asustor przedstawia serwer NAS dla każdego — Drivestor 2 Lite. Drivestor 2 Lite i Drivestor Pro Gen 2 wykorzystują wydajne czterordzeniowe procesory...

Zyxel Networks przedstawia szybką i niedrogą opcję Wi-Fi 7 dla małych i średnich firm

Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań sieciowych w chmurze opartych na sztucznej inteligencji, wypuścił punkt dostępowy (AP) NWA130BE - BE11000 Wi-Fi 7...

Forrester: Wskazówki dotyczące oceny zarządzania chmurą hybrydową

Ponieważ coraz więcej firm wdraża chmurę publiczną, większość wybiera strategia chmury hybrydowej. Dzieje się tak dlatego, że starsze obciążenia i aplikacje nie...
Advertisment