Uchwalenie ustawy o bezpieczeństwie dzieci w Internecie stało się jeszcze bardziej skomplikowane


Zaledwie kilka tygodni po Ustawa o bezpieczeństwie dzieci w Internecie (KOSA) zyskała wystarczające poparcie, aby umożliwić jej oczyszczenie Senatudroga do nowej ochrony dzieci w Internecie nagle wydaje się bardziej złożona. Widząc dynamikę, inni prawodawcy i grupy zewnętrzne wyczuwają, że może nadszedł czas na promowanie własnych preferowanych rozwiązań, co może udaremnić przyjęcie KOSA do Senatu.

Na przykład senator Brian Schatz (D-HI) postrzega to jako dogodny moment dla siebie Ustawa o ochronie dzieci w mediach społecznościowych, które pozwoliłoby nastolatkom poniżej 18 roku życia korzystać z mediów społecznościowych wyłącznie za zgodą rodziców. „Wyobrażam sobie, że będzie tylko jeden moment na uregulowanie wszystkich rachunków technologicznych” – Schatz powiedział „Washington Post”. w opublikowanym w czwartek artykule. „Wyobrażam sobie, że wszystkie te wysiłki zostaną połączone w procesie decyzyjnym”.

Jednak droga tej ustawy może być mniej jasna niż droga KOSA. The Post poinformowało, że przywódcy Partii Republikańskiej, którzy wcześniej popierali ustawę o ochronie dzieci w mediach społecznościowych, wycofują poparcie, powołując się na dwa anonimowe źródła. Nowa wersja robocza przeglądana przez Post usunięto wymagania dotyczące weryfikacji wieku i zgodę rodziców na korzystanie z mediów społecznościowych przez nieletnich, ale pozostawiono ograniczenia dotyczące rekomendacji algorytmicznych.

Przedstawiciele Schatz i dwóch pierwotnych współsponsorów Partii Republikańskiej, sens. Tom Cotton (R-AR) i Katie Britt (R-AL), nie odpowiedzieli natychmiast Krawędźprośby o komentarz.

Senator Richard Blumenthal (D-CT), główny sponsor KOSA wraz z senator Marshą Blackburn (R-TN), przestrzegł przed komplikowaniem wysiłków na rzecz uchwalenia ustawy.

„Powinniśmy iść naprzód z propozycjami, które cieszą się jak najszerszym poparciem, ale jednocześnie mieć otwarte umysły na temat tego, co może stanowić wartość dodaną” – powiedziała Blumenthal Post. „Ten proces często jest sztuką dodawania, a nie odejmowania… ale powinniśmy się upewnić, że nie podważamy podstawy wsparcia”.

Reklama

Przedstawiciele Blumenthal i Blackburn nie przekazali od razu komentarza Krawędź.

Powinniśmy kontynuować prace nad wnioskami, które cieszą się jak najszerszym poparciem, ale jednocześnie mieć otwarte umysły na temat tego, co może stanowić wartość dodaną”.

Jednocześnie grupy branży technologicznej próbują naprowadzić członków Kongresu na inne rozwiązania legislacyjne, ponieważ wielu pozostaje przeciwnych KOSA.

Do grup, które to zrobiły, należały NetChoice, Chamber of Progress, Software & Information Industry Association oraz Internet Works we wtorek wysłał list do przywódców Kongresuwzywając ich do przejścia Zainwestuj w ustawę o bezpieczeństwie dzieci. Projekt ustawy, kierowany przez senatora Rona Wydena (D-OR) oraz posłów Annę Eshoo (D-CA) i Briana Fitzpatricka (R-PA), ma przede wszystkim na celu skierowanie większych środków do organów ścigania w celu prowadzenia dochodzeń w sprawie pedofilii, a nie koncentrując się na firmach technologicznych. List został również podpisany przez organizację non-profit Centrum Demokracji i Technologii oraz Organizację Dzieł Transformacyjnych, która prowadzi popularną niekomercyjną witrynę fanfiction AO3.

Grupy potwierdzają zaangażowanie prawodawców w uchwalanie przepisów mających na celu ochronę dzieci w Internecie i oferują KOSA alternatywny mechanizm, który może to zrobić – chociaż nie przedstawiają tego bezpośrednio w ten sposób.

„Wiemy, że bezpieczeństwo dzieci w Internecie będzie nadal najwyższym priorytetem Kongresu i chcemy mieć pewność, że rozmowa obejmie znalezienie sposobów wspierania prokuratorów i organów ścigania odpowiedzialnych za prowadzenie dochodzeń w sprawie tych przerażających zbrodni i ich ściganie” – napisali grupy w raporcie list.

Blumenthal i Blackburn dokonały już znaczących zmian w KOSA, aby pozyskać na pokład ponad 60 senatorów, w tym przywódcę większości w Senacie Chucka Schumera (D-NY). Jedną z kluczowych zmian było pozbawienie prokuratorów generalnych możliwości egzekwowania obowiązku staranności umieszczanego na portalach społecznościowych w celu ochrony młodych użytkowników przed niektórymi krzywdami. Grupy LGBTQ+ obawiały się, że republikańskie spółki AG wykorzystają tę ustawę do ograniczenia dostępu młodych ludzi w swojej społeczności w czasie, gdy wielu republikańskich polityków uznało ograniczanie opieki zdrowotnej i innych zasobów dla młodych osób transpłciowych za kluczową bitwę wojny kulturowej.

Zmiany skłoniły kilka wiodących grup LGBTQ+ do wycofania swojego sprzeciwu wobec ustawodawstwa, usuwając główną przeszkodę w jego przyjęciu. Mimo to grupy takie jak Fight for the Future, Electronic Frontier Foundation i American Civil Liberties Union twierdzą, że aktualizacje nie rozwiewają ich obaw związanych z cenzurą i możliwością dostępu dzieci do ważnych zasobów w Internecie.

Mimo to poparcie Schumera dla ustawy daje jej znaczną przewagę nad innymi propozycjami, ponieważ to on może ustalać porządek obrad na posiedzeniu Senatu. Na początku tego miesiąca, kiedy Blumenthal i Blackburn ogłosiły, że przekroczyły próg 60 współsponsorów, Schumer oświadczył w oświadczeniu: „Nie mogę się doczekać dwustronnej współpracy z senatorami Blumenthalem i Blackburnem, aby przedstawić projekt ustawy w Senacie”.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Mocowanie Tesli przypominało pedały Cybertruck z tą instalacją nitów

Chwila Film Aarona Casha opublikowany w serwisie X twierdzi, że jest to „35-sekundowa naprawa wycofania” zademonstrowana podczas wydarzenia „Cyber ​​Takeover” w Long Beach,...

Następna era Home Assistant zaczyna się teraz

Jak rozwiązać problem przekształcenia popularnej platformy inteligentnego domu, opartej na ideałach open source i otwartych standardów, w coś większego, co pozostanie wierne tym...

Dolphin wyjaśnia, dlaczego jego emulator GameCube i Wii nie będzie dostępny w App Store

Firma Apple niedawno zmieniła swoje zasady, zezwalając na korzystanie z emulatorów gier w App Store. Delta, jedna z podstawowych aplikacji do emulacji,...
Advertisment