Ubisoft inwestuje jeszcze więcej w Assassin’s Creed


Ubisoft zamierza znacznie zwiększyć liczbę osób pracujących nad i tak już ogromną Assassin’s Creed franczyzy – poinformowała firma w ramach swojego najnowszego raportu o zarobkach we wtorek. Firma zwiększa inwestycje w serię, ponieważ widzi dużą szansę na rozwój.

„W ramach naszego zwiększonego strategicznego skupienia się na naszych największych możliwościach rozwoju i stopniowej realokacji zasobów, Ubisoft znacznie zwiększy liczbę talentów pracujących nad serią Assassin’s Creed o 40 procent w nadchodzących latach, aby napędzać ambitną ekspansję” – napisała firma w komunikacie prasowym. Obecnie firma ma „około” 2000 osób pracujących nad franczyzą, powiedział dyrektor generalny Yves Guillemot podczas rozmowy o zarobkach.

Assassin’s Creed Valhalla było wielkim hitem

Na podstawie liczb dot Assassin’s Creed Walhalla, najnowsza gra z serii, nie jest to do końca zaskakująca decyzja. “Assassin’s Creed Valhalla ma teraz o 44 procent więcej graczy niż dotychczas Początek Assassin’s Creed i o 19 proc. więcej niż Assassin’s Creed Odyssey na porównywalnych zasadach, z istotnie wyższymi przychodami na gracza, co prowadzi do wzrostu dotychczasowych rezerwacji netto odpowiednio o +82% i +61%”, powiedział Ubisoft. TL;DR: Walhalla była naprawdę popularna I zarabia więcej pieniędzy na gracza niż te dwie pozostałe gry.

I już wiemy, nad czym pracuje Ubisoft ogromna tablica Assassin’s Creed Grywięc ma sens, że potrzeba zwiększonej liczby pracowników, aby móc je wszystkie wykonać. Assassin’s Creed Mirage spodziewana jest jeszcze w tym roku, a firma pracuje już nad dwiema kolejnymi głównymi grami (o nazwach kodowych „Red” i „Hexe”), grą mobilną (o nazwie kodowej „Jade”) oraz grą wieloosobową (kryptonim „Invictus”) i całość Assassin’s Creed projekt hubu o nazwie „Infinity”.

Ubisoft jest również podekscytowany swoimi grami free-to-play. To zamknięta beta strzelanki XDefiant miał ponad 1 milion graczy, zgodnie z komunikatem prasowym, a firma przygotowuje testy Rainbow Six Mobile, Odrodzenie dywizjiI Dywizja Heartland. A Ubisoft mówi, że możesz spodziewać się gier takich jak Avatar: Granice Pandory (Który opóźnił się w lipcu), gra piracka Czaszka i kości (Który został ponownie opóźniony w styczniu) oraz nieokreślonej „kolejnej dużej gry” w 2023 i 2024 roku. Wydaje się prawdopodobne, że firma udostępni więcej szczegółów na temat wielu z tych projektów na swoich Wydarzenie Ubisoft Forward 12 czerwca.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wskaźniki jazdy na rowerze na iPhonie: jak korzystać z iOS 17

Śledzenie jazdy rowerem natywnie na iPhonie jest dostępne z iOS 17 i Apple Watch z systemem watchOS 10. Ta przydatna nowa funkcja wykorzystuje...

Premiera nowej niespodzianki w grze Elder Scrolls na Androida

Nowa gra osadzona w serii The Elder Scrolls jest już dostępna na urządzenia z systemem Android za pośrednictwem Sklep Google Play....

Bloomberg: Apple prowadził rozmowy z Microsoftem na temat przejęcia Bing w 2020 roku

W miarę postępów w sprawie antymonopolowej prowadzonej przez Departament Sprawiedliwości przeciwko Google, wciąż dowiadujemy się więcej na temat umowy Apple z firmą na...
Advertisment