Uber i Lyft udostępnią informacje o kierowcach zdezaktywowanych z powodu poważnych wykroczeń


Uber i Lyft ogłosili „pierwszą w swoim rodzaju” próbę udostępnienia informacji o kierowcach, którzy zostali zdezaktywowani za popełnienie poważnych przestępstw, w tym napaści na tle fizycznym i seksualnym oraz morderstw.

Uber i Lyft będą gromadzić informacje pod hasłem Industry Safety Sharing Project, który będzie zarządzany przez stronę trzecią. Firmy będą udostępniać „informacje na temat dezaktywacji sterowników związanych z pięcioma najbardziej krytycznymi kwestiami bezpieczeństwa w ramach Narodowe Centrum Zasobów ds. Przemocy Seksualnej (NSVRC) Taksonomia Przestępstw Seksualnych i Przemocy Seksualnej, wraz z ofiarami śmiertelnymi w wyniku fizycznego napadu ”- podali Uber i Lyft we wspólnym oświadczeniu.

Usługi wywoływania przejazdów od dawna walczą o zapewnienie bezpieczeństwa między kierowcami i kierowcami. W swoim pierwszy raport o bezpieczeństwieUber ujawnił, że w 2018 roku podczas podróży Ubera doszło do 3045 napaści na tle seksualnym. Ponadto dziewięć osób zostało zamordowanych podczas przejażdżek Uber, a 58 osób zginęło w wypadkach samochodowych. Co ciekawe, Uber powiedział, że kierowcy zgłaszali, że byli ofiarami napaści w mniej więcej tym samym tempie, co kierowcy.

ZA Raport CNN 2018 ustalili, że co najmniej 103 kierowców Ubera i 18 kierowców Lyft zostało oskarżonych o napaść seksualną lub wykorzystywanie. Również w 2019 r. 19 kobiet pozwało Lyft za rzekome niepowodzenie w zapobieganiu napaści na tle seksualnym popełnianym przez kierowców na platformie oraz za niewiele działań w celu zbadania skarg. Kobieta z Kalifornii, która twierdzi, że została zgwałcona przez kierowcę Lyft również w 2017 roku pozwał firmę we wrześniu ponad brakiem bezpieczeństwa jeźdźców i 14 dodatkowych kobiet pozwał Lyft na początku września nad rozpatrywaniem skarg dotyczących napaści na tle seksualnym.

Obie firmy przeprowadzają kontrole przeszłości i twierdzą, że bezpieczeństwo pasażerów jest ich najwyższym priorytetem. W dużej mierze próbowali również rozwiązać ten problem poprzez aktualizacje technologii, takie jak „przyciski paniki” w aplikacji, które pozwalają motocyklistom natychmiast dzwonić pod numer 911 lub sposoby zgłaszania kierowcy za niebezpieczną działalność.

Ten nowy projekt to pierwsza współpraca obu firm w celu wymiany informacji o kierowcach, którzy zostali oskarżeni o najpoważniejsze wykroczenia. Kierowcy są klasyfikowani jako niezależni wykonawcy, a nie pracownicy, co oznacza, że ​​mogą – i często jeżdżą – jeździć dla obu firm.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak uzyskać bezpieczeństwo kwantowe iMessage

Apple ogłosiło poważną aktualizację zabezpieczeń dla iMessage – ochronę przed komputerami kwantowymi. Przeczytaj dalej, jak zapewnić bezpieczeństwo kwantowe iMessage na swoim iPhonie,...

AT&T przeprasza za awarię i twierdzi, że jej sieć znów jest w pełni sprawna

Dziś po południu AT&T potwierdziło, że przywróciło świadczenie usług mobilnych poważna awaria co zakłóciło działanie sieci dla klientów w całych Stanach Zjednoczonych przez...

Wszystkie Spider-Women Madame Web mają całkowicie szalone historie

Pani Web'S słabe początkowe wyniki w kasie sugeruje, że niewiele osób chce go zobaczyć w teatrze, nie mówiąc już o mówieniu...
Advertisment