Uber dodaje nowy wynik do monitorowania Twojego wpływu na środowisko


W poniedziałek Uber ogłosił nową funkcję, która ma na celu podniesienie świadomości użytkowników na temat wpływu emisji CO2 na atmosferę. Funkcja o nazwie „Oszczędność emisji” jest obecnie wdrażana i pozwoli pasażerom uzyskać lepszy obraz własnego śladu węglowego na podstawie danych Ubera.

Uber udostępnia dane dotyczące ograniczenia emisji CO2

Według firmyfunkcję Oszczędności emisji opracowano, aby pomóc kierowcom Ubera „wprowadzić niskoemisyjny styl życia”. W aplikacji Uber użytkownicy znajdą w zakładce Konto nowe menu, które pokazuje szacunkową oszczędność CO2 podczas korzystania z Uber Green i Uber Comfort Electric – obu opcji wyboru pojazdów elektrycznych.

Aby ułatwić zrozumienie wszystkich tych danych, aplikacja pokazuje, do czego można porównać oszczędności w emisji CO2. Na przykład wykres porównuje ilość zaoszczędzonego CO2 z ilością gazu, który zostałby zużyty, gdyby te same przejazdy odbyły się pojazdami napędzanymi paliwem.

„Oszczędności” emisji oznaczają emisję, której kierowca uniknął, bezpośrednio prosząc o opcję przejazdu o niższej emisji lub poprzez dopasowanie pojazdu do pojazdu o zerowej emisji (ZEV), takiego jak pojazd elektryczny. Oszczędność emisji oblicza się jako różnicę w emisji CO₂ w przypadku opcji przejazdów niskoemisyjnych w aplikacji Uber i w przypadku ich odpowiedników o standardowej emisji.

Uber twierdzi również, że ponieważ środowisko jest jedną z głównych przyczyn problemów pokolenia Alpha i pokolenia Z, firma udostępnia także opcje Uber Green i Uber Comfort Electric posiadaczom kont Uber Teen. Dzięki temu nastolatki będą miały także dostęp do nowo wprowadzonej funkcji ograniczania emisji.

W przyszłości Uber planuje uwzględnić statystyki emisji na podstawie wszelkich przejazdów pojazdami w pełni elektrycznymi, usługą UberX Share, rowerami elektrycznymi i hulajnogami elektrycznymi. Więcej szczegółów na temat tego, jak Uber szacuje ograniczenie emisji, można znaleźć na stronie stronę internetową firmy.

Reklama

Upewnij się, że pobierz najnowszą wersję aplikacji Uber aby uzyskać dostęp do najnowszych funkcji.

Przeczytaj także

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Taylor Swift nawiązuje niestandardową współpracę z TikTok, gdy bitwa UMG trwa

TikTok uruchomił nowe centrum promujące nowy album Taylor Swift, w którym możesz zdobywać nagrody w aplikacji za wykonanie określonych zadań, np. śledzenie konta...

24-calowy iMac M3 zaczyna się od 1199 USD, a do tego sprzęt Anker MagSafe i akcesoria Satechi Mac

Najlepsze oferty z piątku pojawiają się na pierwszych stronach gazet Nowy 24-calowy iMac M3 firmy Applektóry się zaczyna z 1199 dolarów. Dołącza...

Oto każda postać Hades 2, o której wiemy z testu technicznego

Hades 2 jest wciąż we wczesnej fazie testów, ale gra wygląda dobrze. Naprawdę dobre. W środę deweloper Supergiant Games wypuściło...
Advertisment