Twórcy YouTube proszą influencerów w Los Angeles, aby przestali imprezować


Po serii głośnych imprez w jednych z najbogatszych części Los Angeles, organizowanych przez wielu popularnych twórców TikTok i YouTube, burmistrz Los Angeles Eric Garcetti podjął w zeszłym tygodniu decyzję o odcięciu zasilania w prywatnej rezydencji jednego przestępcy.

„Dziś upoważniłem miasto do odłączenia usług komunalnych w domu w Hollywood Hills, aby powstrzymać duże imprezy, które odbywają się tam z rażącym naruszeniem naszych nakazów dotyczących zdrowia publicznego” – powiedział Garcetti opublikował na Twitterze 19 sierpnia. „Takie strony mogą szybko i łatwo rozprzestrzeniać wirusa i narażać nasze społeczności na ryzyko”.

W domu, o którym mowa, mieszkają twórcy TikTok Noah Beck, Blake Gray i Bryce Hall. Hall jest jednym z najpopularniejszych twórców na TikTok z ponad 13 milionami obserwujących, aw ciągu ostatnich kilku tygodni stał się przedmiotem kontrowersji z powodu organizowania hałaśliwych imprez. Jeden z bardziej znane wydarzenia wydarzyło się w domu, który Hall i jego przyjaciele wynajęli w Encino na przyjęcie 21. urodzin, według New York Times. Chociaż ta konkretna impreza nie została zorganizowana w prywatnej rezydencji, którą Hall dzieli z Beckiem i Grayem, Hall rzucił innych do swojego domu.

Filmy opublikowane online pokazali młodym twórcom TikToka i YouTube, którzy latem zbierają się na imprezach w Los Angeles, by pić Białe Szpony, filmy i ogólnie zachowywać się jak hałaśliwe dwudziestokilkulatki. Sąsiedzi narzekali na liczbę imprez odbywających się w szczególności w Hall’s, nazywając to „partyjną strefą wojny”. Byłoby to ogromną uciążliwością w normalnym roku, ale w środku pandemii wydarzenia stanowią jeszcze większe zagrożenie. Przypadki koronawirusa w Los Angeles wciąż rosną, a rząd poprosił ludzi, aby nie organizowali dużych zgromadzeń ze względów bezpieczeństwa.

Rozkazy rządowe nie powstrzymały wielu twórców i ich przyjaciół (i ich znajomych oraz znajomych ich znajomych) przed spotkaniem. Lipcowa impreza w „Hype House”, gdzie mieszka grupa twórców TikTok, obejrzała od 60 do 70 zaproszonych gości, ale setki więcej wałęsało się na zewnątrz, według Czasy. Jake Paul wydał w lipcu przyjęcie w swojej rezydencji w Calabasas, które doprowadziło do tego, że burmistrz Calabasas Alicia Weintraub publicznie potępiła spotkanie, mówiąc Los Angeles Times że „jest całkowicie niedopuszczalne wchodzenie w takie interakcje z ludźmi w tym czasie”. Niektórzy twórcy mają przeprosił za udział w przyjęciach; inni nie.

Prawie sześć milionów przypadków COVID-19 miały miejsce w Stanach Zjednoczonych, gdzie zginęło około 178 000 osób. Wirus układu oddechowego rozprzestrzenia się poprzez bliski kontakt między ludźmi, dlatego rządy w całym kraju proszą ludzi, aby pozostali w domu i jak najbardziej dystansowali się społecznie. Choroba szybko rozprzestrzenia się również wśród młodych ludzi, z których wielu może przenosić ją bezobjawowo, a zatem nieświadomie. Organizowanie masowych przyjęć, na których nikt nie nosi masek, a ludzie są w bliskim kontakcie, to coś, co Centrum Kontroli Chorób zdecydowanie odradza robienie.

Reklama

Istnieją już zasady uniemożliwiające organizowanie imprez. W marcu gubernator Kalifornii Gavin Newsom podpisał rozporządzenie wykonawcze zakaz dużych zgromadzeń. W Kalifornii odnotowano ponad 654000 przypadków COVID-19 w momencie pisania tego tekstu, z ponad 11000 zgonów. Stan wprowadził również szereg środków, w tym zamykanie kin i zakaz jedzenia w pomieszczeniach, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się przypadków.

„Konsekwencje tych dużych partii rozchodzą się po całej naszej społeczności, ponieważ wirus może szybko i łatwo się rozprzestrzeniać” – powiedział rzecznik Departamentu Zdrowia Publicznego w Los Angeles. The Verge. „Wszyscy musimy dołożyć starań, aby spowolnić rozprzestrzenianie się tego wirusa, abyśmy mogli kontynuować naszą drogę do odzyskania”.

Pomimo rozkazów rządu i ostatnich działań burmistrza dotyczących osobistej rezydencji Hall (na co Hall odpowiedział, wysyłając TikTok z piosenką „Electric Love”), influencerki wciąż chcą się bawić. Tak więc, podobnie jak niezliczone inne incydenty w przeszłości, które skupiły się na najbardziej popularnych osobowościach w Internecie, społeczność wkracza do samo-kontroli i pociąga do odpowiedzialności.

Niektórzy z najbardziej rozpoznawalnych twórców YouTube, w tym Ethan i Hila Klein, Philip DeFrancoi Elijah Daniel zawołali fakt, że organizują „wielkie imprezy, na których wydaje się, że ich to nie obchodzi”, jak Tyler Oakley powiedział w filmie. TikTok nie ma tego samego rodzaju kultury komentarzy, co inne platformy, więc to YouTube, Twitter i Instagram, gdzie gra o nazwie i wstydu nadal się rozwija. W szczególności YouTube stał się w ostatnich latach głównym miejscem, w którym twórcy mogą zwracać uwagę na złe zachowanie innych w swojej społeczności.

„Zawsze byli twórcy, którzy byli skłonni wypowiadać się przeciwko twórcom robiącym złe rzeczy” – powiedział Davonna Finley, który prowadzi kanał YouTube o nazwie The Sovereign The Verge. „Twórcy, którym to uszło na sucho, są najwięksi. To smoki; ale nie ma zbyt wielu zabójców smoków. Nikt ich wielkości nie chciałby powiedzieć czegoś o tym, co robią ”.

Finley, która do niedawna mieszkała w Los Angeles, powiedziała, że ​​niepokoiło ją to, co widziała z klasy niezwykle popularnych osobowości. Czuła, że ​​musi zabrać głos i pociągnąć ich do odpowiedzialności za swoje czyny, nawet jeśli nie przyznano jej to żadnych punktów od fanów ogromnych gwiazd YouTube i TikTok.

Chociaż TikTokers to nowsza grupa, nazwa i wstyd samokontroli to coś, czego YouTuberzy od dawna używają do nadzorowania własnej społeczności. Niezwykle popularni twórcy, tacy jak Logan Paul, Felix „PewDiePie” Kjellberg, Shane Dawson, Trisha Paytas i Jeffree Star, musieli stawić czoła samokontroli ze strony popularnych kanałów z komentarzami i innych twórców w swoich kręgach.

„Ludzie, którzy przed laty wypowiadali się przeciwko mega influencerom, to nie było nic do zrobienia” – powiedział Finley. „To się zmienia. W końcu trzeba wziąć tych ludzi do zadań i dać im znać, że jesteśmy niezadowoleni. Kiedy Tyler Oakley wypowiadał się przeciwko imprezom, było niesamowicie, ale Tyler nie ma na tyle wytrwałości, by być jedynym, który to robi.

Odpowiedzialność za pociąganie influencerów do odpowiedzialności za ich działania spadła częściowo na twórców takich jak Dennis Feiosta. Feiosta spędza godziny na zbieraniu materiałów filmowych z imprez i smyczkach razem na Twitterze opowiedzieć jak najlepszą historię o tym, co się dzieje, porównując swoje doświadczenie z filmem w stylu Rashomona, w którym historia jest opowiadana z kilku różnych punktów widzenia.

„Tak to widzę” – powiedział Feiosta. „Ilekroć zestawiam te posty z imprez, a czasami są dziesiątki filmów, to tak, jakby opowiadać Rashomon fabuła. Ponieważ wciąż trwają imprezy, po prostu są mądrzejsi. Pójdę do Historii ludzi i znajdę jeden post, ale jest to naprawdę ostre ujęcie kogoś, ale słychać, że jest na imprezie.

„Coraz trudniej jest uzyskać szczegóły, ale wciąż są one dostępne”.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Pojawiają się wyniki Snapdragon 8cx Gen 4 SoC Geekbench, prawdopodobnie próbka inżynierska

Wyniki testów porównawczych dla Qualcomm Snapdragon 8cx Gen 4 SoC pojawił się w przeglądarce Geekbench wcześnie rano, pod oznaczeniem Snapdragon 8cx Next Gen....

Pierwszy zwiastun Asteroid City to najbardziej Wes Anderson, jaki zobaczysz dzisiaj

Czy rzeczywiście kosmici ukrywają się gdzieś w Searchlight Pictures Miasto asteroid z reżysera Wesa Andersona jest do dyskusji. Jednak całkiem jasne jest...

Zapasy WWE zmieniły mnie w cis, a potem w trans

Z WrestleManią 39, która rozpocznie się 1 kwietnia, i nową książką Abrahama Josephine Riesmana, współtwórcy Polygon Ringmaster: Vince McMahon i zniszczenie...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!